Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Temmuz 2022 Perşembe
24 °C Açık

Aileler ve çocuklardan kortej yürüyüşü

Bingöl'de 15-21 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde aile ve kurumların katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Aileler ve çocuklardan kortej yürüyüşü
17 MAYIS 2022 SALI 17:40
4
538
1
AA aa

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl'de de 15-21 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Aile Haftası nedeniyle kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Merkez Hükümet Konağı bahçesinde başlayan yürüyüşte, aileler ve çocuklar ellerindeki yazılı pankartlarla birlikte farkındalık oluşması amacıyla saat kulesi önüne kadar yürüdü.

Etkinlik hakkında açıklama yapan Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, "Doğrudan doyum sürecimizi ve mutluluğumuzu etkileyen aile sistemine ilişkin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ailenin korunması ve güçlendirilmesi amacıyla her yılın 15-21 Mayıs günleri arasında yer alan haftanın Aile Haftası olarak kutlanması öngörülmüştür. Bu nedenle İl Müdürlüğümüz öncülüğünde Aile Haftasının yaygınlaşmasını sağlamak için söz konusu yürüyüşü gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Hafta boyunca Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ailenin güçlenmesine ve desteklenmesine yönelik verilmekte olan hizmetlerin tanıtımı yapılmaya devam edecektir. Bu çalışmalar arasında ilimiz yerel radyo kanallarında röportaj verilecek aynı zamanda stant çalışmaları düzenlenecektir. İlimizde yaşayan her ailenin biricik olduğunun farkındayız ve desteğe ihtiyacı bulunan her ailenin yanında olduğumuzu aynı zamanda ihtiyaç duyulması halinde vatandaşlarımızın aile danışmanlığı hizmetinden ve aile eğitim programlarından ücretsiz olarak faydalanabileceğini vurgulamak isteriz” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen kortej yürüyüşüne Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, kurum müdürleri ve aileler katıldı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92422)
18 Mayıs 2022 Çarşamba 01:46
Slogan memleketinden öteye geçmediniz, gecemeyeceksinizde
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
06.07.2022
21:46
Sağlık camiasından protesto grevi
Sağlık camiasından protesto grevi
Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından yasa boğulan sağlık camiası, protesto amaçlı grev kararı aldı. Bingöl'deki hastanelerde acil servis hariç hasta bakılmayacağı bildirildi.
06.07.2022
17:14
Karasu: `3 ayrı davadan birini kazandık`
Karasu: '3 ayrı davadan birini kazandık'
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Bingöl'deki alımları için 3 ayrı dava açtıklarını belirten Doğan Karasu: 'Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aleyhine açtığımız 3 ayrı davanın birincisini kazandık. Diğer iki dava devam ediyor.'
06.07.2022
17:13
Karlıova`daki sağlık evi yenilendi
Karlıova'daki sağlık evi yenilendi
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü'nce, Karlıova ilçesine bağlı Bahçe köyü sağlık evi yenilendi.
06.07.2022
17:12
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Bingöl'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, merkez ve ilçelerdeki tüm okullarda 'Liselere Geçiş Sistemi' (LGS) tercih danışmanlığı büroları kuruldu.
06.07.2022
17:11
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Bingöl'de üniversite sınavına giren ve KPSS'ye girecek olan gençlerle doğa gezisi yapıldı.
06.07.2022
17:10
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İsa Gülgür, binaların yıkılması hakkında hazırlanan yönetmeliğin 1 Temmuz 2022'de yürürlüğe girdiğini belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın