Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Ekim 2021 Cumartesi
14 °C Güneşli

2011'de sona erecek

AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, TRB1 bölgesinde Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan 'Çevre Düzeni Planı'nın etüt ve proje çalışmalarının 2011 yılında bitirileceğini söyledi.

09 KASIM 2010 SALI 08:52
0
1464
0
AA aa
2011`de sona erecek

Milletvekili Ölmeztoprak, Çevre ve Orman Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) ve Planlama Genel Müdürlüğü'nün 2009-2011 yatırım programı kapsamında, danışmanlık hizmet alımı ihalesinin geçtiğimiz yıl kasım ayında gerçekleştirildiğini hatırlattı. İhale sonrası Malatya'nın da içinde yer aldığı TRB1 bölgesinde 100 bin ölçekli çevre düzeni planı çalışması başlatıldığını anlatan Ölmeztoprak, projenin 2011 yılı içerisinde tamamlanacağını bildirdi. 

Çevre düzeni planının şehrin sanayi ile tarım alanlarını, genel ulaşım güzergahını planlayacak, belde, ilçe ve il belediyelerindeki plan uyumsuzluklarını ortadan kaldıracak bir çalışma olduğuna işaret eden milletvekili, çalışmaların valilik, belediye ve diğer kamu kurumlarının işbirliğiyle devam ettiğini dile getirdi. İhaleyi alan şirketin Malatya İl Çevre Orman Müdürlüğü koordinasyonunda il sınırlarında yer alan 51 belediye ile planlama aşamasında girdi sağlayacak bilgi ve dokümanın teminini gerçekleştirdiğini ifade eden Ölmeztoprak, TRB1 içerisindeki Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinde arazi çalışmalarının tamamlandığını kaydetti.

Türkiye'nin çevre düzeni planı oranının 8 yılda 12 kat artırıldığını söyleyen Ölmeztoprak, AK Parti iktidarı olarak, 2003 yılına kadar yüzde 5.5 düzeyinde olan Türkiye'nin 100 bin ölçekli çevre düzeni planlarının oranını yüzde 65'e çıkarttıklarını ve 2012 yılı sonuna kadar tüm illerin tamamının planlanmış olacağını ifade etti.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
16.10.2021
10:37
Benzin ve motorine zam
Benzin ve motorine zam
Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 14, motorine 41 kuruş zam yapıldı.
16.10.2021
10:36
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik karlarıyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, vatandaşlara kolaylık sağlayacak yeni düzenlemeyi duyurdu.
16.10.2021
10:35
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan, koronavirüs kısıtlamalarını hafifletme adımlarının bir parçası olarak Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin vereceğini duyurdu.
15.10.2021
17:46
Bingöl`de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de toprağa gömülü vaziyette metal teneke içerisinde 5 kilo plastik El Yapımı Patlayıcı madde (EYP), jandarma ekiplerince imha edildi.
15.10.2021
17:45
Vali Kadir Ekinci`nin `Mevlid Kandili` Mesajı
Vali Kadir Ekinci'nin 'Mevlid Kandili' Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Mevlid kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci mesajında: 'Peygamber efendimizi anma ve anlama vesilesiyle kendimize dönük muhasebeler de yapmalıyız. Maneviyatımızı, birlik ve berberliğimizi, yardımlaşma ve dayanışmamızı risalet kurumu ve evrensel örneklik dolayımında yeniden gözden geçirmeliyiz.'
15.10.2021
17:05
`Engelli Tuvaletinin Olmayışı Yerel Yönetimlerin Eksikliğidir`
'Engelli Tuvaletinin Olmayışı Yerel Yönetimlerin Eksikliğidir'
Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata: 'Bingöl'de engelli tuvaletinin olmayışı bizim değil yerel yönetimlerin eksikliğidir.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın