Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
10 Nisan 2021 Cumartesi
13 °C Yer yer bulutlu

Arıcılar ustalık belgesine kavuşuyor

Bingöl Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Can Üzer, 25 Ekim 2020 tarihinden önce 'arıcılık kayıt sistemine kayıtlı olduğunu ve aktif olarak bu mesleği yaptığını belgelendiren' kişilere Bingöl Mesleki Eğitim Merkezi tarafından doğrudan ustalık belgesi verileceğini söyledi.

28 ŞUBAT 2021 PAZAR 18:42
1
536
0
AA aa
Arıcılar ustalık belgesine kavuşuyor

Bingöl Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Can Üzer, şimdiye kadar meslek odalarınca kalfalık ve/veya ustalık belgesi düzenlenmediğini belirterek, 2021 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Arıcılık Mesleğini yapan aktif arıcılara Kalfalık ve Ustalık Belgesi verilmesinin gündeme alındığını anımsattı.

Üzer, yaptığı açıklamada; “25 Ekim 2020 tarihinden önce Arıcılık Kayıt Sistemine ( Aks )Kayıtlı Olduğunu Ve Aktif Olarak Bu Mesleği Yaptığını Belgelendiren Kişilere Bingöl Mesleki Eğitim Merkezi Tarafından Doğrudan Ustalık Belgesi Verilecektir. Arıcılık mesleğini aktif olarak yapan Arıcılar gerekli belgelerini hazırlayarak Şubat döneminde kayıtlarını yapmışlardır. Bu dönemde Toplam 335 Arıcımızın başvuruları alınmıştır. Kayıt yaptırmayan tüm Arıcıların da belge almaları için başvurular yılda 6 defa olmak üzere devam edecektir. 335 Arıcımızın başvurularının son günü olan 26 Şubat'ta Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etmiş ve ilimiz Arıcıları için hayırlı uğurlu olması dileğiyle istişarelerde bulunmuştur. Nisan ayında Arıcılarımıza Doğrudan Ustalık Belgeleri verilecektir” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın