Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Temmuz 2022 Perşembe
24 °C Açık

Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı

Bingöl'ün en etkin ve seçkin dergisi Detay, 3. sayısıyla okurlarıyla buluştu. Derginin kapak manşetinde; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar yer aldı.

Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
16 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17:25
16
2109
2
AA aa

Bingöl'de yayınlanan ve Ankara, İstanbul, Bursa ve Adana İllerinde de dağıtımı yapılan Detay Dergisi'nin 3. Sayısı çıktı. Dağıtımına başlanan derginin yeni sayısında “Editör'den” notuyla içeriğe dair bilgiler paylaşan Genel Yayın Yönetmeni Hakim Bayraktar, şunları kaydetti;

Gerek siyasi, gerek bürokrasi, gerekse iş dünyasından önemli isimlerle yapılan röportajları siz değerli okurlarımıza sunan ‘DETAY' Dergisi, tarihsel konularda da çarpıcı aktarımlarını sürdürmeye devam ediyor.

İçerik üretiminde ortaya koyduğu kalite ve farkı, baskı ve mizanpajda da gösteren dergimizin 3. sayısında da bürokraside yapılan yenilikler, hizmetler ve siyasi isimlerin verdiği mesajların yanı sıra, sivil toplum örgütlerinin çalışmaları da yer almaktadır.

Ayrıca, özel ve özenle çalışılan bir diğer önemli konu ise; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar olacaktır.

Kıymetli Hocamız Araştırmacı Yazar Abdullah Demir tarafından paylaşılan ve belgeler ışığında işlenen bu konuda ana tema olarak Çan Şeyhleri tercih edilmiştir. Ayrıca Az Aşireti'nden ve Kiğı cephesinden bahsedilmektedir. Hadisenin bazı boyutları ise bir sonraki çalışmada paylaşılacaktır.

Sadece kişilerle yapılan röportajları yayınlamaktan öte, okurlarımızı bilgilendirme ve fark yaratma gayretimizi, hiç şüphesiz bundan sonra da devam ettirecek ve siz okurlarımıza, kıymetli bilgiler aktarmayı sürdüreceğiz.

Dergide yer alan röportajlar ve makaleler Çarşamba günü itibariyle sitemizde de yayınlanacak ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşılarak daha geniş bir okur kitlesine ulaşılması sağlanacaktır.

Detay Dergisini, Kültür Cad. Kayalar Pasajı No: 80/D Merkez Bingöl adresindeki Detay Reklam/Bingöl Online işyerinden temin edebilirsiniz.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92454)
19 Mayıs 2022 Perşembe 02:10
Palu ve sivan yakın ve iç içe olduğu için sıkı görüşmeler olmuş savaş süreçlerinde bingölde savaşa en çok katılanlar sivan şeyhleri kelaxsı şeyhleridir. Savaşın yöneticileride onlardır Bunlardan bahs edilmesi gerekirdi
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92430)
18 Mayıs 2022 Çarşamba 09:20
Bunu herkes bilsin Şeyh sait isyanının Baş komutanı Bingölün Genç ilçesine bağlı Kelaksili Albay Şeyh Şeriftir. Onun ve arkadaşlarının başında olduğu tüm hareketler başarı ile sonuçlanmıştır. Lakabı ise Hem Osmanlı döneminde Onun komutasında Albay olarak ve arkadaşlarının gösterdiği Rus'ların Taaa Karadenizlileri yenip ve ardından Erzurum Dadaşlarıda yenerek Bingölün soğuk çeşme sınırlarına kadar gelerek ve orada bulunan Albay Şeyh Serif ve arkadaşlarının Üstün Askeri Deha göstererek Rus güçlerini 2 yıldan fazla süren bir savaş sonrası geri def ederek savunmuşlardır.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
06.07.2022
21:46
Sağlık camiasından protesto grevi
Sağlık camiasından protesto grevi
Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından yasa boğulan sağlık camiası, protesto amaçlı grev kararı aldı. Bingöl'deki hastanelerde acil servis hariç hasta bakılmayacağı bildirildi.
06.07.2022
17:14
Karasu: `3 ayrı davadan birini kazandık`
Karasu: '3 ayrı davadan birini kazandık'
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Bingöl'deki alımları için 3 ayrı dava açtıklarını belirten Doğan Karasu: 'Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aleyhine açtığımız 3 ayrı davanın birincisini kazandık. Diğer iki dava devam ediyor.'
06.07.2022
17:13
Karlıova`daki sağlık evi yenilendi
Karlıova'daki sağlık evi yenilendi
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü'nce, Karlıova ilçesine bağlı Bahçe köyü sağlık evi yenilendi.
06.07.2022
17:12
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Bingöl'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, merkez ve ilçelerdeki tüm okullarda 'Liselere Geçiş Sistemi' (LGS) tercih danışmanlığı büroları kuruldu.
06.07.2022
17:11
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Bingöl'de üniversite sınavına giren ve KPSS'ye girecek olan gençlerle doğa gezisi yapıldı.
06.07.2022
17:10
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İsa Gülgür, binaların yıkılması hakkında hazırlanan yönetmeliğin 1 Temmuz 2022'de yürürlüğe girdiğini belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın