Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Kasım 2022 Çarşamba
9 °C Yağmur

Devletin zirvesi kazımakta kararlı

Başbakan Erdoğan, olayın iddia edildiği gibi lokal olmadığını belirtti ve "Sezer ve Özkök'le ortak karara vardık, arkasındaki şey neyse onu kazımaya kararlıyız" dedi.

Devletin zirvesi kazımakta kararlı
14 KASIM 2005 PAZARTESİ 13:22
0
1482
0
AA aa
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Katar'a giderken ANA uçağında gazetecilerin Şemdinli'de meydana gelen olaylarla ilgili sorularını özetle yanıtladı. Olayın iddia edildiği gibi "lokal olmadığını" söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Devletle milleti karşı karşıya getirmek istiyorlar. Amaçları budur. İlk bulgulara göre olayın lokal olmadığı sonucu çıkıyor. Bir anlayışın devamı. Bu anlayış ideolojik bir yapılanmaya da dayanıyor olabilir, bir grubun duygusal hareket sonucu olarak ortaya çıkmış olabilir. Bulgular iyice netleşsin, arkasındaki şey neyse onu kazımaya kararlıyız. Genelkurmay Başkanı'yla da görüştüm. Ortak bir karara vardık. Sonuna kadar gideceğiz.

Cumhurbaşkanı'yla da görüştüm. O da böyle düşünüyor. Hafta içinde Meclis'e araştırma önergesi vereceğiz. Gerektiği takdirde yeni yasalarla sorumlu kişi ve anlayışları hukuken ortadan kaldıracağız. Yargının bu konuda özgür çalışması için zemin hazırlayacağız." Erdoğan, olayın idari boyutuna değinirken, Cumhurbaşkanı'nın onayı ile üçlü kararname gerektiren atamalarda zorlandıklarını belirterek, "Başbakan olarak istediğim valiyi, emniyet müdürünü atayamıyorum" dedi.

millliyet
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.11.2022
19:59
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasına ilişkin açıklama yapıldı.
29.11.2022
16:44
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Bingöl'de İl Özel İdaresi koordinesinde başlanılan kanalizasyon çalışmaları aralıksız sürüyor.
29.11.2022
16:04
Kızılboğa`dan çalıştaya davet
Kızılboğa'dan çalıştaya davet
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 'Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan'' çalıştayına ildeki kadınları ve STK'ları davet etti. Kızılboğa, çalıştayın 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Erzurum'da gerçekleştirileceğini bildirdi.
29.11.2022
15:50
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları, Kültür camiinde düzenlenen sabah namazı programı sonrası Bingöl'de PKK tarafından 1993 yılında Köklü (Törek) köyündeki medreseye düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Süleyman Berdibek ile Ziya Kaylı'yı kabirleri başında andı.
29.11.2022
15:41
Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi
Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi
Bingöl'ün Adaklı ilçesi Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, köylerde devam eden üstyapı çalışmaları inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.
29.11.2022
15:38
`Bir şehirde yerel medyanın olması çok önemli. İlkeli bir duruşunuz var`
'Bir şehirde yerel medyanın olması çok önemli. İlkeli bir duruşunuz var'
Hür Dava Partisi (Hüda Par) Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, cemiyet seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden seçilen dernek başkanı Mahmud Arda'yı ziyaret etti. Alpaya; 'Bizler yerel medyamıza büyük önem veriyoruz. Bir şehirde yerel medyanın olması çok önemli. İlkeli bir duruşunuz var. Bu anlamda sizlere ve kentimizde çalışan medya mensuplarına çok teşekkür ediyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın