Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Ocak 2022 Perşembe
-0 °C Hafif kar

Bingöl'de ‘sedat karadağ' protestosu

Bingöl Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi (DYG-M), Yüksekova'da 11 Aralık'ta DYG Sözcüsü Sedat Karadağ'ın vurulması ile ilgili protesto yaptı.

20 ARALIK 2010 PAZARTESİ 08:52
0
2718
0
AA aa
Bingöl`de ‘sedat karadağ` protestosu

Yüksekova'da 11 Aralık'ta DYG Sözcüsü Sedat Karadağ'ın vurulması ile ilgili Bingöl DYG-M, haftasonu Dörtyol Saat Kulesi önünde basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında Karadağ olayında jandarmanın parmağı olduğu iddia edildi.


Bingöl DYG-M adına basın açıklamasını okuyan Aziz Davran, Karadağ olayının ardından Hakkari Valisi Muammer Türker'in görgü tanıklarına rağmen alay edercesine "Karadağ'ın kendisini vurduğu" sözlerinin hedef saptırma olduğunu söyleyerek, “Avukatlar söz konusu operasyonun "savcılığın bilgisi dahilinde yürütüldüğünü ve gizli olduğunu ifade etmiştir.Van Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Sedat Karadağ, yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermektedir. Olayda jandarmanın parmağının olduğu apaçıktır. Bu Kürt halkına yapılan ilk saldırı değildir” dedi. 


 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın