Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Kasım 2020 Cumartesi
8 °C Çok bulutlu

Yılmaz: '2021 yılında büyüme artacak'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz: 'Cumhurbaşkanımız ekonomi yönetiminin önüne önemli bir yol haritası koymuş oldu. 2021 yılı, olumlu gelişmelerin olduğu bir yıl olacak. Büyüme artacak. Bunun istihdama yansımalarını da görmüş olacağız.'

15 KASIM 2020 PAZAR 20:10
25
1751
11
AA aa
Yılmaz: `2021 yılında büyüme artacak`

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve parti grubuna kendisini komisyon üyeliğine aday yaptıkları ve sonraki süreçte de başkanlığa seçildiği için kendisine destek verenlere teşekkür etti.

Ülkede mali anlamdaki tüm düzenlemelerin ele alındığı Plan ve Bütçe Komisyonu'nun Meclis'te önemli bir görev ifa ettiğini belirten Yılmaz, bu komisyona seçildiğimden dolayı şeref ve onur duyduğunu söyledi.

Yılmaz, komisyon ile ilk tanışıklığının Devlet Planlama Teşkilatında uzman yardımcısı olarak görev aldığı gün başladığını, Devlet Bakanı, Kalkınma Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevinde de yine bu komisyonla önemli çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Böylesine önemli bir komisyonda başkanlık görevi üstlenmesinden dolayı da onur duyduğunu ifade eden Yılmaz, "Komisyondaki çalışmalarımızda ortak akılla, bütün üyelerin ve grupların katkısıyla ülkemiz ve milletimiz için güzel hizmetler vereye devam edeceğiz." diye konuştu.

"Ülkemiz sağlık alanını iyi yönettiği gibi sosyal ve ekonomik etkileri de çok iyi yönetti"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda, ekonomide yeni döneme ilişkin açıklamalarını da değerlendiren Yılmaz, Erdoğan'ın ekonomiye her zaman önem ve öncelik verdiğine dikkati çekti.

Cevdet Yılmaz, ülke içinde ve uluslararası alanda meydana gelen değişimlerin, ekonomi politikalarında her zaman yeni vurguların yapılmasını, yeni birtakım hedeflerin konulmasını gerektirdiğine işaret etti.

Dünyanın önemli bir süreçten geçtiğini, COVID-19 küresel salgınının her alanda etkisini gösterdiğini vurgulayan Yılmaz, COVID-19'a karşı verilen mücadele, alınan tedbirlerin ekonomi ve sosyal hayat üzerinde çok derin etkiler oluşturduğunu dile getirdi.

Bazı ülkelerde yüzde 30'lara varan küçülmeler yaşandığını, gelişmiş ülkeler ile büyük ekonomilerin bu salgından önemli oranda etkilendiğini ifade eden Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye, bunu en hafif atlatan ülkelerden birisi. Ülkemiz sağlık alanını iyi yönettiği gibi sosyal ve ekonomik etkileri de çok iyi yönetti. Görevi devreden Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, zor bir dönemde bu görevi üstlendi ve bu etkilerin bertaraf edilmesinde diğer bakanlıklarımızla çok güzel bir görev icra etti. Salgının artık sonuna doğru geliniyor. Aşı konusunda dünya çapında çalışmalar var, ülke olarak milli aşımızı üretme çabalarımız var. Bu konuda olumlu haberler gelmeye başladı. ABD'deki belirsizlikler bitti, dünyadaki birtakım canlandırma paketleri Avrupa'da, Amerika'da artık daha görünür hale gelmeye başladı. Dolayısıyla 'postCOVID' dediğimiz, salgın sonrası döneme geçiş sürecindeyiz. Bu dönem, ekonomilerde daha olumlu bir perspektifin oluştuğu bir dönemdir."

Salgın sonrası dönem Türkiye açısından değerlendirildiğinde büyümenin, istihdamının çok daha ivme kazanacağı bir ortamın bulunduğunu belirten Yılmaz, "Sayın Cumhurbaşkanımız yaptığı konuşmada istikrar, büyüme ve istihdam üzerinde duruyor. Bu alanlarda ivmelenme göreceğimiz bir döneme hep birlikte gireceğiz. Yatırımlar çok önemli. Yeni politikalarla hem içeride tasarruflarımızı iyi kullanmamız, yatırımları artırmamız hem de dışarıdan daha çok yatırımcıyı cezbetmemiz gerekiyor. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımız ekonomi yönetiminin önüne tüm bu vurguları içeren önemli bir yol haritası koymuş oldu. İnanıyorum ki 2021 yılı, olumlu gelişmelerin olduğu bir yıl olacak. Büyüme artacak. Bunun istihdama yansımalarını da görmüş olacağız." değerlendirmesini yaptı.

"Türkiye ekonomisi için yeni fırsatlar"

Türkiye için yeni fırsatların da oluştuğunu dile getiren Yılmaz, birçok çevrenin Çin'den, dünyanın geri kalanına tedarik zincirlerinde birtakım kaymalar beklediğine, Türkiye'nin bu konuda önemli bir avantaja sahip olduğuna dikkati çekti.

Yılmaz, "Türkiye bu süreçte hem imalat sanayi hem de sağlık kapasitesini ortaya koydu. Bir taraftan dünyada tedarik sistemlerinde dönüşümler yaşanıyor. Bütün bunlar Türkiye ekonomisi için yeni fırsatlar oluşturuyor. Yeni fırsatları yeni yatırımlarla, yeni inisiyatiflerle değerlendirdiğimizde büyümemiz ve istihdamımız açısından çok önemli katkılar doğacak. Sadece büyümeyeceğiz; katma değeri, teknolojik içeriği daha yüksek bir ekonomiyi de Türkiye, önümüzdeki yıllarda sağlayacak. Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları özel kesimde, piyasalarda da iyi yankılandı. Bizim iddialı hedeflerimiz var. 2023 ve ötesine geçen çok önemli hedeflerimiz var. Önümüzdeki dönemde potansiyelimizi harekete geçirerek, fırsatları da iyi değerlendirerek yolumuza devam edeceğiz." dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64540)
17 Kasım 2020 Salı 14:51
Çok büyüdük dahada büyüyeceğiz iyi seyirler
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64512)
17 Kasım 2020 Salı 07:35
Size her zaman iyi
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64511)
17 Kasım 2020 Salı 02:37
Atacaksa yüzde kaç onu bir söyleyin siyasi olarak değil halk ağzı ile açıklar mısınız?
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64494)
16 Kasım 2020 Pazartesi 21:58
2020 yılında olduğu gibi mi
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64472)
16 Kasım 2020 Pazartesi 12:46
Her evde en az 2 araba yok efendiler! Her evde işsiz var. Bunu konuşun buna çare bulun! Kamu dairelerinde nice haksız şekilde torpille, para yedirerek işe giren kişiler var. Bunları araştırın efendiler.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64463)
16 Kasım 2020 Pazartesi 11:21
SAYIN YILMAZ 15 YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN VE ÇÖZÜMÜ İÇİN SÖZ VERDİĞİNİZ YERALTI ÇARŞISI TAPU SORUNUNU DA Bİ ÇÖZSENİZ MUTLU OLACAZ .???
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64447)
16 Kasım 2020 Pazartesi 08:49
cevdet başkan bingöl olarak üzgünüz. Bakanlık gitti genel başkan yard. (myk) gitti, büyük kayıp bingöl için
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64446)
16 Kasım 2020 Pazartesi 08:48
Sn. başkan sonderece doğru tespitler yapıyor.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64428)
16 Kasım 2020 Pazartesi 00:10
Milyonlarca işsiz var görün ondan sonra büyüyoruz deyin inanalım
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64419)
15 Kasım 2020 Pazar 22:16
Büyüme artacak bingölde 18 yılda çok büyüdük bi köprü yapıldı kendimizi kaybettik lütfen artık büyümeyelim biz böyle iyiyiz.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
27.11.2020
15:37
Ziraat Türkiye Kupası 5`inci Tur eşleşmeleri belli oldu
Ziraat Türkiye Kupası 5'inci Tur eşleşmeleri belli oldu
Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur eşleşmelerine dair kura çekimi gerçekleştirildi. 15-16-17 Aralık tarihinde oynanacak karşılaşmalar işte şöyle:
27.11.2020
15:33
Erdoğan`dan çok önemli koronavirüs yasağı açıklaması
Erdoğan'dan çok önemli koronavirüs yasağı açıklaması
TÜRKİYE'de koronavirüs vaka sayısı günlük 30 bine dayanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. Erdoğan, koronavirüs tedbirleriyle ilgili 'Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı adımlarla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız.' dedi.
27.11.2020
15:28
Bu akşam sokağa çıkma yasağı var mı?
Bu akşam sokağa çıkma yasağı var mı?
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam ediyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için de belli saatler dışında sokağa çıkmak yasak. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı hangi gün ve saatte başlayacak?
27.11.2020
14:49
Bingöl`de tarıma dayalı sanayi geliştirilecek
Bingöl'de tarıma dayalı sanayi geliştirilecek
FKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Elazığ Valisi Erkaya Yırık; 'FKA kanundan aldığı yetkiyle Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerimizin üretim, yenilikçilik, iç ticaret kabiliyetlerini arttıracak, fiziki ve hizmet alt yapılarını güçlendirecektir. Aynı zamanda Bingöl ve Tunceli illerinde tarıma dayalı sanayiyi geliştirecek.'
27.11.2020
14:48
PKK`ya ait sığınak ve malzemeler imha edildi
PKK'ya ait sığınak ve malzemeler imha edildi
Bingöl'de PKK'ya yönelik gerçekleştirilen Yıldırım-9 operasyonu kapsamında terör örgütüne ait sığınak ve malzemeler imha edildi.
27.11.2020
14:47
15 Yıl Kesinleşmiş Cezası Bulunan Şahıs Yakalandı
15 Yıl Kesinleşmiş Cezası Bulunan Şahıs Yakalandı
Bingöl'de hakkında 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan şahsın yakalanarak adli makamlara sevk edildiği bildirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın