Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2022 Cuma
26 °C Çoğunlukla güneşli

Vali güvençer ilk toplantısını yaptı

Son kararnameyle Sinop Valiliği'nden Bingöl Valiliği'ne atanarak, geçen hafta görevine başlayan Vali Mustafa Hakan Güvençer'in ilk toplantısı &';İl Koordinasyon Kurulu 2011 Yılı 1.Dönem Değerlendirme Toplantısı” oldu. Son kararnameyle Sinop Valiliği'nden Bingöl Valiliği'ne atanarak, geçen hafta görevine başlayan Vali Mustafa Hakan Güvençer'in ilk toplantısı &';İl Koordinasyon Kurulu 2011 Yılı 1.Dönem Değerlendirme Toplantısı” oldu. Son kararnameyle Sinop Valiliği'nden Bingöl Valiliği'ne atanarak, geçen hafta görevine başlayan Vali Mustafa Hakan Güvençer'in ilk toplantısı &';İl Koordinasyon Kurulu 2011 Yılı 1.Dönem Değerlendirme Toplantısı” oldu. Son kararnameyle Sinop Valiliği'nden Bingöl Valiliği'ne atanarak, geçen hafta görevine başlayan Vali Mustafa Hakan Güvençer'in ilk toplantısı &';İl Koordinasyon Kurulu 2011 Yılı 1.Dönem Değerlendirme Toplantısı” oldu.

Vali güvençer ilk toplantısını yaptı
12 OCAK 2011 ÇARŞAMBA 09:18
0
1849
1
AA aa

İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından organize edilen ve yıl içerisinde gerçekleştirilen yatırımların değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu 2011 Yılı 1.Dönem Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 2010 yılında yapılan yatırımlar ve 2011 yılında bölgede hayata geçirilmesi planlanan projeler ile ilgili sunumlar yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Vali Yardımcısı Alper Çığ, Belediye Başkanı Serdar Atalay, İl Planlama Müdürü Yunus Emre Kırar, ilçe belediye başkanları, kaymakam ve kurum amirleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Hakan Güvençer, 2011 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın Bingöl’e hayırlar getirmesini ve Bingöl’ün menfaatine olacak çalışmaların başarıyla tamamlanması temennisinde bulundu.

Vali Güvençer’in açılış konuşmasından sonra bölgeye yapılan ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili kısa sunumlar yapıldı.

Ağırlıklı olarak Devlet Su işleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün bölgede yaptıkları çalışmaların ele alındığı toplantıda, il merkezi ve ilçelerde yol ağları, taşkın koruma programları, enerji ve sulama projeleri ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Devlet Su İşleri Bölge Müdür Yardımcısı Sedat Yolga, 2010 yılı içerisinde Bingöl’de 22 projenin hayata geçirildiğini ve projelerin toplam maliyetin 1 milyar 616 milyon 589 bin TL olduğunu söyledi.

DSİ’nin bölgeyle ilgili ciddi yatırımlarının olduğunu belirten Sedat Yolga, Bingöl’de inşaatı devam eden Gülbahar Barajı’nın 2012 yılında bitirileceğini kaydetti.

Kiğı ilçesinde yapımı devam eden Kiğı Barajı’nın yüzde 53 oranında tamamlandığına dikkat çeken Yolga, her yıl 250 milyon TL civarında ödeneğin ayrıldığını ve 2011 yılı içinde 200 milyon TL ödenek tekliflerinin olduğunu vurguladı.

Yolga, kaya dolgu olarak yapılan Kiğı Barajı’nın enerji amaçlı olduğunu ve bölgeye ciddi ekonomik girdilerinin olacağını savundu.

Bingöl’de 2010 yılı içerisinde 8 adet taşkın koruma projesinin gerçekleştiğini belirten Yolga, söz konusu projelerden 6 tanesinin bittiğini ve 2 projenin de bitme aşamasında olduğunu söyleyerek, “2010 yılında Bingöl Merkez Çayboyu, Gümüşlü, Kaleönü Mahallesi Emirhan Deresi, Kadran Köyü, Genç İlçesi Küpar Mahallesi ve Sancak’ta taşkın koruma programları uygulandı. Genel Müdürlüğümüzün Bingöl ile ilgili önemli bir projesi var. Projenin adı; Bin günde Bingöl projesidir. Bu proje sayesinde Bingöl’de sulama ilgili ciddi mesafe kat edileceğine inanıyoruz. Bunun yanı sıra 2011 yılında Bingöl’de yine 8 adet taşkın koruma teklifimiz var. Son olarak koordinasyon ile ilgili olduğu için bir talebimiz olacak. Bölge müdürlüğü olarak Bingöl Ovası’na 65 bin dekarlık alanı sulayabilecek bir kapasite imkânı verilmiş. Fakat 65 bin dekardan sadece 500–600 dekarlık alan sulanıyor. Bingöl’de bu anlamda sulama kültürünün aşılanması ve çiftçinin eğitilmesi için İl Tarım Müdürlüğü’ne çok iş düşüyor. Sabit sulama alanları oluşturulmalı ve çiftçiye sulamanın önemi anlatılmalıdır” “Çapakçur da kamulaştırma başladı” dedi.

Yolga’nın konuşmasına binaen söz alan Belediye Başkanı Serdar Atalay, Devlet Su İşleri’nin Çapakçur Vadisi’nin ıslahı konusunda yürüttüğü çalışmaların hangi aşamada olduğunu sordu.

Belediye tarafından kamulaştırılması planlanan 15 bin metre kare alan için çalışmaların devam ettiğini belirten Serdar Atalay, bahse konu alanda değer tespitlerinin yapıldığını ve Mart 2011 tarihinde bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Atalay, Devlet Su İşleri’nin projeyle ilgili yürüttüğü çalışmanın hangi aşamada olduğunu ve bununla ilgili cevap beklediklerini kaydetti.

Atalay’ın sorusu üzerine tekrar söz alan DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Yonga, kamulaştırma çalışmasının bitirilmesi durumunda yazılı olarak bölge müdürlüğüne bilgi verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Yolga’dan Karayolları 8.Bölge Müdürü Yasin Altınyuva ve bazı kurum amirleri yaptıkları çalışmalarla ilgili sunum yaptılar.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Remzi Koran (@Misafir_1634)
13 Ocak 2011 Perşembe 14:42
şu Serdar bey i anlamıyorum bir de mimar. gülmek geliyor içimden nsl mimar acaba. deniliyor kendisine Çapakçur vadisinin kamulaştırmasını yp DSİ üzerine düşecek olanı yapacak çünkü plan hazır . ama onda bile hala işi savsaklamaya çalışıyor. el insaf Serdar bey.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
27.05.2022
18:00
Bingöl`de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Bingöl'de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD'dan yapılan açıklamada, Bingöl'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
27.05.2022
16:01
`Yunuslar`, 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
'Yunuslar', 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
Bingöl'de kısa bir önce göreve başlayan Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), 24 yıl cezası bulunan ve başkasına ait kimlik bilgilerini ibraz ettiği anlaşılan bir şahsı yakaladı.
27.05.2022
16:00
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Bingöl İl Müdürü Halil Yücel, Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber öğretmenleri ile toplantı yaparak, okullarda rehberliğe ihtiyacı olan öğrencilerin sorunların çözümü konusunda fikir alış verişinde bulundu.
27.05.2022
14:20
Bingöl`de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de 7 yaşındaki çocuğa 4 köpek saldırdı, çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk tedavi altına alındı.
27.05.2022
13:50
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3 bin 546 personel alımı yapacağını duyurdu. Bingöl'de alınacak sayı 23 olarak belirtildi. Başvurular 17-21 Haziran arasında yapılacak. İşte alınacak personel türleri, şartlar ve koşullar;
27.05.2022
12:52
İş-Kur 200 personel alacak
İş-Kur 200 personel alacak
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere, 111 koruma ve güvenlik görevlisi ile 89 destek personeli (aşçı, temizlik görevlisi) olmak üzere toplam 200 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın