Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
08 Ağustos 2022 Pazartesi
36 °C Kısmen güneşli

Bingöl Üniversitesi'ne 'Mekânda Erişebilirlik' ödülü

YÖK tarafından düzenlenen 'Engelsiz Üniversite Ödülleri-2022' sahiplerini buldu. Üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen 2022 Yılı Engelsiz Üniversiteler Ödüllerini kazananlar, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından açıklandı.

Bingöl Üniversitesi`ne `Mekânda Erişebilirlik` ödülü
04 AĞUSTOS 2022 PERŞEMBE 16:54
12
520
0
AA aa

“Engelsiz Üniversite Ödülleri-2022” kapsamında Üniversitemizden, İslami İlimler Fakültesi, Selahaddin-i Eyyubi Kütüphanesi ile Arı ve Doğal Ürünler Ar-Ge ve Ür-Ge Uygulama ve Araştırma Merkezi 2022 yılı "Mekânda Erişebilirlik" ödülüne layık görüldü.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “YÖK olarak önem verdiğimiz konuların başında yükseköğretime girişte ve eğitim sürecinde yaşanan engelleri ortadan kaldırmak için “Engelsiz Erişim ve Engelsiz Eğitim” başlığı altında yürüttüğümüz çalışmalar gelmektedir. Engelsiz Üniversite Ödülleri için başvuru yapan tüm üniversitelerimizi, bu konudaki duyarlılıkları ve gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Verilen tüm ödüllerin daha iyi çalışmaları, iş birliklerini teşvik etmesini diliyorum.”

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, ‘‘Engelsiz Üniversite Ödülleri 2022'' kapsamında alınan ödüllerin çok memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, 2023 yılında da bu çalışmaların üniversitede devam edeceğini söyledi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.08.2022
16:41
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Bingöl'ün en büyük köylerinden biri olan Çaytepe'de, kanalizasyon sorununun yıllardır çözülmediğini belirten yöre sakinleri; 'Açık olan ve tarlaların içine akan kanalizasyon nedeniyle tarlalarımızı ekemez, kanalizasyon suyundan içen hayvanlarımızın da sütünü sağamaz hale geldik' dedi.
07.08.2022
16:39
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Bingöl'ün Genç ilçesinde balık tutmak için gittikleri Murat Nehri'nde suların yükselmesiyle mahsur kalan 3 kişiyi AFAD kurtardı.
07.08.2022
16:37
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'de bankada en fazla döviz bulunduran illeri açıkladı. Bingöl'ün sıralaması dikkat çekti!
07.08.2022
16:32
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Bingöl'de 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında seçilen dezavantajlı ilk ve ortaokulların fiziki mekânları ve altyapıları güçlendirildi.
07.08.2022
16:30
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınav Duyurusu yayımlandı. Rektör Çapak, adaylara başarılar diledi.
07.08.2022
16:29
`Yoğun Bakım Hemşiresi` eğitimi sona erdi
'Yoğun Bakım Hemşiresi' eğitimi sona erdi
Bingöl Devlet Hastanesi bünyesinde 1 aydır devam eden Yoğun Bakım Hemşiresi Sertifikalı Eğitim Programı sona erdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın