Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Kasım 2022 Çarşamba
9 °C Yağmur

Çömleklere talep artıyor!

Genç Belediyesi tarafından hazırlanan ve Halk Eğitim Müdürlüğü'nce desteklenen SODES destekli ' Hünerli Eller İş Başında ' projesi kapsamında üretilen çanak ve çömlekler, il dışından sipariş almaya başladı.

Çömleklere talep artıyor!
10 MART 2020 SALI 17:47
3
4502
0
AA aa

Genç Belediyesi tarafından hazırlanan ve sosyal faaliyetlere destek olmak amacıyla açılan çanak, çömlek kursunda üretilen çanak ve çömleklere şehir dışından siparişler gelmeye başladı. Bingöl Elazığ ve Tunceli'den alınan siparişler yılsonuna doğru gönderilecek.

Sergi hazırlıkları başladı

Çanak çömlek kursu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Çanak Çömlek Kursu Öğretmeni Mehmet Tetik, ürettikleri çanak ve çömlekler için il dışından siparişler aldıklarını ve bu siparişleri ilçede düzenleyecekleri serginin ardından aralarında Bingöl Tunceli ve Elazığ'ın bulunduğu illere göndereceklerini ifade etti.

Tetik Şunları söyledi: “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde Geleneksel El Sanatları Bölümünü okudum,  8 yıldır kurs öğretmenliği yapıyorum. Genç Belediyesi'nin katkılarıyla Halk Eğitim Merkezinin sosyal faaliyetlere destek olmak amacıyla 2018 de açtırdığı kursta şuana kadar 60 öğrenciye yardımcı olmaya, el sanatlarını öğretmeye çalıştım. Mevcut olarak şuanda İşkur destekli 12 yetişkin öğrencim var. Hafta içleri sabah saat 09:00 ile öğleden sonra 14.00' e kadar çalışmalar yapıyoruz. Üretim olarak atölyenin küçük oluşu ve de malzeme yetersizliğinden dolayı açıkçası fazla üretim yapamıyoruz. İleriki süreçte bizlere yer konusunda daha geniş alanlar ve imkanlar verilmesi halinde ben ve kursiyerlerim bu alanda ilçemize yeteceğimizi düşünüyorum. Yılsonunda sergimiz olacak şuanda sergi çalışmaları için hazırlık görüyoruz. Bingöl, Elazığ ve Tunceli'den bizimle iletişime geçenler oldu ilçemizi en iyi şekilde temsil etme gayretindeyiz. Haziran'da yapacağımız sergiden sonra Tunceli'den bize ulaşan yetkililer temmuz ayında Tunceli'de düzenlenecek olan Geleneksel Munzur Festivali'nde ürünlerimizi sergilemek için siparişte bulundular, bizde yapacağımız sergiden sonra ürünleri onlara gönderip festivalde sergileyecekler. Gazeteniz aracılığıyla Genç Kaymakamlığı'na, Genç Belediyesi'ne Halk Eğitim Merkezi'ne ve bize toprak temininde bulunan tuğla fabrikasına desteklerinden ötürü teşekkür ederim.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.11.2022
19:59
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasına ilişkin açıklama yapıldı.
29.11.2022
16:44
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Bingöl'de İl Özel İdaresi koordinesinde başlanılan kanalizasyon çalışmaları aralıksız sürüyor.
29.11.2022
16:04
Kızılboğa`dan çalıştaya davet
Kızılboğa'dan çalıştaya davet
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 'Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan'' çalıştayına ildeki kadınları ve STK'ları davet etti. Kızılboğa, çalıştayın 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Erzurum'da gerçekleştirileceğini bildirdi.
29.11.2022
15:50
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları, Kültür camiinde düzenlenen sabah namazı programı sonrası Bingöl'de PKK tarafından 1993 yılında Köklü (Törek) köyündeki medreseye düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Süleyman Berdibek ile Ziya Kaylı'yı kabirleri başında andı.
29.11.2022
15:41
Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi
Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi
Bingöl'ün Adaklı ilçesi Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, köylerde devam eden üstyapı çalışmaları inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.
29.11.2022
15:38
`Bir şehirde yerel medyanın olması çok önemli. İlkeli bir duruşunuz var`
'Bir şehirde yerel medyanın olması çok önemli. İlkeli bir duruşunuz var'
Hür Dava Partisi (Hüda Par) Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, cemiyet seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden seçilen dernek başkanı Mahmud Arda'yı ziyaret etti. Alpaya; 'Bizler yerel medyamıza büyük önem veriyoruz. Bir şehirde yerel medyanın olması çok önemli. İlkeli bir duruşunuz var. Bu anlamda sizlere ve kentimizde çalışan medya mensuplarına çok teşekkür ediyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın