Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Ekim 2021 Pazartesi
12 °C Yer yer bulutlu

Ampullerimiz yanmazsa istifa edeceğim

Başbakanımız bile ‘köylerimizde yol, su, elektrik sorunu kalmadı' dediği halde bizler bu çağda hala köyümüze elektrik istemekle uğraşıyoruz” diyen Muhtar Babayiğit: 'Artık köye gidecek yüzüm kalmadı. Köyümüzdeki ampulü yakacak elektriğimiz verilmezse ben de muhtarlıktan istifa edeceğim!” dedi.

02 AĞUSTOS 2011 SALI 23:33
0
2296
0
AA aa
Ampullerimiz yanmazsa istifa edeceğim

Yolaçtı Köyü Muhtarı Teyfik Babayiğit, köylerine bağlı bulunan Coşkunlar, Yukarıgem, Kup ve Varvusen mezralarına elektrik verilmesi için FEDAŞ ekipleri tarafından kurulan 50 KW’lık trafonun yetersiz kaldığını ve bundan dolayı mezralarında elektrik sorunu bulunduğunu belirtti. 

Yaşanan sorun için gerek İlçe Kaymakamlığına, gerekse de FEDAŞ’a defaten müracaatta bulunmasına rağmen herhangi bir girişimin yapılmadığını iddia eden Muhtar Babayiğit, artık köylülerin yüzüne bakamaz hale geldiğini ve sorunun çözülmemesi halinde muhtarlıktan istifa edebileceğini belirtti.

Babayiğit: “Yolaçtı köyümüze bağlı olan Coşkunlar, Yukarıgem, Kup ve Varvusen mezralarına elektrik verilmesi için önceki dönemlerde buraya 50 KW’lık bir ortak trafo kurulmuş. Toplamda 80 hane olan mezralarımıza verilen elektrik bir ampulü bile mum ışığı kadar yakmakta. Buralarda televizyon izleyebilecek elektriğimiz olmadığı gibi buzdolaplarımız da çalışmıyor. Defaten gerek Genç İçe Kaymakamlığına gerekse de ilgili kurumların hem şefliklerine, hem de müdürlüklerine bu sorunu ilettim. 50 KW’lık trafonun sadece bir mezranın elektriğini bile karşılayamadığını belirttiğim halde yetkililer buna sessiz kalmayı tercih etti. Ben ise her köye gittiğimde köylünün sitemi ile karşılaştım. Artık köye gidecek yüzüm kalmadı. Başbakanımız bile ‘köylerimizde yol, su, elektrik sorunu kalmadı’ dediği halde bizler bu çağda hala köyümüze elektrik istemekle uğraşıyoruz. Yetkililere sesleniyorum köyümüzdeki ampulü yakacak elektriğimiz verilmezse bende muhtarlıktan istifa edeceğim” dedi.

Köylerinde kadastro çalışması yapılmadığı ve tapumuz olmadığı için elektrik aboneliğini de yapamadıklarını belirten Muhtar Babayiğit, bu konuda verdiği dilekçelerin de cevapsız kaldığını belirtti.  

Gencin Sesi

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın