Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Ekim 2021 Pazartesi
12 °C Yer yer bulutlu

Bomba kulis! AK Parti ve MHP seçime ayrı ayrı girecek

ANKARA kulisleri bu senaryoyu konuşuyor. Yüzde 7'lik seçim barajının ardından AK Parti ile MHP seçimlere ayrı ayrı girecek. MHP Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyecek.

06 EYLÜL 2021 PAZARTESİ 13:45
13
1706
4
AA aa
Bomba kulis! AK Parti ve MHP seçime ayrı ayrı girecek

Ankara kulislerinde dile getirilen yeni seçim senaryosunu Murat Yetkin yazdı. Buna göre, AK Parti ve MHP 2023 yılında yapılacak olan milletvekili genel seçimlerine ayrı ayrı girecekler. Ancak MHP cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyecek. 

Yüzde 7 anlaşmasının altında bu yatıyor

Murat Yetkin, "YetkinReport'a bilgi veren siyasi kaynaklar Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin seçim barajını yüzde 10'dan yüzde 7'ye düşürmek konusunda anlaştıkları beyanlarının altındaki etkenlerden birinin de bu olduğunu belirtti" diye yazdı. Yetkin yazısına şöyle devam etti:

MHP açısından varlığını kanıtlama fırsatı

- Bu senaryo MHP açısından Meclis'teki varlığını kanıtlama anlamını taşıyor. Bahçeli, barajın yüzde 7'ye düşürülmesi düşüncesinin MHP'nin yüzde 10 oy desteğinden emin olmamasına bağlanmasına karşı çıkmıştı. Ancak yüzde 7 barajının MHP'nin kendisini daha rahat hissetmesini sağlayacağı da görülüyor.

- Tabii bu durum sadece MHP değil, HDP ve İyi Parti gibi yüzde 10 barajı civarındaki partileri de rahatlatacak, Meclis'in çok partili kurulmasına imkân verecek.

AK Parti'nin de işine geliyor

- Milletvekili seçimlerine ayrı ayrı girme senaryosu AK Parti'nin de işine geliyor. Bu hesapları üç başlık altında toplamak mümkün. Millet İttifakını İyi Parti üzerinden dağıtmak, Kürt seçmenin oylarını çekmek ve yüzde 7'ye yakın duramayan partilerin seçmenini kendisine çekmek.

 

 

İnternethaber

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85255)
06 Eylül 2021 Pazartesi 22:29
Ne Yaparsa Yapsınlar , Bu Sefer GÜLE GÜLE.
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85253)
06 Eylül 2021 Pazartesi 21:56
Erdoğan olduğu müddetçe bütün terör sevicilerin hevesleri kursağında kalacak Erdoğan sonrası ülke Hakan FİDAN a hazırlanacak o zaman keyfi izleyin
Beğendim (1) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85247)
06 Eylül 2021 Pazartesi 17:29
Nihayet beklenen seçim haberi geldi ankaradaki vekil adaylarımızın gözü aydın Bingöl hava alanın da karşılama heyetimiz sizleri bekliyor lahmacun siparişlerimizi verdik çayı demledik o güzelim vaadlerinizi bekliyoruz
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85239)
06 Eylül 2021 Pazartesi 15:24
Kendi kendilerine yaptılar insan üzülüyor. Adam olanlarla yola çıkacaklardı. Ceplerini haksızlık edenlerle değil
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın