Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
18 Mayıs 2022 Çarşamba
13 °C Çoğunlukla açık

3 ödülün tamamı solhan okullarına verildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi ve Bingöl genelinde bu gayretleri gösteren 5 okuldan 2'si Solhan'dan olup bu okullara 'Beyaz Bayrak Ödülü verildi. 'Mavi Gök Yeşil Yaprak' ödülü ise Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verildi. 3 ödülün tamamı Solhan okullarına verildi.

3 ödülün tamamı solhan okullarına verildi
26 EYLÜL 2011 PAZARTESİ 23:09
0
2593
0
AA aa

Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi, bu konuda gayret gösteren okulların "Beyaz Bayrak" ve "Sertifika" ile ödüllendirilmesine karar verilmişti. Bu kapsamda Bingöl’deki okullarda yapılan denetimlerde 5 okula ‘Beyaz Bayrak Ödülü’ verilmesi kararlaştırıldı. Bu beş okuldan 2’si İlçemizdeki okullar seçildi. Beyaz Bayrak Ödülü almaya hak kazanan okullar; “Bingöl Anadolu Lisesi, M. Akif Ersoy Anadolu Lisesi, Bal Peteği Anaokulu, Yenibaşak YİBO ve Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu” olarak ödül verilmesi kararlaştırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim okullarındaki öğrencilerde çevre bilincinin geliştirilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve okul çevrelerinin güzelleştirilmesi amacıyla, 2010 yılında "Mavi Gök, Yeşil Yaprak" projesi başlatıldı. "Mavi Gök, Yeşil Yaprak" projesiyle, okullarda çevre bilincinin kazandırılması, çevreyi güzelleştirme ve ağaçlandırma çalışmalarının yapılması, doğal çevrenin korunması, öğrencilerde problem çözme, karar verme ve işbirliği becerilerinin geliştirilmesi, okullarda rekabet ortamının oluşturulmasını sağlamak amaçlanıyor.

Bu ölçütlere göre Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bingöl genelinde yapılan değerlendirme sonucunda 3 okul ‘Mavi Gök, Yeşil Yaprak Projesi’ kapsamında ödül almaya hak kazanırken bu okulların tamamın Solhan okulları oldu.

 ‘Mavi Gök, Yeşil Yaprak Projesi’ kapsamında ödül almaya hak kazanan okullar; “Solhan Yenibaşak YİBO, Solhan Arakonak İlköğretim Okulu ve Solhan YİBO” olarak belirlendi.

Projede, okullar, "Atıklar ve geri dönüşüm", "Okulun görünümü" ve "Kirliliği önleme tedbirleri ve çevre eğitimi" bakımından 3 kategoride değerlendiriliyor. Okullarda atıkların çöp kutularında düzenli olarak toplanıp toplanmadığı, okul binasının bakımı, öğrenciler için okul bahçesinde oyun parkının olup olmadığı, bahçede çöp kovasının bulunup bulunmadığı, bacaların periyodik bakımlarının yapılıp yapılmadığı, doğa gezilerinin düzenlenip düzenlenmediği, okulun çevre konulu bir proje hazırlayıp hazırlamadığı, okullarda kirliliği önleyici levhaların asılıp asılmadığı gibi hususlar inceleniyor.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
17.05.2022
17:44
Aktaş, `İşçi alımları` iddialarını valiliğe sordu!
Aktaş, 'İşçi alımları' iddialarını valiliğe sordu!
CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, son günlerde kamuoyunun gündeminde olan 'İşçi alımları' iddialarını bir dilekçe yazarak valilik tarafından yanıtlanmasını talep etti.
17.05.2022
17:43
`Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?`
'Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yanıtlaması için verdiği önergede: 'Yolu yapan firma hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız?' sorusunun yanıtlanmasını talep etti.
17.05.2022
17:42
Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı
Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Bingöl Mesleki Eğitim Fuarı gerçekleştirildi.
17.05.2022
17:41
Vali Ekinci`ye `Gençlik Haftası` ziyareti
Vali Ekinci'ye 'Gençlik Haftası' ziyareti
15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Gençlik Haftası' ve '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen ve beraberindeki sporculardan oluşan heyet, Vali Kadir Ekinci'ye ziyaret etti.
17.05.2022
17:40
Aileler ve çocuklardan kortej yürüyüşü
Aileler ve çocuklardan kortej yürüyüşü
Bingöl'de 15-21 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde aile ve kurumların katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.
17.05.2022
16:20
Arıkan: 2022, hizmetlerimizi taçlandıracağımız yıl olacak
Arıkan: 2022, hizmetlerimizi taçlandıracağımız yıl olacak
Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan: 'Yapmış olduğumuz projeleri hız kesmeden sürdürecek, yenilerini de ekleyerek hizmette zirveye yürüyeceğiz. Çok önemli projelere bu yıl başlıyoruz, kimilerini de tamamlayıp hizmete sunuyoruz. Allah'ın izniyle bu yıl, hizmetlerimizi taçlandıracağımız bir yıl olacak.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın