Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Mayıs 2022 Salı
13 °C Açık

Akut tatbikat yaptı

AKUT ekibi, kış şartlarında yaşanabilecek olaylara hızlı müdahale edebilmek için tatbikat gerçekleştirdi. Tatbikata Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin öğrencileri de katıldı.

Akut tatbikat yaptı
12 OCAK 2011 ÇARŞAMBA 08:26
0
1676
0
AA aa

Çukurca Köyü civarında gerçekleştirilen tatbikatta, bir senaryo çizildi ve bu senaryo çerçevesinde hareket edildi.
Gerçekleştirilen tatbikatı değerlendiren AKUT Bingöl Birim Lideri Ahmet Ateş,“Yapılan tatbikatta soğuk, bulutlu yağmurlu hava şartlarında yaşanacak olası bir kazada kurtarma çalışmasının çok daha hızlı olmak gerekiyor. Tatbikatta kurtaracağımız kişinin son görüldüğü alan izlenerek ekipler arası istişare yaptık.

 Kurtarma çalışmalarına başlayarak ’Bölgeye hâkim bir tepeden subjenin son görüldüğü alan izlenerek ekipler arası istişare yapıldı. Saat 11.00 –11.10 arasında 37 SFD 31358_12312 grit koordinatından aramaya başlandı. Üç ekip gerekli yerlerde konumlandırılarak var olan alan taraması yapıldı. Kayıp subjenin aşağı yönde ve akarsu yatağına doğru hareket eğilimi gösterebileceği kanısına istişare ile varıldı. Bütün ekipler vadi tabanını süpürerek detaylı arama kararı aldı. Aramaya başlanan koordinat 37 SFD 31358_11830 detaylı arama neticesinde subje saat 14.30 civarında anayola yakın 37 SFD 32152_08841 koordinatta çalıların altına sıkışmış bir vaziyette bulundu.

Yapılan müdahalede subjenin ex olduğu belirlendi. Gerekli müdahale yapıldıktan sonra oluşturulan sedye ekibi ile arazi ortamından alınıp ambulansa taşındı” dedi.


Yapılan tatbikata Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nin öğrencilerinin de katıldığını belirten AKUT Bingöl Birim Lideri Ateş, “ Zor koşullarda müdahale için hazırlanıyoruz. Tatbikatta kusursuz görevlerini yerine getiren gönüllülerimizi ve değerli öğrencilerimizi yürekten kutluyorum” diye konuştu.


 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
16.05.2022
17:25
Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
Bingöl'ün en etkin ve seçkin dergisi Detay, 3. sayısıyla okurlarıyla buluştu. Derginin kapak manşetinde; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar yer aldı.
16.05.2022
16:48
`Engellilere her türde eğitim fırsatının sağlanması devletin zorunluluğudur`
'Engellilere her türde eğitim fırsatının sağlanması devletin zorunluluğudur'
Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bahattin Tüz, 'Engelli bireylerin kendilerini gerçekleştirmesi, geliştirmesi için her kademe ve türde eğitim imkan ve fırsatının sağlanması devlet için temel bir sorumluluk ve zorunluluktur.'
16.05.2022
16:47
Yüzde 100 hibeli kükürt dağıtımı yapıldı
Yüzde 100 hibeli kükürt dağıtımı yapıldı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nce İl Özel İdare desteğiyle çiftçilere yüzde 100 hibeli olarak kükürt dağıtımı yapıldı.
16.05.2022
16:46
`Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız`
'Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız'
SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar: 'Sosyal Güvenlik Kurumunu, herkese ve her kesime tanıtmak, insanlarda sosyal güvenlik bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerde, iletişimin her yöntemi kullanılarak toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız.'
16.05.2022
16:45
SAR Ekibi, AFAD Eğitimine Katıldı
SAR Ekibi, AFAD Eğitimine Katıldı
Bingöl SAR ekibi, Adana AFAD Birlik Müdürlüğünde verilen orta seviye akreditasyon eğitimine katıldı.
16.05.2022
16:44
Göçerlere Hayvan Hastalıkları Anlatıldı
Göçerlere Hayvan Hastalıkları Anlatıldı
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, göçerleri hayvan hareketleri ve hayvan hastalıkları konusunda bilgilendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın