Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
10 Ağustos 2022 Çarşamba
24 °C Açık

Adaklı'nın içme suyu sorunu çözülüyor

Bingöl'ün Adaklı ilçesinde yıllardır yaşanan içme suyu sorununun çözülmesi için çalışma başlatıldı.

Adaklı`nın içme suyu sorunu çözülüyor
20 ARALIK 2010 PAZARTESİ 08:48
0
1677
0
AA aa

Adaklı Belediye Başkanlığı ile İller Bankası Elazığ 12. Bölge Müdürlüğü tarafından müşterek başlatılan çalışmalar kapsamında ilçe merkezine 15 kilometre mesafede bulunan Güngörsün Mahallesi Ağdaş mevkiindeki kaynak suyu için etüt çalışması yapıldı. Sudan alınan numunenin analiz için Erzurum Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne gönderildiği belirtildi. Adaklı Belediye Başkanı Mehmet Resul Antlı, numunelerin olumlu çıkmasının ardından hayata geçirecekleri projenin ilçede yaşanan içme suyu sorununu tamamen bitireceğini söyledi. 

Başkan Antlı, "İlçemiz için büyük önem arz eden bu projenin hayata geçirilmesi için üşenmeden, yılmadan 15 kilometre mesafedeki kaynağa kadar ekibiyle yaya olarak yürüyen ve çalışmaları yerinde yapan İller Bankası Elazığ 12. Bölge Müdürü Selahattin Özsoy'a, Şube Müdürü Selami Ocak'a, Jeoloji Yüksek Mühendisi Osman Baykendi'ye, Jeoloji Mühendisi Nazım Akman'a ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. Bu projemiz hayata geçirildiğinde ilçemizin en büyük sorunu giderilmiş olacaktır" dedi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
09.08.2022
17:45
`Yüksekokul müdürü baskıya son vermelidir`
'Yüksekokul müdürü baskıya son vermelidir'
Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi; 'Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Müdürü Doç. Dr. Şükrü Bengü, amiri bulunduğu birimde çalışan üyelerimize yönelik baskıya son vermelidir' şeklideki iddialarda bulundu.
09.08.2022
17:43
Çiftçilere hibe destekleri arttırılmalı
Çiftçilere hibe destekleri arttırılmalı
Bingöl Ziraat Odası'ndan yapılan açıklamada, üretim yapan çiftçiye, Bakanlık desteklerinin arttırılması gerektiği belirtildi.
09.08.2022
17:41
Vali Ekinci: `Kerbela, mazlumun yanında durmayı öğütleyen ortak acımızdır`
Vali Ekinci: 'Kerbela, mazlumun yanında durmayı öğütleyen ortak acımızdır'
Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen oruç açma programında konuşan Bingöl Valisi Kadir Ekinci; 'Kerbela, mazlumun yanında durmayı öğütleyen ortak acımızdır. İnşallah bizler de Kerbela'dan aldığımız dersle, rengine, diline ve dinine bakmaksızın her daim zalimin karşısında ve mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz' dedi.
09.08.2022
17:40
Vatandaşlara aşure ikram edildi
Vatandaşlara aşure ikram edildi
Bingöl Belediyesi, Muharrem Ayı dolasıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
09.08.2022
16:20
Bingöl`de bir ayda 12 bin yolcu uçtu
Bingöl'de bir ayda 12 bin yolcu uçtu
Bingöl Havalimanı'nın 2022 yılı Temmuz ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıklandı. Temmuz'da 12 bin yolcunun uçtuğu Bingöl Havalimanında 7 ayda 77 bin yolcu uçuş hizmeti aldı.
09.08.2022
16:00
Erten, şaibe iddialarına yanıt verdi
Erten, şaibe iddialarına yanıt verdi
Yol-İş Sendikası Elâzığ 2 Nolu Şube Başkanlığı Delege Seçiminde 312 üyenin 202'sinin oyunu aldığını ifade eden Vahdettin Erten, kendisine destek verenlere teşekkür etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın