Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
08 Mayıs 2021 Cumartesi
23 °C Çok bulutlu

Gece avcılığı denetlensin!

HDP Solhan ilçe yöneticilerinden Behçet Akçabey, yaban hayvanların nesli tükenmeden gece avlananların denetilmesini istedi.

17 EYLÜL 2019 SALI 19:11
5
1300
0
AA aa
Gece avcılığı denetlensin!

HDP Solhan ilçe yöneticilerinden Behçet Akçabey, yaban hayvanların nesli tükenmeden gece avlananların denetilmesini istedi.

Gece avlanmanın hayvan neslini tehlike altına aldığına dikkat çeken HDP Solhan İlçe yöneticilerinden Behçet Akçabey, “Son zamanlarda 3-4 farklı ekip projektörle gece ava çıkıyor. Bunların denetlenmesini istiyoruz. Denetim olduğu durumda birileri yakalanırsa artık bu şekil avlanmaya kimse yanaşmaz. Bu böyle devam ederse iki yıl sonra memlekette tavşan ile karşılanmaz. Bu köylerde bulunan köy korucuları yardımıyla yapıla bilir. Köylerdeki korucu başları bunları yakalaya bilir. Projektörle avlanma devam ederse ne tavşan kalır, ne tilki kalır, ne de keklik kalır. Bu bir katliamdır. Yoldan geçen bir tavşana projektör tutarsan tavşan olduğu yerde kalır kaçamaz avcı da hemen avlıyor, onun kaçma şansı yok. Biz bu açıdan partimiz olarak bunu duyurmak istiyoruz. Biz zaman zaman denk geldiğimizde bunu avcılara söylüyoruz. Zaten bu avlananlardan 4-5 kişi hariç kalanlar hepsi korsan avcılardır. Solhan'da dernek olsaydı bu durumlar yaşanmazdı. Geçtiğimiz günlerde gece köye giderken yolda 3-4 tavşanla karşılaştık ama 1 ay sonra giderseniz onlardan hiç biriyle karşılaşmazsınız. Eğer bu engellenirse kaç yıla kalmaz tavşanlar çarşı merkezine kadar gelebilirler. Kimse karışmazsa hem hayvan korkmaz hem de sayıları çoğalır.” ifadeleri kullanarak gece ışıkla yapılan avcılığın önüne geçirmesi hususunda yetkililere çağrıda bulundu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.05.2021
21:05
Karlıova`daki Foseptik cinayeti aydınlatıldı
Karlıova'daki Foseptik cinayeti aydınlatıldı
Bingöl'de 26 gündür haber alınamayan 2 çocuk babasının cesedinin parçalanmış halde evinin foseptik çukurundan çıkmasının ardından jandarmanın yaptığı soruşturmada katil karısı çıktı. Adliyeye sevk edilen ve tutuklanan R. B.'nin, kocasını 10 parçaya böldükten sonra foseptiğe attığı öğrenildi.
07.05.2021
15:36
Ramazan ayının son Cuma Namazı eda edildi
Ramazan ayının son Cuma Namazı eda edildi
Bingöl'de Ramazan ayının son cuma namazı, koronavirüs tedbirlere göre mesafeli bir şekilde eda edildi.
07.05.2021
15:35
Bakan Pakdemirli: `Üreticilere bayram öncesi 1,5 milyar lirayı aşkın ödeme yapacağız`
Bakan Pakdemirli: 'Üreticilere bayram öncesi 1,5 milyar lirayı aşkın ödeme yapacağız'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticiler ülkeleri ve milleti için üretmeye devam ederken, Bakanlık olarak desteklerini sürdürdüklerini belirterek, 'Üreticimize, destek ödemeleri kapsamında bayram öncesi 6 kalemde 1,5 milyar liradan fazla ödeme yapılacak' açıklamasını yaptı.
07.05.2021
15:34
Bingöl`de Trafik Haftası
Bingöl'de Trafik Haftası
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı, Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında trafik kuralları hakkında 5-10 yaşları arasındaki çocukları bilgilendirdi.
07.05.2021
15:33
Aykanat ailesine ziyaret
Aykanat ailesine ziyaret
Bingöl polisi, yaklaşık 1 ay önce motosiklet kazasında hayatını kaybeden Mehmet Aykanat'ın ailesini ziyaret etti.
07.05.2021
15:32
Vali Ekinci`den Kadir Gecesi Mesajı
Vali Ekinci'den Kadir Gecesi Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci: 'Mübarek Ramazan ayına veda ettiğimiz şu günlerde, rahmet, bereket, esenlik, sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği Kadir Gecesi'ne erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın