Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Eylül 2022 Salı
25 °C Güneşli

Aydın Tutkal'ı arama faaliyetleri sürüyor!

Murat Nehri'nde akıntıya kapılarak kaybolan Aydın Tutkal'ı arama faaliyetlerine ilişkin açıklamada bulunan Bingöl Valiliği: 'Su Altı Arama Kurtarma Personelinden oluşan 14 kişilik dalgıç ekibi ve ilimizdeki ilgili kurum ve STK gönüllülerinden oluşan 160 personel ile alandaki çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.'

Aydın Tutkal`ı arama faaliyetleri sürüyor!
28 TEMMUZ 2022 PERŞEMBE 16:39
0
887
0
AA aa

Murat Nehri'nde boğulma tehlikesi geçiren çocuğu kurtarmak isterken akıntıya kapılıp kaybolan Aydın Tutkal'ı arama çalışmaları devam ediyor.

Aydın Tutkal, arkadaşı Mücahit Keser ile birlikte 24 Temmuz 2022 tarihinde, Murat Nehrinde boğulma tehlikesi geçiren kız çocuğuna yardım etmek için suya atladı. Kız çocuğunu kurtaran iki arkadaştan Mücahit Keser, kurtulmayı başarırken, Aydın Tutkal akıntıya kapılarak kayboldu. Altıncı günde Aydın Tutkal'ı arama çalışmaları devam ederken, Bingöl Valiliği olayla ilgili açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklama şöyle: “İhbar üzerine Bingöl AFAD ve UMKE ekipleri anında olay yerine intikal etmiş ve arama tarama faaliyetlerine başlanmıştır. Olay yerinden gelen bilgiler doğrultusunda kayıp vatandaşımızın su altında olma ihtimali değerlendirilerek Acil Mesaj Formu ile AFAD Başkanlığından bölgeye dalgıç gönderilmesi talep edilmiştir.

İlk ihbar anından itibaren AFAD, UMKE, Jandarma, Emniyet görevlileri, Sivil Toplum Kuruluşu gönüllüleri ve vatandaşlarımızdan oluşan 45 kişilik ekiple arama tarama faaliyetleri başlatılmış olup saat 19:30 itibariyle Diyarbakır AFAD Müdürlüğünden 3 kişilik dalgıç ekibi de arama faaliyetlerine katılmıştır.

Arama tarama faaliyetlerinin devam ettiği 5. günde; Diyarbakır AFAD ve JAK Timi ile Batman Belediyesi ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü 'Su Altı Arama Kurtarma Personelinden oluşan 14 kişilik dalgıç ekibi ve ilimizdeki ilgili kurum ve STK gönüllülerinden oluşan 160 personel ile alandaki çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
27.09.2022
16:00
Belediye otobüsü talebi için toplanacaklar
Belediye otobüsü talebi için toplanacaklar
Bingöl Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahid Korkutata, belediye otobüsü istediklerini belirterek, Cuma günü belediye önünde oturma eylemi yapacaklarını ifade etti.
27.09.2022
15:58
Başar: `Deprem konutlarını hızlandırın`
Başar: 'Deprem konutlarını hızlandırın'
Yedisu Kaymakamı Furkan Başar, yaklaşık 2 yıl önce ilçede meydana gelen depremden dolayı yıkılan konut ve ahırların hızlandırılması için müteahhitlerle görüştü.
27.09.2022
15:56
Zaza FC futbol akademisi kuruluyor
Zaza FC futbol akademisi kuruluyor
Üç ay gibi kısa bir süre önce Bingöl'de gerçekleştirdiği seçmeler ile Bingöl futbol kamuoyunun dikkatini çeken Zaza FC London'un Başkanı Ömer Baraç: 'Şehir sahip çıktıkça kulüp güçlenecektir. Yakında kulübümüzün 8-12 yaş aralığında çocuklara hitap edecek futbol akademisi Bingöl'de faaliyetlerine başlayacak bunu da buradan kamuoyuna müjdelemek istiyorum.'
27.09.2022
15:54
Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmalarına hız verdi
Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmalarına hız verdi
Bingöl Belediyesi, ana cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.
27.09.2022
15:51
`Geleceğimizi ancak çocuklarla kurtarabileceğimizin farkındayız`
'Geleceğimizi ancak çocuklarla kurtarabileceğimizin farkındayız'
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, merkezdeki özel okulları ziyaret ederek idarecilerden bilgi aldı.
27.09.2022
15:50
Mollaoğlu, Vakıfbank Şube Müdürü oldu
Mollaoğlu, Vakıfbank Şube Müdürü oldu
Ankara Sincan OSB Şubesinde Kobi portföy yöneticisi olarak müdür yardımcılığı görevinde olan Sercan Mollaoğlu, Bingöl Vakıfbank Şube'sine müdür olarak atandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın