Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Temmuz 2022 Perşembe
24 °C Açık

Arıkan: 2022, hizmetlerimizi taçlandıracağımız yıl olacak

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan: 'Yapmış olduğumuz projeleri hız kesmeden sürdürecek, yenilerini de ekleyerek hizmette zirveye yürüyeceğiz. Çok önemli projelere bu yıl başlıyoruz, kimilerini de tamamlayıp hizmete sunuyoruz. Allah'ın izniyle bu yıl, hizmetlerimizi taçlandıracağımız bir yıl olacak.'

Arıkan: 2022, hizmetlerimizi taçlandıracağımız yıl olacak
17 MAYIS 2022 SALI 16:20
38
3953
28
AA aa

Göreve geldikten sonra yeni yerleşim alanlarının oluşturulması, yeni inşa edilen konut alanlarının altyapı ve üstyapı hizmetlerinin tamamlanması, Çapakçur Köprüsü çevresinin yenilenmesi, yeni parkların yapılması, yol ve su ihtiyaçlarının karşılanması ile belediye birimlerinin yeni binalarının inşası ile makine parkının güçlendirilmesi gibi birçok projeyi hayata geçiren Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, 2022 için de umut verdi.

Bu yılı büyük projelerin başlangıç tarihi olarak nitelendiren ve büyük değişimlerin yaşanacağını ifade eden Başkan Arıkan, bu yıl yapılacakları ve startı verilecek projeleri Detay Dergisi için özetledi.

Arıkan, projelerin ardından bir de halka seslendi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BU YIL TAMAMLANACAK:

Büyük bir özveri ve yoğun emekler neticesinde TOKİ marifetiyle yapmakta olduğumuz Bingöl merkez Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde gerçekleşme oranı yüz 60-65 oranında. Aksilik yaşanmazsa bu yılsonuna kadar evlerimizi tamamlayıp hak sahiplerimize teslim edeceğiz.

Gerek yerleşim konumu, gerek yeşil alanlar, gerekse ticari alanlar ve sosyal donatılarıyla yepyeni bir yaşam merkezine dönüşecek kentsel dönüşüm alanı bölgesinde üç yeni kavşak noktamızda da genişletme ve düzenleme çalışmalarımızı gerçekleştirerek ulaşımda önemli bir rahatlama sağlayacağız.

ASFALT PLENTİMİZİ KURUYORUZ:

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı ile yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde uzun vadeli ve uygun koşullu kredi olanağını sağladık. Ancak 2021 yılsonunda döviz kurlarında yaşanan ani yükseliş nedeniyle artan fiyatlar karşısında bir takım revizyonlar gerekti. Şuanda onları tamamlıyoruz.  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Bingöl-Muş yolunda yer tahsisi yapıldı.

Hedefimiz, asfalt plentimizi hızlıca kurup bu yıl ilk asfalt dökümünü gerçekleştirmektir. Yol bakımından sorunlu bölgelerin tespitini yapıyoruz. Buna göre bir öncelik belirleyeceğiz. Hemen ilk yılda tüm yolları yenileme şansımız olmayacak ama yine de elimizden geldiğince sıkıntıları minimize edip, bir sonraki yılda yol konusundaki sorunları ortadan kaldırmak istiyoruz.

İÇME SUYUNA EK KAYNAK;

Kürük İçme Suyu şehrimizin önemli bir ihtiyacını karşılıyor ancak son yıllarda şehir merkezi nüfusunun artması, mahalle sayımızın yükselmesine bağlı olarak tüketim de fazlalaştı. Ayrıca yaşanan kuraklıkların da ciddi etkisini görmekteyiz. Tamamı su yetersizliğinden değil, zaman zaman soğuk hava nedeniyle yaşanan donmalardan kaynaklı da su debisi düşüyor maalesef.

Tüm bu sorunlara karşın tedbir amacıyla iki ek yeni kaynak daha ilave ediyoruz. Karlıova Bahçe ve Kaynak köylerinden ek kaynak için proje ihalemizi yaptık, sahadaki etüt çalışmaları sürüyor. Yakın zamanda bu hatlarımızı da Kürük İsale hattımıza ilave ederek su ihtiyacımızı önemli oranda karşılamış olacağız.

GENÇLİK MERKEZİ İNŞA EDECEĞİZ:

İnönü Mahallesi TOKİ Konutları alanında, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan da aldığımız önemli destekle salon tipi Gençlik Merkezi inşa edeceğiz. Proje çalışmaları tamamlandı, ihale sürecinde sona gelindi. Önümüzdeki haftalarda ihalemizi yapıp kısa sürede inşasını tamamlayarak halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz.

Burada kütüphane, etüt salonu, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyet alanları, atölyeler ve salon sporların için spor salonu olacak.

KÜLTÜR MERKEZİ YAPIYORUZ:

Bingöl'de ciddi bir eksiklik olan Kültür Merkezi ihtiyacını inşallah karşılamış olacağız. Yer tahsisini yaptık, proje çalışmalarımıza başladık. Yakın zamanda ihalesini yapıp inşasını gerçekleştireceğiz.

Bingöl'ümüze yakışır, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin, gösterilerin ve galaların yapılabileceği, büyük kongre salonlarının yer aldığı, ilimize yakışır son derece modern ve konforlu bir kültür merkezi olacak.  Bu hizmeti de ilimize kazandıracak olmanın gururunu yaşıyoruz.

KENT MEYDANI ŞEHRE NEFES ALDIRACAK:

Bingöl merkez Hükümet Konağı yıkım ihalesi gerçekleştirildi. Yakın zamanda çalışmaların başlamasını bekliyoruz. Yıkım tamamlanıp Belediyemize devri tamamlandıktan sonra buraya, altında 500 araç kapasiteli otoparkı bulunan, üzerinde yeşil alan, sosyal donatılar ve yürüyüş alanları bulunan, şehre nefes aldıracak çok güzel bir kent meydanı inşa edeceğiz. Dörtyol Parkı ile Hükümet Konağı alanını birleştirip çok büyük bir meydan oluşturacağız.

İl Özel İdaresi eski yerine de bölge halkımızın ihtiyaçlarını da gözeterek dinlenme yerleri ve çocuk oyun alanlarını kapsayan çok modern bir park inşa edeceğiz.

BEŞYOL'DA PARK YAPIYORUZ;

Bingöl merkez Beşyol Kavşağı bölgesinde daha önce yapılan küçük ölçekli işyerlerini ve köy minibüs garajının kaldırıp, oraya çok güzel bir park inşa edeceğiz. Yine içerisinde dinlenme alanları, çocuk oyun grupları ve diğer ihtiyaçların yer alacağı, bölgeye nefes aldırıp görüntü kirliliğini de ortadan kaldıracak bir projeyi burada hayata geçireceğiz.

Tabi ki, buradaki esnaflarımızı da mağdur etmeyeceğiz. Onlara da, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün eski yerinde, yeni Belediye binamızın karşısındaki alanda hayata geçireceğimiz projede yer vereceğiz. O alanda da içe ve dışa dönük işletmeler olacak. Ayrıca Nikâh Salonumuzu da yine burada inşa edeceğiz. Çok modern bir alan olacak.

BELEDİYE HİZMET BİNAMIZI HİZMETE AÇIYORUZ:

Binamızın olmaması, çalışmalarda ciddi kopukluklara neden oluyor, hem performansı düşüyor hem de ciddi zaman ve mali kayıplara sebebiyet veriyordu. Birden fazla binada hizmet vermek büyük kayıptı.

Büyük bir özveriyle, seçim vaatlerimizden biri olan yeni belediye hizmet binamız çok şükür tamamlandı. Mevsim koşullarıyla birlikte çevre düzenlemesi ve birkaç ihtiyacı da giderdikten sonra yeni yerimize taşınacağız. Burada güçlü koordinasyon, disiplin ve performansla hizmetlerimizi daha hızlı ve düzenli bir şekilde halka sunma olanağını bulacağız.

Ayrıca askeri alana dair duvarlar yıkılacak, yan yollar, bağlantı yolları, park alanları ve daha birçok düzenlemeyi burada hayata geçirerek ulaşımda da ciddi bir rahatlama sağlayacağız.

ÇAPAKÇUR VADİSİ VE MİLLET BAHÇESİ'NDE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR;

Yıllardır hemen her dönemde Çapakçur Vadisi Projesini duyan halkımız, inşallah yakın zamanda burada somut adımları görecek. Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı'nca TOKİ marifetiyle Çapakçur Vadisi ve Millet Bahçesi Projesi'nin 1. Etap projesi ve ihalesi yapıldı. Kamulaştırma bedelleri Belediyemizce ödeniyor. Yaklaşık 350 dönümden oluşan bu alanda çok muazzam bir mekân oluşturulacak ve şehrin çehresi değişecek. Kısacası, Bingöl halkının yıllardır kurduğu hayali gerçekleştiriyoruz. Aksilik ve mevsim koşullarından kaynaklı bir aksama yaşlanmasa, önümüzdeki haftalarda çalışmalara start veriyoruz.

ESKİ D.S.İ. PARKINI YENİ YÜZÜYLE HİZMETE SUNUYORUZ

Bingöl halkının geçmişte en uğrak mekânlarından olan ancak daha sonraki yıllarda tahrip olduğu için kullanılmayan D.S.İ Parkı olarak bilinen alanda çok güzel bir çalışma yürüttük. Tamamen kendi öz kaynaklarımızla yepyeni bir yüz oluşturduk. Bu yıl yaz mevsimiyle birlikte bu parkımız da Bingöl Belediyesi Mesire alanı olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

Yolları, oturma alanları, çocuk oyun grupları ve mangal bölümleriyle çok konforlu, temiz ve güvenli bir mekân olarak hizmete sunacağız. Saray Mahallesi'nden eski bağlantı yolunu da açarak ulaşımı kolaylaştıracağız. Ayrıca Berti Kavşağı'ndan da ulaşım mümkün olacak.

YAMAÇLARA AHENK KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bingöl merkez Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi İle Bingöl Lisesi arka kısmına Çapakçur Vadisi yamaçlarını da bu yıl yenileme işlemlerini tamamlıyoruz. Çapakçur Köprüsü'yle bağlantılı bu yamaç kısmında yürüyüş yolları ve dinlenme alanları inşa edip, peyzaj çalışmalarını da yapacağız. Buraya apayrı bir ahenk katarak çok uğrak ve cazibesi olan bir mekan oluşturacağız.

Tüm bu çalışmaların hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Çevre Şehircilik ve İklim Bakanımıza, Hazine ve Maliye Bakanımıza, TBMM Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekilimiz Sayın Cevdet Yılmaz'a, Valimiz Sayın Kadir Ekinci'ye, Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek ve mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

GÜZLE BİR BİNGÖL İNŞA ETMEKTE KARARLIYIZ

Kıymetli hemşehrilerim;

Yaptığımız sayısız çalışmaların yanında bahsettiğim tüm bu projeleri kısa vadede hayata geçirme adına elimizden gelen tüm çabayı sarf ettiğimizi bilmenizi istiyorum. Belki göremediniz, belki de bizler gösteremedik. Göreve geldiğimiz günden buyana sayısız hizmeti hayata geçirdik. Daha birçok hizmet için de yoğun mesai harcıyoruz. Bahsettiğim büyük projelerin yanında daha birçok çalışmamız da bulunuyor. Onları da somutlaştırdıktan sonra sizlerle paylaşacağız. 

Tabi görev süresince her istediğimiz de anında olmadı maalesef. Bazen bürokratik süreçlerin uzamasından, bazen ihaleyi alan firmaların iş gücü yetersizliğinden kaynaklı gecikmeler yaşayabiliyoruz. Ama pes etmedik, mücadelemizi her geçen gün daha da yoğunlaştırdık.

Geliri çok olan, kaynakları bol olan bir şehir değiliz. Ama bunu bahane etmeden, kaynak üreterek, Bakanlıkların kapısını aşındırıp hibeler alarak projelerimizi hayata geçirmeye çalıştık.

Bilinmesini isterim ki, dün verdiğimiz sözleri unutmadık, her biri için çok özel ve yoğun bir çaba sarf etmekteyiz. Yolları yenilenmiş, park alanları ve peyzaj çalışmaları her bölgeye yayılmış, su sorunu giderilmiş, yaya ve araç parkı sorunu çözülmüş, sosyal ve kültürel alandaki donatı ihtiyaçları karşılanmış, temiz ve düzenli bir Bingöl hayalimizi inşallah sizlerin de destek ve duasıyla gerçekleştireceğiz.

Eksiklerimiz olabilir, bazı kusurları görmemiş olabiliriz. Bu konuda iyi niyetli tüm telkinlere açık olduğumuzun bilinmesini isterim. Şehrin güzelliği ve mutlu geleceği için fikri ya da projesi olan herkese de kapımız açıktır. Şehrin birlikte yönetmek, tüm kazanımları el birliğiyle elde etme arzumuz ilk günkü tazeliğini koruyor. Yinelemek isterim ki, amacımız salt siyaset değil şehrin yarınlarına dair güzel dokunuşlar yapmaktır.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93701)
30 Haziran 2022 Perşembe 16:33
GAYET GÜZEL PROJELER. RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN BAŞKAN BEY.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93565)
23 Haziran 2022 Perşembe 11:01
Sayın Başkan; yaptığınız hizmetlerle Bingölün çehresini değiştirdin; Allah yardımcın olsun.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93072)
08 Haziran 2022 Çarşamba 06:35
Başkan bey haberim yokmuş gibi fotoğraf çekeceğinize merkez mahallelerin haline bakın bozuk yollar, göze hoş görünmeyen yapılar vs belediye hizmet binasının yapılmasını hizmet olarak göstermeyin yeni yapılan bir şey değil nasıl ki bir yapı eskir yenisi yapılır ise bu gibi hassasiyeti merkez mahallerin çevre düzenlemesi ve yapılarına da gösterseniz.
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92455)
19 Mayıs 2022 Perşembe 02:48
Yazik yazik nasil bir milletiz ya koyun gibi otlatiyorlar gelende gidende
Bu daha iyi günler
Beğendim (8) Beğenmedim (2)Cevapla
Nevzat (@Misafir_92453)
19 Mayıs 2022 Perşembe 00:07
Tebrikler bu projeler hayata geçerse gerçekten büyük bir iş başarmış olur erdal arıkan
Beğendim (3) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92441)
18 Mayıs 2022 Çarşamba 14:58
Erdalbey başarılı bir başkan
Beğendim (8) Beğenmedim (12)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92434)
18 Mayıs 2022 Çarşamba 10:32
1-3,5 Yıldır yatan bir belediye henüz kış uykusundan uyanmamış olmasına rağmen 1,5 yıl içerisinde kocaman bütün işleri bitirecektir.Maşallah
2-Toki sizin işiniz değil devletin işi.
3-Dökülen kaldırımlar,temizlenmeyen ara sokalar ve asfalt ile kilitli taş bekleyen yollar.
4-Beşyol mevkiinde asfalta dahi sandalye koyup yolları ve yaya kaldırımı işgal eden kahveler acaba bunlar bir işlem yapılacak mı? çok merak ediyorum.
5-memleketi işgal eden hat minibüsleri için ne düşünüyor, belediye kendine ait bir toplu ulaşım filosu düşünüyor mu?
6-Sorun çok yapan yok.Oda hiç yok
Beğendim (12) Beğenmedim (9)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92433)
18 Mayıs 2022 Çarşamba 10:23
Bence çok güzel ve gayretli çalışmalar! Bize düşen hizmete destek olmaktır, köstek olmak değil.
Beğendim (10) Beğenmedim (13)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92432)
18 Mayıs 2022 Çarşamba 10:12
Vallahi şoktayım bu adama yapılan olumlu yorumlara. Erdal bey siz siz olun başkanlığın biterse başka bir ile yerleşin inan edin çekeceğiniz sıkıntıları yanınızdaki hiçbir aç mafya çözemez.
Beğendim (15) Beğenmedim (8)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92431)
18 Mayıs 2022 Çarşamba 10:04
REKLAMLAR GALİBA....
çarşi merkezinde dökülen kaldırımlar,hat münibüsleri tarafından işgal edilmiş caddeler bir yıldır yapılmıyan verem savaş dispanseri yani,gelişi güzel zamansız atılan çöple,besyola çikan ortarefüj,büyük bingöl otelın arkası ve sanat sokagı çöplüge dönmüş,bunu göremiyen bir belediye vay memleketim vay elım kırılaydıda sana oy vermeseydım.bir dahami asla
Beğendim (10) Beğenmedim (6)Cevapla
06.07.2022
21:46
Sağlık camiasından protesto grevi
Sağlık camiasından protesto grevi
Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından yasa boğulan sağlık camiası, protesto amaçlı grev kararı aldı. Bingöl'deki hastanelerde acil servis hariç hasta bakılmayacağı bildirildi.
06.07.2022
17:14
Karasu: `3 ayrı davadan birini kazandık`
Karasu: '3 ayrı davadan birini kazandık'
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Bingöl'deki alımları için 3 ayrı dava açtıklarını belirten Doğan Karasu: 'Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aleyhine açtığımız 3 ayrı davanın birincisini kazandık. Diğer iki dava devam ediyor.'
06.07.2022
17:13
Karlıova`daki sağlık evi yenilendi
Karlıova'daki sağlık evi yenilendi
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü'nce, Karlıova ilçesine bağlı Bahçe köyü sağlık evi yenilendi.
06.07.2022
17:12
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Bingöl'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, merkez ve ilçelerdeki tüm okullarda 'Liselere Geçiş Sistemi' (LGS) tercih danışmanlığı büroları kuruldu.
06.07.2022
17:11
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Bingöl'de üniversite sınavına giren ve KPSS'ye girecek olan gençlerle doğa gezisi yapıldı.
06.07.2022
17:10
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İsa Gülgür, binaların yıkılması hakkında hazırlanan yönetmeliğin 1 Temmuz 2022'de yürürlüğe girdiğini belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın