Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2022 Cuma
26 °C Çoğunlukla güneşli

Valilikten ardı ardına uyarılar!

Yoğun kar beklentisi nedeniyle uyarılarda bulunan Bingöl Valiliği, uyarıların dikkate alınması hususunda hassasiyet gösterilmesini isterken, tüm kamu kurumlarının 7/24 esasına göre teyakkuzda olacağının da altını çizdi.

Valilikten ardı ardına uyarılar!
22 OCAK 2022 CUMARTESİ 19:56
8
1635
0
AA aa

Geçtiğimiz günlerde etkisini gösteren yoğun kar sonrası tipi ve dondurucu soğuklar baş gösterirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni uyarıları paylaştı ve yoğun kar geçişlerinin yeniden görüleceğini duyurdu.

Meteoroloji'nin duyurularının ardından Bingöl Valiliği de ardı ardına uyarılarda bulundu. Meteoroloji'nin yoğun kar ve tipi duyurusuna dikkat çeken Valilik, kırsal kesimlerdeki vatandaşlardan sürücülere, dışarıda kalanlardan şehirler arası seyahat edeceklere kadar birçok konuda uyarılarda bulundu.

KUVVETLİ KAR BEKLENİYOR!

İlk duyurusunda Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 22-23 Ocak 2022 tarihlerinde Bingöl genelinde “yer yer kuvvetli kar yağışı, soğuk hava, kuvvetli rüzgar ve zaman zaman fırtına” tahmimini paylaşan Bingöl Valiliği; “Cumartesi başlayacak kar yağışının Pazar günü etkisini attırarak zaman zaman kuvvetli olması, rüzgarın yer yer kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir. Vatandaşlarımızın, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don, çığ ve benzeri hususlara karşı tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir” uyarılarında bulundu.

SÜRÜCÜLER DİKKAT!

Yoğun kar, tipi ve don olaylarına karşı bir uyarı da sürücülere yönelik yapıldı. Uyarıda; “Trafikte yaşanması muhtemel aksaklıkları engellemek adına lütfen kar lastiği yada zincirsiz trafiğe çıkmayalaım. Ayrıca yoğun karın etkili olduğu zamanlarda özellikle şehirler arası ve ilçelere yolculuk yapacak ya da yolcu taşıyacak sürücülerin gerekli tedbirleri ve ilgili kurumlardan bilgi almadan yola çıkmamaya özen göstermelerini diliyoruz”

KAMU KURUMLARI TEYAKKUZDA

Karlı ve soğuk havanın bir süre daha etkili olacağı uyarısını yineleyen Bingöl Valiliği, olası aksaklıklara karşı gerekli kamusal tedbirlerin alındığını da vurguladı.

Asılsız ihbarlardan kaçınılmasını isteyen Valilik, tedbirleri şöyle sıraladı;

  • AFAD, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Karayolları, 112 Acil Çağrı Merkezi ve İl Özel İdaresi birimleri başta olmak üzere tüm kamu kurumlarımız 7/24 saat esasına göre teyakkuz halinde olacaktır.
  • Bimekanlar dahil kimsesiz, evde tek yaşayan vatandaşlarımız önceliğimizdir. İmkanlar dahilinde hiçbir vatandaşımız sokakta ve soğukta kalmayacaktır.
  • Özellikle karayollarında mahsur kalan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları karşılanacaktır.
  • İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı “HAYDİ” ekiplerimizce sokak hayvanlarının beslenmelerine dikkat edilecektir.
  • Tüm araçların, özellikle ağır vasıtalar başta olmak üzere kış lastiklerine ve zincir bulundurmalarına dikkat edilecektir.
  • İhbar ve bilgi için 112 Acil Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
27.05.2022
18:49
Bingöl`de kiralar uçtu
Bingöl'de kiralar uçtu
Semtine göre değişiklik gösteren kiralar, 2.500 TL'ye dayandı. Kiralık ev bulmak iste oldukça zor! Ev satın almak isteyenler ise semtine göre 1 Milyon 200 Bin ila 2 milyon TL arasında rakamları gözden çıkarması gerekiyor.
27.05.2022
18:00
Bingöl`de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Bingöl'de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD'dan yapılan açıklamada, Bingöl'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
27.05.2022
16:01
`Yunuslar`, 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
'Yunuslar', 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
Bingöl'de kısa bir önce göreve başlayan Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), 24 yıl cezası bulunan ve başkasına ait kimlik bilgilerini ibraz ettiği anlaşılan bir şahsı yakaladı.
27.05.2022
16:00
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Bingöl İl Müdürü Halil Yücel, Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber öğretmenleri ile toplantı yaparak, okullarda rehberliğe ihtiyacı olan öğrencilerin sorunların çözümü konusunda fikir alış verişinde bulundu.
27.05.2022
14:20
Bingöl`de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de 7 yaşındaki çocuğa 4 köpek saldırdı, çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk tedavi altına alındı.
27.05.2022
13:50
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3 bin 546 personel alımı yapacağını duyurdu. Bingöl'de alınacak sayı 23 olarak belirtildi. Başvurular 17-21 Haziran arasında yapılacak. İşte alınacak personel türleri, şartlar ve koşullar;
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın