Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Aralık 2021 Perşembe
4 °C Sağanak yağış

Altun: Bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehditlerden biri dijital faşizmdir

Dijital Dünya Çalıştayı'nda konuşan İletişim Başkanı Altun Bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehditlerden birinin dijital faşizm olduğunu söyledi.

06 MART 2021 CUMARTESİ 12:31
17
1369
3
AA aa
Altun: Bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehditlerden biri dijital faşizmdir

Akıllı telefonların yaygınlaştığı, bilginin demokratikleştiği, sosyal medyanın mecra olmaktan çıkıp, aktörleştiği bir dönemi tecrübe ettiğimizi belirten Altun, sözlerine dijitalleşmenin inkâr edilemez bir gerçek hâline geldiğini ifade ederek devam etti:

"Bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehditlerden biri dijital faşizmdir. Dünyanın belirli bir bölgesinde kümelenmiş bir avuç şirket, 'hakikatin tekelini' ellerinde tuttuğunu iddia ediyorlar.

ABD ve AB'nin terör listesindeki PKK'nın, 15 Temmuz'da 251 masum insanı şehit eden FETÖ'nün elebaşıları, sosyal medya platformlarında serbestçe propaganda yapmaya devam etmektedir.

Eli kanlı terör örgütüne destek sağlayanlar, FETÖ'yü ve başındaki terörist ele başını himaye edenler büyük bir suça ortaklık yaptıklarının farkına varmalıdır.

Biz özgürlük ve hoşgörü gibi kavramların hiçbir şekilde eşcinsellik propagandası için yozlaştırılmasına bu yolla ailelerimizin ve çocuklarımızın hedef alınmasına kesin olarak karşı çıkıyoruz. Küresel şirketler için ne yazık ki bu propaganda neredeyse bir yasa hükmünde.

Biz hiçbir suretle hangi kavram adı altında olursa olsun eşcinsellik propagandasının yanında yer almayacağız, sessiz kalmayacağız. Bu tür çirkinliklerin özelliklere gençlere normal bir şey gibi sunulması milletimizin asil karakterine yapılmış bir saldırıdır. Bu taaruzu püskürteceğiz."

Altun, sözlerini "Bu toplumun temel değerleri bu tür aşırıklara müsade etmez." diyerek tamamladı.

Çalıştaya Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı ve Mega Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Arif Kurt da katıldı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81852)
17 Mart 2021 Çarşamba 00:53
ŞAHİDE BAKIN ŞAHİDE .
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81548)
07 Mart 2021 Pazar 18:27
Gençliğe en büyük tehtidi sizlerin faşizan bir şekilde sadece kendinizden olanı istediğiniz kadrolara yerleştirmeniz ve gençliğin geleceğini avrupalarda aramasina yol acmanizdir. Bugün Bingöl'de her 5 kişiden 3 ü Avrupa'ya gitmek için debeleniyor
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81544)
06 Mart 2021 Cumartesi 23:20
Gençlerin en büyük sorunu sizlerin faşizan bir şekilde kendi partinize mensup bireyleri ve kendi çevrenizdekilere ihale verme geleneğiniz gençlere cevap olmayı geçtik sorun çıkarmaktasınız. Dünyanın neresinde bu kadar üniversite mezunu (çoğuna üniversite diyemem) işsiz boş gezen ve dünya ile bağları kopan geç var acaba? Keşke en büyük sorunumuzu gorebilseniz de geleceğin yapı taslari gençliği boşa harcamasak. Yaptığınız tüm hizmetler için teşekkür ederiz ama nolur gençlerimize liyakatli umut dolu bir ülke için çabalayalım..
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın