Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Eylül 2021 Salı
18 °C Açık

Gösterileriyle eğlendirdiler

Solhan İlçesi'nde 'Okulöncesi Bahar Şenliği' etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklerinde minik öğrenciler, hünerlerini sergiledi. Gösterileriyle dikkat çeken öğrenciler, hem eğlendiler hem de güldürdüler.

28 MAYIS 2013 SALI 10:35
0
2254
0
AA aa
Gösterileriyle eğlendirdiler

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Dilektepe İlkokulu’nda okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için Okul Öncesi Bahar Şenliği' etkinlikleri düzenledi.

Düzenlenen programa Kaymakam Şeref Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ömer Abdulaziz Döger, daire amirleri ve ilçedeki bazı okul idarecileri ile köy halkı katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan şenliğin açılış konuşmasını yapan Okul Öncesi öğretmeni Münevver Karabulut, geçen yıl okul öncesi şenliği adı altında başlattıkları etkinliğe bu yıl ilkokul öğrencilerinin katılımı ile bahar şenliği olarak düzenlediklerini ifade edip misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Yapılan etkinlik ile okul öncesi eğitimine dikkat çekmeyi amaçladıklarını dile getiren Karabulut, bununla birlikte Dilektepe Köyü ve köy okulundaki birlikteliğin fark edilmesinin de amaçlandığını dile getirip, bu etkinliğe görsel açıdan yaklaşılmasından ziyade çocuklara neler verildiğine veya çocukların neler kazandığına bakılmasını arzuladıklarını ifade etti.

Bir çocuğu eğitenin ülkenin kaderini belirlediğini söyleyen Karabulut, eğitimin öğretimden önce geldiğini ve bunun ailede başlanıp okul öncesi ile desteklenerek ilkokul ile tamamlandığını kaydetti.

Öğrenimin lise ve üniversitede verilebileceğini ancak eğitimin daha temelde verilmesi gerektiğine dikkat çeken Karabulut, temelin sağlam olması ile iyi bir insanın yetiştirilebileceğini ifade etti.

Karabulut’un konuşmasının akabinde öğrencilerin etkinlikleri sahnelendi. Anasınıfı öğrencileri, Arı Rondi, Semazen gösterisi, Folklor gösterisi ve ben kalender meşrebim gösterileri sergilerken birinci ve ikinci sınıf öğrencileri tarafından ıspanaklı yumurta oyunu dördüncü ve beşinci sınıf öğrencileri cüce show ile fil diyeti oyununu oynadılar.

Bahar şenliği programının sonunda Kaymakam Aydın tarafından Dilektepe Okulu müdür yetkili öğretmeni, sınıf öğretmeni ve okul öncesi öğretmenine plaket takdim edilip, öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

MİNİKLERİN EMEKLERİ TAKDİR EDİLDİ

Okul öncesi öğrencilerin yıl içinde yaptığı çeşitli çalışmalar sergilendi. Bahar şenliklerine katılan misafirler, şenlik programı akabinde okul öncesi öğrencilerin hazırladığı sergiye katıldılar. Bir birinden farklı çalışmaların sergilendiği sergiyi dolaşan Kaymakam Aydın’a, bazen okul öncesi öğretmeni Münevver Karabulut bazen de minikler eşlik edip çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Kaymakam Aydın, minikleri yaptıkları çalışmadan dolayı kutlayıp çeşitli hediyeler verdi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.09.2021
16:47
`BSK`dan farklı görmüyorum yani`
'BSK'dan farklı görmüyorum yani'
AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar: 'Ben Karayolları bölge müdürümüzle bizzat görüştüm. Mevcut yolumuzu korumak adına kışın çukurlar oluşmasın, yol bozulmasın diye bir kat asfalt daha atılıp yolu en azından standardı biraz daha yükseltilmiş oldu biraz daha ömrü uzatıldı. Şuan da gidelim biz o yola, ben BSK'dan farklı görmüyorum yani. Sıcak asfalttan çok farkı yok. Son derece geniş, çok güzel bir yolumuz.'
28.09.2021
16:46
Eğitim- Sen: `Okulun her tarafı dökülüyor`
Eğitim- Sen: 'Okulun her tarafı dökülüyor'
Eğitim-Sen Bingöl Şubesi, Karlıova ilçesindeki bir okulun fiziki olarak yetersiz olduğunu iddia ederek: 'Özellikle Toklular İlkokul ve Ortaokulundaki (Aynı binada) fiziki manzara bizi dehşete düşürdü. Okulun her tarafı dökülüyor.'
28.09.2021
16:45
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçilere yüzde 50 hibe ile yem dağıtımı yaptı.
28.09.2021
16:44
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Bingöl'de aracın çarpması sonucu yaralanan kızıl şahin tedavi altına alındı.
28.09.2021
16:43
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bingöl'de bıldırcın avlarında kullanılan manyetik ses cihazı ele geçirildi.
28.09.2021
16:42
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Bingöl'ün Adaklı ilçesine bağlı Doğan Kaya Sıralı Söğütler köyünde halkla bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın