Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Ağustos 2021 Çarşamba
33 °C Güneşli

Hastane kütüphanesi için kitap topluyorlar

Solhan Devlet Hastanesi Kütüphanesi için kitap topladıklarını belirten Sağlık-Sen Kadın Kolları Başkanı Gündoğdu, Fenilketönüri hastaları ile ilgili de proje çalışması yaptıklarını söyledi.

26 OCAK 2015 PAZARTESİ 20:34
0
5396
0
AA aa
Hastane kütüphanesi için kitap topluyorlar

Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanlığı’na bağlı Kadın Kolları Komisyonu, haftalık çalışmaları kapsamında Bingöl Belediyesi Belediye Başkan Vekili Feyza Başak Koç’u makamında ziyaret etti. burada

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in sendikal hizmetlerinin yanı sıra sosyal olaylarda da etkin rol aldığını söyleyen Sağlık – Sen Bingöl Şubesi Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Fatma Gündoğdu ziyaret esnasında şunları söyledi: “Tarihin bütün büyük hamlelerinde biz bayanların doğrudan veya dolaylı olarak mutlaka bir etkisi ve katkısı olmuştur. Türkiye’nin en büyük sivil toplum hareketi olan Memur-Sen ve Sağlık – Sen’imizin çağı kurtarma eyleminde de biz bayanlar olarak yerimizi almak ve ilimize ve ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Bizler Sağlık-Sen Bingöl Şubesi Kadın Kolları olarak derdi ve meselesi olan, ileriye ve geleceğe dair, ideal ve arzuları olan insanlarız. Sağlık-Sen Kadın Kollarımızın şehrimizde yapacak çok işi olduğu kanaatindeyiz. Bu amaçla hem tanışmak hem de fikir alışverişinde bulunmak amacıyla bu ziyaretimizi gerçekleştirdik. Bizleri kabul ettikleri için Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Feyza Hanım’a çok teşekkür ediyorum.”

Kadın Kolları olarak iki proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Gündoğdu, “Birincisi Solhan Devlet Hastanesi Kitaplığı için kitap topluyoruz. Daha sonra Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne çocuk kitaplığı ve Bingöl Devlet Hastanesi’ne de yine büyük bir kütüphane kurmayı düşünüyoruz. İkinci ve üzerinde çalıştığımız en önemli projemiz de Fenilketönürili hastalarla ilgili. Bu hastaların ilk etapta riskli hastalar grubuna alınması için uğraş veriyoruz. Maddi ve manevi yardımlarımız zaten devam ediyor. Yalnız bu tür hastalara kalıcı çözümler getirmeliyiz. Bunun için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.08.2021
17:48
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Tüketici fiyat endeksi 2021 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1,80, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 10,41, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,95 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 15,15 artış gerçekleşti.
03.08.2021
17:47
`Help Turkey` dezenformasyonu deşifre oldu
'Help Turkey' dezenformasyonu deşifre oldu
Türkiye günlerdir peş peşe çıkan orman yangınları ile mücadele ederken, sosyal medyada da algı operasyonları yapıldı. Özellikle sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden provokatif paylaşımlarla sistemli dezenformasyon yapılırken, 'Türkiye'yi aciz gösterme' operasyonu devreye sokuldu.
03.08.2021
17:46
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu
MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç, 'Sıfır araç üretiminde yaşanabilecek sıkıntıların ikinci el araç fiyatlarını artırabileceği'ni ifade ederek, 'Şu an fiyatlar normal seyrine gelmişken vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirebilir' dedi.
03.08.2021
17:45
Koronavirüs soruşturması! `Kanıt bulduk, Wuhan`daki laboratuvardan yayıldı`
Koronavirüs soruşturması! 'Kanıt bulduk, Wuhan'daki laboratuvardan yayıldı'
ABD'de Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi Partili üyeleri corona virüsüyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Virüsün kökenine dair yürütülen soruşturmada, Çin'deki Wuhan Viroloji Enstitüsü laboratuvarından Ağustos ya da Eylül 2019'da sızdığına dair kanıtlar bulunduğu öne sürüldü.
03.08.2021
17:07
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
42 ilden köylerine gelen çocuklar, şenlikte doyasıya eğlendi
Türkiye'nin 42 farklı şehrinden Bingöl'ün Gülpınar köyüne aileleri ile birlikte gelen çocuklar, köy derneği tarafından düzenlenen şenlikte doyasıya eğlendi.
03.08.2021
17:06
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Cami kubbesindeki zincire ayağı takılan leylek kurtarıldı
Bingöl'ün Genç ilçesinde cami minaresindeki zincire ayağı takılan leylek itfaiye tarafından kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın