Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Aralık 2021 Salı
5 °C Parçalı bulutlu

Adaklı'daki okullar yenilendi

Bingöl'ün Adaklı İlçe Kaymakamı Murat Kahraman'ın girişimleri ile ilçe merkezi ve köylerde bulunan okullar bakımdan geçirilerek onarılırken, terör olayları nedeniyle 15 yıl önce kapanan bir köy okulu da yeniden eğitime kazandırıldı.

28 KASIM 2010 PAZAR 12:46
0
2484
0
AA aa
Adaklı`daki okullar yenilendi

İlçe Kaymakamı Murat Kahraman'ın girişimleri sonucu Adaklı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından onarım ihtiyacı olan okulların bakımı için ihale yapıldı. İhale ile onarıma alınan Adaklı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO), Danatepe Mahallesi İlköğretim Okulu, Karaçubuk Köyü İlköğretim Okulu, Kırkpınar Köyü İlköğretim Okulu, Doğankaya Köyü İlköğretim Okulu ve 1994–1995 eğitim öğretim yılından itibaren terör nedeniyle kapalı bulunan Aktaş Köyü İlköğretim Okulu tamamen bakımdan geçirildi. Okullarda çevre düzenlemesi, boya ve badana, çatı değişimleri, su tesisatları, kapı ve pencere doğramaları ile bahçe duvarları tamamen yenilendi. Adaklı YİBO'da koğuş sisteminden oda sistemine geçirilen pansiyonda ise kız ve erkek öğrencilerin ortak kullandığı banyolar ayrı ayrı yapılarak, kanalizasyon sistemi yenilendi.

Ayrıca Kaymakam Murat Kahraman'ın girişimleri sonucu 15 yıl önce yaşanan terör olayları nedeniyle eğitim öğretime kapanan Aktaş Köyü İlköğretim Okulu da tamamen onarımdan geçirilerek, eğitime hazır hale getirildi.

İlçe Kaymakamı Murat Kahraman, çocukların daha sağlıklı ortamlarda eğitimlerini yapmaları için imkânlar dâhilinde gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını söyledi. Eğitimin çok önemli olduğunu belirten Kaymakam Kahraman, ülkenin geleceği olan genç nesillerin eğitim yaptıkları mekânların eğitime önemli etki yaptığını ifade etti. Kaymakam Kahraman, ilçedeki eğitim sorunlarını tamamen çözene kadar bu tür hizmetlere devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.12.2021
21:06
Yurt protestosu ülke gündeminde
Yurt protestosu ülke gündeminde
Bingöl KYK Kız Öğrenci Yurdundaki olaylar, Twitter'de #bingölkykkızyurdu hashtagi ile tt oldu. 8 Binden fazla twitin atıldığı olayla ilgili önemli noktalara dikkat çekildi ve 'tedbir' çağrıları yinelendi.
07.12.2021
17:05
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Dr. Öğr. Üyesi Fatma Esen: 'Bingöl balının markalaşma sürecinde mutlak suretle kadın yer almalıydı. Bu amaç doğrultusunda arıcılık ve arı ürünleri sektöründe kadınların da yer alabileceği iş olanaklarını oluşturmaya çalıştık' dedi.
07.12.2021
17:04
Kızılboğa: `Halk fakirleşiyor`
Kızılboğa: 'Halk fakirleşiyor'
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın Türkiye ekonomisinde Yüzde 9'un üzerinde büyüme bekliyoruz sözlerini eleştirerek, 'Halk her geçen gün daha da fakirleşiyor. Kimlerin büyüdüğünü görüyoruz' dedi.
07.12.2021
17:03
Aydemir: `Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?`
Aydemir: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?'
Bingöl Pir Ali Kız öğrenci yurdunda yaşanan olayın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na bir önerge veren Aydemir, şu iddiada bulundu: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir? Herhangi bir öğrenciye bu sebeple soruşturma açılmış mıdır?'
07.12.2021
17:02
Yılmaz`dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
Yılmaz'dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Demokrasinin olduğu, serbest piyasanın olduğu ama ihracat odaklı bir şekilde cari fazla vererek büyümenin sağlandığı bir model bu.'
07.12.2021
17:01
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç- Bingöl arasında hizmet veren hat minibüslerinin tarifesi artan mazot ve diğer birçok gider gerekçe gösterilerek 7 TL'den 8 TL'ye çıkarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın