Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Mayıs 2022 Salı
14 °C Açık

Vali güvençer ilk ziyaretini yedisu'ya yaptı

Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, göreve başladıktan sonra ilk ilçe ziyaretini Yedisu'ya yaptı.Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, göreve başladıktan sonra ilk ilçe ziyaretini Yedisu'ya yaptı.

Vali güvençer ilk ziyaretini yedisu`ya yaptı
17 OCAK 2011 PAZARTESİ 09:23
0
2355
0
AA aa

Bingöl'ün en uzak ve en az gelişmiş ilçesi olan Yedisu'ya giden Vali M. Hakan Güvençer, İlçe Kaymakamı Mustafa Pala, Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Alican Emeksiz, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.


Karşılamaya katılanlarla teker teker tokalaşarak tanışan Vali Güvençer, daha sonra İlçe Kaymakamı Mustafa Pala'nın makamına geçerek ilçe hakkında brifing aldı. İlçe Jandarma Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı'nı da ziyaret eden Vali Güvençer daha sonra ilçe merkezinde halkla bir araya gelerek sorun ve sıkıntıları dinledi. Vatandaşların yaşadığı problemleri dinleyen Vali Güvençer, en iyi hizmeti yapmak için gayret içinde olacaklarını söyledi. Vali Güvençer, "İlçenizin çok çalışkan bir kaymakamı var. Ben de artık zaman zaman gelip sorun ve sıkıntılarınızı yerinde dinleyeceğim. Bizler sizlere hizmet etmek için bu görevlere atandık. İmkanlarımız nispetinde kamu hizmetlerini en iyi şekilde vatandaşa yansıtmanın hesaplarını yapıyoruz. Birlikte Bingöl'e ve ilçemize güzel hizmetler yapacağız" dedi.


Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir valinin göreve başladıktan sonra ilk ziyaretini Yedisu'ya yaptığını belirten vatandaşlar ise bundan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söylediler. Sinop Valiliği'nden Bingöl'e atanan Vali M. Hakan Güvençer'in 7. mesai gününün ardından ilk ziyaretini Yedisu ilçesine yapmasının güzel bir gelişme olduğunu söyleyen Cemil Yakışan, bunun tüm ilçeyi sevindirdiğini ifade etti.


Yakışan, "Daha önceki dönemlerde Bingöl'e atanan valiler göreve başladıktan 7 veya 8 ay sonra ancak ilçemize gelirlerdi. En son bizim ilçemiz ziyaret edilirdi. Ancak bu valimiz ilk ziyaretini ilçemize yaptı. Bu ziyaret ilçe halkı olarak bizleri çok mutlu etti" şeklinde konuştu.


Vatandaşlarla oturup bir süre sohbet eden Vali M. Hakan Güvençer daha sonra Bingöl'e hareket etti. Vali M. Hakan Güvençer'e Yedisu ziyaretinde Emniyet Müdürü Ahmet Akbal da eşlik etti.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
16.05.2022
17:25
Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
Bingöl'ün en etkin ve seçkin dergisi Detay, 3. sayısıyla okurlarıyla buluştu. Derginin kapak manşetinde; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar yer aldı.
16.05.2022
16:48
`Engellilere her türde eğitim fırsatının sağlanması devletin zorunluluğudur`
'Engellilere her türde eğitim fırsatının sağlanması devletin zorunluluğudur'
Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bahattin Tüz, 'Engelli bireylerin kendilerini gerçekleştirmesi, geliştirmesi için her kademe ve türde eğitim imkan ve fırsatının sağlanması devlet için temel bir sorumluluk ve zorunluluktur.'
16.05.2022
16:47
Yüzde 100 hibeli kükürt dağıtımı yapıldı
Yüzde 100 hibeli kükürt dağıtımı yapıldı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nce İl Özel İdare desteğiyle çiftçilere yüzde 100 hibeli olarak kükürt dağıtımı yapıldı.
16.05.2022
16:46
`Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız`
'Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız'
SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar: 'Sosyal Güvenlik Kurumunu, herkese ve her kesime tanıtmak, insanlarda sosyal güvenlik bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerde, iletişimin her yöntemi kullanılarak toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız.'
16.05.2022
16:45
SAR Ekibi, AFAD Eğitimine Katıldı
SAR Ekibi, AFAD Eğitimine Katıldı
Bingöl SAR ekibi, Adana AFAD Birlik Müdürlüğünde verilen orta seviye akreditasyon eğitimine katıldı.
16.05.2022
16:44
Göçerlere Hayvan Hastalıkları Anlatıldı
Göçerlere Hayvan Hastalıkları Anlatıldı
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, göçerleri hayvan hareketleri ve hayvan hastalıkları konusunda bilgilendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın