Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Kasım 2022 Çarşamba
9 °C Yağmur

Bakan yılmaz'dan inegöl mobilyası'na övgü

1 Kasım Pazartesi günü açılışı yapılan MODEF EXPO 20120 Fuarını gezmeye giden Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, ' Bir pazar ne kadar genişlerse, uzmanlaşma da o kadar artıyor. Bunu da burada görüyoruz ' diyerek, İnegöl'de ki gelişmelerden övgüyle bahsetti.

Bakan yılmaz`dan inegöl mobilyası`na övgü
08 KASIM 2010 PAZARTESİ 10:24
0
1684
0
AA aa

Bursa Valisi Şahabettin Harput ve AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile fuar alanına giden Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'ı Kaymakam Durmuş Gençer, AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, İnegöl Mobilyası Tanıtım Grubu Başkanı Ahmet Güleç ile mobilyacı esnafları karşıladı. 

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'a Modef'in kuruluşu ve tarihi ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Alinur Aktaş, MODEF EXPO'ya geçen sene 750-800 civarında yabancı ziyaretçi geldiğini belirterek, " Bu sene sayının bini geçmesini bekliyoruz. Fuarda tanıtım yapılırken, aynı zamanda ciddi satışta gerçekleşiyor. Fuar organizasyonundan elde edilen gelirin tamamını tanıtım amacı ile kullanıyoruz. İnegöl Mobilya Tanıtım Grubu diye bir grup oluşturduk. İnegöl'deki mobilyacıların katkıları ile kuruldu. Biz mobilyada her sene ihracat rakamlarımızı arttırıyoruz. Bu da 2. OSB'yi kurmamızı gerektirdi. Çünkü şehir merkezindeki alanlar yetersizdi " dedi.
"Modef Expo Fuarı İnegöl'ün ciddi bir pazar büyüklüğüne ulaştığının göstergesi"
Fuar alanına Irak'tan, Kosova'dan, Makedonya'dan ve Ordu'dan gelen ziyaretçilerle görüşen ve fuar ile ilgili olumlu tepkiler alan Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, fuar organizasyonu gerçekleştiren herkesi öncelikle kutladığını belirterek, " Özellikle buranın bir ihtisas fuarı olması etkileyici. Bu ihtisas fuarının içinde firmaların belli bir alanda ihtisaslaştığını görüyoruz. Koltuk üreten, kanepe üreten, uzmanlaşmaların olduğunu görüyoruz. Bu aslında pazarın eriştiği büyüklüğün bir göstergesidir. Bir pazar ne kadar genişlerse, uzmanlaşma o kadar artıyor. Bunu da burada görüyoruz. Demek ki, bu İnegöl'ün hem yurt içinde hem de yurt dışında çok ciddi bir pazar büyüklüğüne ulaşmasının bir göstergesi. Diğer bir nokta da firmalar serbest piyasada rekabet ederler. Bu da gayet doğal. Rekabetin olması iyi bir şey. Diğer bir taraftan da işbirliği yapmasını bilmeleri gerekiyor. Mobilya Tanıtım Grubu rekabetçi işbirliği modelinin bir örneği. Bir taraftan rekabet yaparken, bir taraftan da işbirliği yapıyorlar. Bu sayede yeni markalar ve modeller geliştiriliyor. Ortak menfaatlerinin olduğu alanlarda firmalar işbirliği de yapabilmeli. Bu Ar-Ge ve tanıtım olabilir. Bu konuda çok güzel bir örnek görüyoruz. İnegöl firmaları belli bir firma markasını değil, İnegöl'ü bir marka olarak Türkiye'ye, Dünya'ya tanıtım noktasında çok güzel bir işbirliği içine girmiş görünüyorlar. Bununda başarılı olduğunu burada çeşitli konuşmalarda gördüm. " dedi.

Bakandan sembolik katılım belgesi
Fuar alanını gezip, mobilyaları inceleyen, firma yetkililerinden bilgiler alan Bakan Cevdet Yılmaz'a, AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, İnegöl Mobilyası Tanıtım Grubu’nun rozetini takarken, Bakan Cevdet Yılmaz ise, fuarda stant açan firmalardan birisine sembolik olarak “Katılım Belgesi” verdi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
30.11.2022
13:03
Sürücü kursu ve ehliyet fiyatları 7 bin lirayı aştı!
Sürücü kursu ve ehliyet fiyatları 7 bin lirayı aştı!
Milyonlarca sürücü adayı bu yılın Haziran ayında yapılan zammın ardından yeni yılda kurs fiyatlarının ne kadar olacağını araştırıyor. Yeni yıl için kurs tarifeleri belli oldu. Peki, 2023 yılında sürücü kursları ne kadar olacak? Yeni zam oranı verildi.
30.11.2022
12:45
Yeni asgari ücrette 4 temel unsur belirleyici
Yeni asgari ücrette 4 temel unsur belirleyici
Yeni asgari ücret maratonu yarın başlıyor. Asgari ücret pazarlığında 'yaşam maliyeti, ülkenin ekonomik durumu, gerçekleşen ve hedef enflasyon, refah payı' olmak üzere 4 parametre belirleyici olacak. Asgari ücrette beklentiler 8 bin liranın altında olmayacağı yönünde.
29.11.2022
19:59
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasına ilişkin açıklama yapıldı.
29.11.2022
16:44
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Bingöl'de İl Özel İdaresi koordinesinde başlanılan kanalizasyon çalışmaları aralıksız sürüyor.
29.11.2022
16:04
Kızılboğa`dan çalıştaya davet
Kızılboğa'dan çalıştaya davet
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 'Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan'' çalıştayına ildeki kadınları ve STK'ları davet etti. Kızılboğa, çalıştayın 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Erzurum'da gerçekleştirileceğini bildirdi.
29.11.2022
15:50
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları, Kültür camiinde düzenlenen sabah namazı programı sonrası Bingöl'de PKK tarafından 1993 yılında Köklü (Törek) köyündeki medreseye düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Süleyman Berdibek ile Ziya Kaylı'yı kabirleri başında andı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın