Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Eylül 2021 Çarşamba
27 °C Kısmen güneşli

Yedisu'da yamaç paraşütü noktaları belirlendi

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde yamaç paraşütü uçuş noktaları belirlendi. Kaymakamlıkça ilçede yamaç paraşütü sporunun yaygınlaştırılması, ilçenin turistik açıdan cazibe merkezi haline getirilmesi amacıyla çalışma başlatıldı.

30 EKİM 2020 CUMA 16:10
6
1762
1
AA aa
Yedisu`da yamaç paraşütü noktaları belirlendi

Yedisu Kaymakamlığı, ilçede yamaç paraşütü sporunun yaygınlaştırılması, ilçenin turistik açıdan cazibe merkezi haline getirilmesi amacıyla çalışma başlatıldı.

Kaymakam Oğuzhan Ocak'ın davetiyle ilçeye gelen bir grup paraşütçü, 3 gün boyunca saha taraması yaptı, uygun alanlarda uçuş gerçekleştirdi.

Ocak, yaptığı açıklamada, ilçenin tanıtımına katkı sunmak için gayret gösterdiklerini belirterek, ilçenin bu sporun yapılmasına coğrafi ve hava koşulları olarak çok müsait olduğunun tespit edildiğini aktardı.

Belirlenen kalkış noktalarında tesis, alt yapı hazırlıkları için planlamalara başlandığını ifade eden Ocak, ulusal ve uluslararası yarışmaların ilçede düzenlenebilmesi için çalışma başlattıklarını kaydetti.

IKARUS Sportif Havacılık Kulübü eğitmeni Alim Yıldırım, Yedisu ilçesinin yamaç paraşütü sporuna uygun olduğunu belirtti.

Yamaç paraşütü keşfi için ilçeye geldiklerini aktaran Yıldırım, şunları kaydetti:

"Dağlarda uçuş denemesi yapıyoruz. Bir kaç deneme uçuşu yaptık. Üç uygun pist bulduk. Üç günlük keşif gezisi yaptık, amacımıza da ulaştık. Hem kuzey hem güney yönlü, hatta çok sayıda pilotun aynı anda kalkış yapabileceği pist bulduk."

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63920)
30 Ekim 2020 Cuma 16:36
el değmemiş doğası, keşfedilmeye nazır bir çok güzellikleriyle birlikte ileriye dönük yatırımlar için bu tür girişimlerin yapılması güzel, teşekkürler sn Mülki Amirim.
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın