Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Kasım 2022 Cumartesi
4 °C Bulutlu

2011'de sona erecek

AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, TRB1 bölgesinde Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan 'Çevre Düzeni Planı'nın etüt ve proje çalışmalarının 2011 yılında bitirileceğini söyledi.

2011`de sona erecek
09 KASIM 2010 SALI 08:52
0
1922
0
AA aa

Milletvekili Ölmeztoprak, Çevre ve Orman Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) ve Planlama Genel Müdürlüğü'nün 2009-2011 yatırım programı kapsamında, danışmanlık hizmet alımı ihalesinin geçtiğimiz yıl kasım ayında gerçekleştirildiğini hatırlattı. İhale sonrası Malatya'nın da içinde yer aldığı TRB1 bölgesinde 100 bin ölçekli çevre düzeni planı çalışması başlatıldığını anlatan Ölmeztoprak, projenin 2011 yılı içerisinde tamamlanacağını bildirdi. 

Çevre düzeni planının şehrin sanayi ile tarım alanlarını, genel ulaşım güzergahını planlayacak, belde, ilçe ve il belediyelerindeki plan uyumsuzluklarını ortadan kaldıracak bir çalışma olduğuna işaret eden milletvekili, çalışmaların valilik, belediye ve diğer kamu kurumlarının işbirliğiyle devam ettiğini dile getirdi. İhaleyi alan şirketin Malatya İl Çevre Orman Müdürlüğü koordinasyonunda il sınırlarında yer alan 51 belediye ile planlama aşamasında girdi sağlayacak bilgi ve dokümanın teminini gerçekleştirdiğini ifade eden Ölmeztoprak, TRB1 içerisindeki Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinde arazi çalışmalarının tamamlandığını kaydetti.

Türkiye'nin çevre düzeni planı oranının 8 yılda 12 kat artırıldığını söyleyen Ölmeztoprak, AK Parti iktidarı olarak, 2003 yılına kadar yüzde 5.5 düzeyinde olan Türkiye'nin 100 bin ölçekli çevre düzeni planlarının oranını yüzde 65'e çıkarttıklarını ve 2012 yılı sonuna kadar tüm illerin tamamının planlanmış olacağını ifade etti.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.11.2022
18:52
CHP`den şiddetle mücadele açıklaması
CHP'den şiddetle mücadele açıklaması
CHP Bingöl Kadın Kolları Başkanı Gülten Baylas, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
25.11.2022
16:20
Çintay; `Milyon dolarlık projeleri ilimize kazandıracağız`
Çintay; 'Milyon dolarlık projeleri ilimize kazandıracağız'
Basın mensupları ile toplantı düzenleyen BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay, 'Üretim ve yatırımın ilerlemesi, uluslararası rekabetin geliştirilmesi ile mümkündür. Bu çerçevede gerçekleştirdiğimiz girişimler neticesinde ilimizde 2 adet UR-GE projesi desteklenecektir. Bu projelerin her biri 3.500.000$ olup toplam 7.000.000$ yatırımı ilimize kazandıracağız. Bu projeler, bal ve inşaat malzemeleri üzerine olacaktır' dedi.
25.11.2022
15:50
`Bütçe adil dağıtılmalı`
'Bütçe adil dağıtılmalı'
'Bütçenin adil bir şekilde dağıtılmasıyla birçok şey yapılabileceği matematiksel olarak ortada iken, garibandan alıp zengine veren 2023 bütçesinin sahibi AKP iktidarını da halkımızın vicdanına bırakıyoruz.'
25.11.2022
15:43
Yedisu`da değerlendirme toplantısı yapıldı
Yedisu'da değerlendirme toplantısı yapıldı
Yedisu Kaymakamı Furkan Başar başkanlığında, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme' toplantısı yapıldı.
25.11.2022
14:33
Kaymakam Gürses, öğrencilerle bir araya geldi
Kaymakam Gürses, öğrencilerle bir araya geldi
Adaklı ilçe Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya gelerek, akşam yemeğini birlikte tabldotta yedi.
25.11.2022
14:18
Jandarmadan `Kadına yönelik şiddete karşı mücadele` mesajı
Jandarmadan 'Kadına yönelik şiddete karşı mücadele' mesajı
Bingöl'de İl Jandarma Komutanlığı personelleri, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü' çerçevesinde özel bir video hazırlayarak, kadının toplumdaki yerine dikkat çekti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın