Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Eylül 2022 Salı
25 °C Güneşli

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nun olağan toplantısı yapıldı

Kentte ihtiyaç duyulan meslekler, işverenin arz talep konuları, istihdam ve işgücü hakkında planlama ile Hibe Destek Program konularının masaya yatırıldığı toplantıda kurul üyelerinin görüş ve önerileri de alındı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu`nun olağan toplantısı yapıldı
29 TEMMUZ 2022 CUMA 17:30
0
882
2
AA aa

Bingöl'de İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2022 yılı 3. Olağan toplantısı yapıldı. Toplantı, Vali Yardımcısı Fatih Kaya başkanlığında Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü'nde Kurul üyesi kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Fatih Kaya, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2022/3. Olağan toplantısı için toplanıldığını, kentte ihtiyaç duyulan meslekler, işverenin arz talep konuları, İstihdam ve İşgücü hakkında planlama, Hibe Destek Program konuları, kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alındığını ifade etti.

İŞKUR İl Müdürü Cevdet Baycuman ise, ihtiyaç duyulan meslekler, kayıtlı iş arayan işsizler için yapılan planlamalar, Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Destek Proje Programı ve diğer eğitim programları hakkında bilgi verdi.

Baycuman, “İl Müdürlüğümüzce toplam bin 568 kişi işe yerleştirilmiştir, 5 bin 474 kişiye İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti verilmiştir. Bin 69 işyeri yüz yüze ziyaret edilerek kurumsal hizmetlerimiz hakkında bilgi verilmiştir, İşverenlere, Öğrencilere ve İşsizlere yönelik olarak toplam 38 grup çalışması yapılarak kurum hizmetlerimiz, iş arama-işe yerleştirme süreci ve danışmanlık hizmetleri çerçevesinde bilgilendirme yapılmıştır. İş Kulübü Liderliği eğitimi kapsamında 20 adet eğitim düzenlenmiştir. Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 7 milyon 118 bin 88 TL, Mesleki Eğitim Kurslarına katılanlara 1 milyon 141 bin 990 TL, İşbaşı Eğitim Programlarına katılanlara 5 milyon 228 bin 837 TL, İşsizlik Ödeneği hak eden 599 kişiye 7 milyon 538 bin 909 TL, Ocak-Temmuz ayları arasında programlara toplam 21 milyon 27 bin 777 TL ödeme yapılmıştır” dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94386)
30 Temmuz 2022 Cumartesi 21:01
Memleket size kalmışsa Allah sabır versin millete.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94371)
30 Temmuz 2022 Cumartesi 09:19
İnsan israfı görende memleket için bir şeyler yapılıyor der. Huzur hakkı gelsin gerisine koyuver gitsin. Birseye gülmem gelmiyor aralarında belediye başkanı hayaliyle yananlar var. Belediye başkanlığını hayal bile edemiyorum
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
27.09.2022
16:00
Belediye otobüsü talebi için toplanacaklar
Belediye otobüsü talebi için toplanacaklar
Bingöl Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahid Korkutata, belediye otobüsü istediklerini belirterek, Cuma günü belediye önünde oturma eylemi yapacaklarını ifade etti.
27.09.2022
15:58
Başar: `Deprem konutlarını hızlandırın`
Başar: 'Deprem konutlarını hızlandırın'
Yedisu Kaymakamı Furkan Başar, yaklaşık 2 yıl önce ilçede meydana gelen depremden dolayı yıkılan konut ve ahırların hızlandırılması için müteahhitlerle görüştü.
27.09.2022
15:56
Zaza FC futbol akademisi kuruluyor
Zaza FC futbol akademisi kuruluyor
Üç ay gibi kısa bir süre önce Bingöl'de gerçekleştirdiği seçmeler ile Bingöl futbol kamuoyunun dikkatini çeken Zaza FC London'un Başkanı Ömer Baraç: 'Şehir sahip çıktıkça kulüp güçlenecektir. Yakında kulübümüzün 8-12 yaş aralığında çocuklara hitap edecek futbol akademisi Bingöl'de faaliyetlerine başlayacak bunu da buradan kamuoyuna müjdelemek istiyorum.'
27.09.2022
15:54
Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmalarına hız verdi
Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmalarına hız verdi
Bingöl Belediyesi, ana cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.
27.09.2022
15:51
`Geleceğimizi ancak çocuklarla kurtarabileceğimizin farkındayız`
'Geleceğimizi ancak çocuklarla kurtarabileceğimizin farkındayız'
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, merkezdeki özel okulları ziyaret ederek idarecilerden bilgi aldı.
27.09.2022
15:50
Mollaoğlu, Vakıfbank Şube Müdürü oldu
Mollaoğlu, Vakıfbank Şube Müdürü oldu
Ankara Sincan OSB Şubesinde Kobi portföy yöneticisi olarak müdür yardımcılığı görevinde olan Sercan Mollaoğlu, Bingöl Vakıfbank Şube'sine müdür olarak atandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın