Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Eylül 2021 Salı
21 °C Açık

Yüzenada'ya yeni yol

Solhan İlçesi'ne bağlı köylere ziyaretlerini sürdüren AK Parti İL Başkanı Yusuf Coşkun: “Bingöl'ün en önemli doğal miraslarından olan Yüzenada'nın yolunu bu yıl yeniliyoruz. Genişletilip sıcak asfalt yapılacak bu yolda bazı güzergâh değişiklikleri de yapılacak” dedi.

10 MAYIS 2014 CUMARTESİ 03:33
0
3671
0
AA aa
Yüzenada`ya yeni yol

Seçim sonrası il, ilçe, belde ve köylerde çeşitli ziyaretlerde bulunan AK Parti Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun, Solhan İlçesi’nde sürdürdüğü ziyaretler kapsamında, AK Parti İL Başkan Yardımcısı Emin Caf, Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu ve Solhan İL Genel Meclis üyeleri M. Selim Değer, Tayyip Kaya ve Abdurrahim Sayılı ile birlikte Yüzenada (Aksakal Mezrası), Hazarşah ve Mutluca köylerine gittiler.

Burada köylülerle sohbet edip sorun ve talepleri dinleyen AK Parti İl Başkanı Coşkun, sıkıntıların giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

YÜZENADA YOLUNA SICAK ASFALT

İlk olarak Yüzenada’da köylülerle bir araya gelen Coşkun, yol sorunun giderilmesi yönündeki talepleri; “Bu yıl sıkıntıyı gidereceğiz” sözleriyle yanıtladı.

Yüzenada yolunun genişletilip sıcak asfaltla yenileneceğini kaydeden Coşkun: “Bingöl’ün en önemli doğal miraslarından olan Yüzenada’nın yolunu bu yıl yeniliyoruz. Yol hem genişletilecek, hem de sıcak asfalt yapılacak. Bazı noktalarda virajlar ve yokuşlar nedeniyle güzergâh değişikliği yapılarak daha kolay ve sağlıklı bir ulaşım sağlanması amaçlanıyor. Bu çalışmalar sonlandığında Yüzenada’ya daha fazla ziyaretçi akını sağlanacağı ümidini taşıyoruz” dedi.

HAZARŞAH VE MUTLUCA’DAKİ TALEPLERE DE OLUMLU YANIT

Daha sonra Hazarşah ve akabinde Mutluca köylerine geçen Coşkun ve beraberindeki heyet, buralarda da köylülerle bir araya gelip hem seçim nedeniyle teşekkürlerini ilettiler, hem de sıkıntıları dinlediler.

Sorunları dile getirip taleplerini paylaşan köylülere, sorunların çözümü için gerekli adımların atılacağını söyleyen Coşkun: “Hazarşah ve Mutluca’nın kanalizasyon ve sulama suyu hatlarını bu yıl yapıyoruz. Bu yıl bu sıkıntıları giderdikten sonra inşallah peyderpey diğer talepleri de değerlendirip var olan sıkıntıları da gidereceğiz” diye konuştu.

Cuma Namazını Hazarşah köyünde kılan Coşkun ve beraberindekiler, yapılan ikramların ardından ziyaretlerini tamamladı. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.09.2021
16:47
`BSK`dan farklı görmüyorum yani`
'BSK'dan farklı görmüyorum yani'
AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar: 'Ben Karayolları bölge müdürümüzle bizzat görüştüm. Mevcut yolumuzu korumak adına kışın çukurlar oluşmasın, yol bozulmasın diye bir kat asfalt daha atılıp yolu en azından standardı biraz daha yükseltilmiş oldu biraz daha ömrü uzatıldı. Şuan da gidelim biz o yola, ben BSK'dan farklı görmüyorum yani. Sıcak asfalttan çok farkı yok. Son derece geniş, çok güzel bir yolumuz.'
28.09.2021
16:46
Eğitim- Sen: `Okulun her tarafı dökülüyor`
Eğitim- Sen: 'Okulun her tarafı dökülüyor'
Eğitim-Sen Bingöl Şubesi, Karlıova ilçesindeki bir okulun fiziki olarak yetersiz olduğunu iddia ederek: 'Özellikle Toklular İlkokul ve Ortaokulundaki (Aynı binada) fiziki manzara bizi dehşete düşürdü. Okulun her tarafı dökülüyor.'
28.09.2021
16:45
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Çiftçilere yem dağıtımı yapıldı
Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçilere yüzde 50 hibe ile yem dağıtımı yaptı.
28.09.2021
16:44
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Yaralı bulunan kızıl şahin tedavi altına alındı
Bingöl'de aracın çarpması sonucu yaralanan kızıl şahin tedavi altına alındı.
28.09.2021
16:43
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bıldırcın avlarında kullanılan ses cihazları ele geçirildi
Bingöl'de bıldırcın avlarında kullanılan manyetik ses cihazı ele geçirildi.
28.09.2021
16:42
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
Alpaya, köylünün sıkıntılarını dinledi
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Bingöl'ün Adaklı ilçesine bağlı Doğan Kaya Sıralı Söğütler köyünde halkla bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın