Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Eylül 2021 Salı
21 °C Açık

Arakonak'ta kutlu doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Solhan Çağrı- Der, ilçe merkezine bağlı Arakonak beldesinde Kutlu Doğum etkinliğine düzenledi.

23 NİSAN 2014 ÇARŞAMBA 00:09
0
3020
0
AA aa
Arakonak`ta kutlu doğum etkinliği

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Mevlidi Şerif'in okunmasıyla başlayan etkinlikte Merhamet Eli Gıda Bankası Başkanı Mehmet Tamaç ile İlahiyatçı Cihan Üzer birer konuşma yaptı.

Hz. Muhammed’in Taif halkına yaptığı duayı hatırlatan Tamaç: "Allah Resulü, Taif'te taşlandıktan sonra Cebrail Aleyhisselam yanına gelerek, 'Eğer istersen bu iki dağı birleştirip Taiflilerin başına geçireyim’ dedi. Efendimiz ise 'hayır!' dedi. 'Belki bunların zürriyetinden iman edenler olur' diyerek onlar için dua etti. Ve nihayetinde Mekke fethedildikten sonra birçok Taif’li iman etti. Eğer Allah Resulü Taiflileri helak etmelerine izin verseydi, bugün Taif’li Müslümanlardan haberlerimiz bile olmazdı" diye konuştu.

Peygamberi dinlemenin ve ittiat etmenin bir şeref olduğunu söyleyen Üzer ise, Hz. Muhammed’in ümmeti olmanın büyük bir onur olduğunu belirtti.

Üzer: “Allah’a şükürler olsun ki O’na ümmet olmuşuz, O’nu anlatıyoruz, O’nu yaşamaya çalışıyoruz. Peygamber gelmeden önce dünyanın hali neydi peygamber geldikten sonra ne oldu. Şimdi dünyanın hali ne haldedir bunu anlamaya çalışmalıyız ve ona göre hayatımızı yönlendirmeye çalışmalıyız” ifadelerini kullandı. Program okunan dua ile sona erdi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.09.2021
16:47
`BSK`dan farklı görmüyorum yani`
'BSK'dan farklı görmüyorum yani'
AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar: 'Ben Karayolları bölge müdürümüzle bizzat görüştüm. Mevcut yolumuzu korumak adına kışın çukurlar oluşmasın, yol bozulmasın diye bir kat asfalt daha atılıp yolu en azından standardı biraz daha yükseltilmiş oldu biraz daha ömrü uzatıldı. Şuan da gidelim biz o yola, ben BSK'dan farklı görmüyorum yani. Sıcak asfalttan çok farkı yok. Son derece geniş, çok güzel bir yolumuz.'
28.09.2021
16:46
Eğitim- Sen: `Okulun her tarafı dökülüyor`
Eğitim- Sen: 'Okulun her tarafı dökülüyor'
Eğitim-Sen Bingöl Şubesi, Karlıova ilçesindeki bir okulun fiziki olarak yetersiz olduğunu iddia ederek: 'Özellikle Toklular İlkokul ve Ortaokulundaki (Aynı binada) fiziki manzara bizi dehşete düşürdü. Okulun her tarafı dökülüyor.'
28.09.2021
16:45
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçilere yüzde 50 hibe ile yem dağıtımı yaptı.
28.09.2021
16:44
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Bingöl'de aracın çarpması sonucu yaralanan kızıl şahin tedavi altına alındı.
28.09.2021
16:43
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bingöl'de bıldırcın avlarında kullanılan manyetik ses cihazı ele geçirildi.
28.09.2021
16:42
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Bingöl'ün Adaklı ilçesine bağlı Doğan Kaya Sıralı Söğütler köyünde halkla bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın