Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Ekim 2021 Pazartesi
14 °C Çok bulutlu

18 çocuk koruyucu aile himayesinde

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, koruyucu aileleri iftar programında bir araya getirdi. Programda konuşan Burtaşkıray, Bingöl'de 18 çocuğun koruyucu aile himayesinde olduğunu söyledi.

29 HAZİRAN 2015 PAZARTESİ 00:57
0
1846
0
AA aa
18 çocuk koruyucu aile himayesinde

 Öğretmenevinde düzenlenen programa, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkanı Yücel Barakgazi, 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray, Vali Yardımcıları Mutlu Akyol, Numan Tahir Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile koruma altında olan çocuklar ve koruyucu aileler katıldı.

“120 ÇOCUK ÖZ AİLESİNE DÖNDÜ”

Programda konuşan Burtaşkıray, “Bu zamana kadar kurumumuzda yurt ve yuva şeklinde kurum hizmetleri verilmekteydi. Son yıllarda konu ile ilgili bir bakış değişikliği yaşanmaktadır. İlhamını dünya çocuk hakları sözleşmesinden alan bu hizmette artık kurum odaklı hizmet yerine aile odaklı hizmet modelini ön plana çıkarıyoruz. Bunun için de ülkemizde bakım be korunma altına alanına çocuklarımızın önemli bir kısmını yurt ve yuvalardan alarak uygun ailelerin yanına yerleştirdik. İlimizde yaklaşık 120 çocuğumuz aileye dönüş projesi kapsamında kendi öz ailelerinin yanına gönderdik. 18 çocuğumuz da 12 koruyucu ailemizin yanına yerleştirdik. Koruyucu melekler dediğimiz koruyucu ailelerimize sıcak yuvalarını onlarla paylaştıkları için teşekkür ederim” dedi.

Aile odaklı hizmet yönteminin çok isabetli olduğunu belirten Vali Köşger, şunları söyledi: “Bu yöntemi uygulayan ve bizi bir ortamda buluşturan Aile Sosyal Politikalar il Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Her Cuma hutbesinin sonunda yüce yaradan bize akrabaya iyilik ve ihsan etmenin güzelliğinden bahsediyor. İnsan iyiliğe de en yakın akrabasından başlamalıdır.  Allah’ın Müslümanlara emrettiği sözü siz koruyucu aileler hakkıyla yerine getiriyorsunuz, en güzel müjde bu mübarek günde sizedir diye düşünüyorum. Allah, yaptığınız iyiliğin hem dünyada hem ahirette mükâfatını misliyle verecektir. Bu yükü omuzlayıp götürdüğünüz ve yavrularımızı sağlıklı büyüttüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum. Sevgili çocuklarımıza da sağlık, sıhhat ve uzun ömürler niyaz ediyorum. Bir sıkıntıları olduğu zaman devlet olarak her zaman yanlarında olacağımızı ifade ederken, hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın