Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Eylül 2021 Salı
19 °C Açık

Belediye halktan 1 milyon tl alacaklı!

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, belediyenin kredi ve kamu kurum borcunu ile halktan tahsil edilemeyen alacaklarını açıkladı. Verilere göre, belediyenin kredi hariç kamu ve firmalara 300 bin TL borcu bulunurken, vatandaştan 1 Milyon 250 bin TL alacağı bulunuyor!

23 NİSAN 2014 ÇARŞAMBA 00:07
0
3167
0
AA aa
Belediye halktan 1 milyon tl alacaklı!

Muş ilindeki temaslarını tamamladıktan sonra Karayolu ile Bingöl’e hareket eden Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Partisinin Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ı makamında ziyaret etti. çok sayıda partilinin hazır bulunduğu ziyarette Bakan Yılmaz’a brifing veren Başkan Yıldız, belediyenin İller Bankasına olan borcunu, resmi kurum ve firmalara olan borcu ile belediyenin tahsil etmesi gereken rakamları açıkladı. İller Bankası tarafından belediyeye her ay ortalama 520 bin TL tahakkuk ettirildiğini ifade eden Başkan Yıldız: “ bunun 190 bin TL’si daha önce alınan kredi borcu karşılığında kesilmektedir. Belediyemize aylık ortalama 330 bin TL İller Bankası tarafından gönderilmektedir. Belediyemize Emlak, su, çevre temizlik vergisi ve diğer gelirlerden ortalama aylık 60 bin TL gelir elde etmektedir” dedi.

Belediyenin aylık giderinin 250 bin TL olduğunu söyleyen Başkan Yıldız: “ içme suyu, mini terminal ve kültür merkezi için İller Bankası’ndan alınan kredinin 6 Milyon TL kalmıştır. Bu kredi her ay düzenli olarak belediyemizin İller Bankası hissesinden düzenli olarak kesilmektedir. Belediyemizin bugün itibariyle resmi daire ve firmalara toplam borcu 300 bin TL’dir. Belediyemizin önceki yıllardan tahakkuk edilen ve tahsil edilmeyen 1 Milyon 250 bin TL emlak, su, çevre temizlik vergisi ve diğer gelir alacağı bulunmaktadır” diye konuştu.

Yıldız’dan brifing aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Bakan Yılmaz ise, Solhan’ın genel ve yerel seçimlerde AK Parti’ye destek verdiğini söyledi. Merkezi yönetim olarak her zaman belediyenin yanında olacaklarını sözlerine ekleyen Bakan Yılmaz, yönetim biçimine değinerek: “ finansı iyi yönetir, insanlarınızı, çalışanlarınızı iyi yönetirseniz başarılı olursunuz” dedi. Burada temaslarını tamamlayan Bakan Yılmaz, daha sonra Merkez Çavuşlar Köyünde, ‘Köye Dönüş ve Rehabilitasyon’ projesi kapsamında Bingöl Valiliği, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Bingöl İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ortaklığında kurulan süt toplama merkezinin açılışına katıldı.

Bakan Yılmaz’a Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Emniyet Müdürü Ercan Taştekin, BİNTSO Başkanı Erkan Çalbay ve kurum amirleri eşlik etti. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.09.2021
16:47
`BSK`dan farklı görmüyorum yani`
'BSK'dan farklı görmüyorum yani'
AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar: 'Ben Karayolları bölge müdürümüzle bizzat görüştüm. Mevcut yolumuzu korumak adına kışın çukurlar oluşmasın, yol bozulmasın diye bir kat asfalt daha atılıp yolu en azından standardı biraz daha yükseltilmiş oldu biraz daha ömrü uzatıldı. Şuan da gidelim biz o yola, ben BSK'dan farklı görmüyorum yani. Sıcak asfalttan çok farkı yok. Son derece geniş, çok güzel bir yolumuz.'
28.09.2021
16:46
Eğitim- Sen: `Okulun her tarafı dökülüyor`
Eğitim- Sen: 'Okulun her tarafı dökülüyor'
Eğitim-Sen Bingöl Şubesi, Karlıova ilçesindeki bir okulun fiziki olarak yetersiz olduğunu iddia ederek: 'Özellikle Toklular İlkokul ve Ortaokulundaki (Aynı binada) fiziki manzara bizi dehşete düşürdü. Okulun her tarafı dökülüyor.'
28.09.2021
16:45
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçilere yüzde 50 hibe ile yem dağıtımı yaptı.
28.09.2021
16:44
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Bingöl'de aracın çarpması sonucu yaralanan kızıl şahin tedavi altına alındı.
28.09.2021
16:43
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bingöl'de bıldırcın avlarında kullanılan manyetik ses cihazı ele geçirildi.
28.09.2021
16:42
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Bingöl'ün Adaklı ilçesine bağlı Doğan Kaya Sıralı Söğütler köyünde halkla bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın