Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Aralık 2021 Salı
5 °C Parçalı bulutlu

'Ülkemizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz'

Bingöl'de STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Anadolu dediğimiz bu sınırları da bize çok görerek parça parça etmeye çalışan dahili ve harici hainlere fırsat vermeyeceğiz inşallah' dedi.

19 KASIM 2021 CUMA 15:06
44
1446
9
AA aa
`Ülkemizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz`

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bingöl'de sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Bingöl Üniversitesinin Konuk Evi'nde gerçekleştirilen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, il buluşmaları kapsamında gittiği her ilde STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldiğini ifade ederek, “Bundan amacımız tanışmak, buluşmak. Dertlerimizi paylaşmak, milletimize daha iyi nasıl hizmet edebiliriz? Diyanet hizmetlerini milletimizin farklı sivil toplum kuruluşları ile birlik, beraberlik içerisinde nasıl yapabiliriz? Şehrimizin çocuğundan gencine, kadınından erkeğine, öğrencisinden memuruna kadar her kesimine nasıl destek olabiliriz? Bunları konuşuyoruz, müzakere ediyoruz” dedi.

Başkan Erbaş, STK'ların önemine işaret ederek, “Ülkemizde yüzlerce vakıf var. Bu bizim medeniyetimizin en büyük kazanımlarından birisidir. Medine döneminden Abbasiler'e, Abbasiler'den Selçuklulara, Selçuklular'dan Osmanlı'ya Endülüs medeniyeti de önemli bir vakıf medeniyetidir. Bugüne, yaşadığımız 21. asra geldiğimizde vakıfların her zaman birliğimize, beraberliğimize, milletimizin yardımlaşmasına çok büyük katkıları olmuştur.” diye konuştu.

“Üniversitelerde, liselerde orta okullarda, her yerde iyilik tohumu saçacağız”

Kur'an-ı Kerim'de Müslümanlara iyilikte ve takvada yardımlaşmalarının, günahta ve düşmanlıkta ise yardımlaşmamalarının emredildiğini hatırlatan Başkan Erbaş, “Kötüler, kötülükte yardımlaşıyorlar. Kötüler, dünyayı yaşanmaz hale getiriyorlar, görüyorsunuz. Neden? Biz meydanda olmadığımız için. İyiler meydanda olmadığı için. Müslümanlar meydandan uzaklaştırıldığı için kötülere kalıyor ortalık. Bütün Peygamberler yeryüzünde kötülüğü yok etmek için, kötülüğü ortadan kaldırmak için ne yapmışlar? O zaman bizim de bunları yapmamız lazım. Yeniden Peygamber gelmeyeceğine göre Peygamber varislerinin omuzlarında bu emanet. Yeryüzüne iyilik egemen oluncaya kadar bizim gayret etmemiz, çalışmamız lazım. Biz tohumu saçalım. Üniversitelerimizde hocalarımız iyilik tohumunu saçsın. Liselerimizde, orta dereceli okullarımızda öğretmenlerimiz, camilerimizde imamlarımız, vaizlerimiz, müezzinlerimiz, vakıflarımızda sizler kanaat önderlerimiz iyilik tohumunu saçsın.” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, bölgedeki devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki fikir birliğinin eylem birliğiyle desteklenmesinin sonuç getireceğini belirterek, “Eylem Birliği çok önemli. Hep birlikte güçlerimizi birleştireceğiz. Burada şimdi hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz. O zaman hepimiz benzer şeyleri yapmamız lazım. O zaman neticeyi alacağız. Gençlerimiz, çocuklarımız yoldan çıkmayacak. Ailelerimiz Müslümanca yaşayacak. Bu bizim elimizde yeter ki niyet edelim. Niyetimiz samimi olursa ki öyle olması gerekiyor. ‘Din nasihattir' O zaman Rabbimiz bizim niyetimize göre ameller yaratacak, bizi muvaffak kılacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin en büyük dertlerinden birisinin de terör örgütleri olduğuna vurgu yapan Başkan Erbaş, sözlerini şöyle tamamladı.

“Osmanlı'yı da böyle yıktılar. Bizi de böyle yıkmaya kalkıştılar ama elhamdülillah milletimizin birliği, beraberliği, dayanışması fikir ve eylem birliği ile bu problemin üstesinden geliyoruz. Askerimizle, polisimizle, devlet, millet dayanışması ile bu uru yok ediyoruz. İnşallah bundan sonra birliğimiz, beraberliğimiz daha da arttıkça bizi birbirimize düşürmeye çalışan, Osmanlı'yı nasıl 40 parçaya böldülerse, Anadolu dediğimiz bu sınırları da bize çok görerek parça parça etmeye çalışan dahili ve harici hainlere fırsat vermeyeceğiz inşallah. Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir, kıblemiz bir, bayrağımız bir, ezanımız bir, vatanımız bir. Bu birler o kadar çok ki, bu birler bizi daha da çok birleştirecek. Bu birleri gençlerimize, çocuklarımıza intikal ettirmek, geleceğimizin, istikbalimizin daha da parlak olacağını gösteriyor.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87133)
22 Kasım 2021 Pazartesi 16:11
Allah peygamber askina nedir bu bolme mevzusu! Pacasi tutusan boldurmeyecegiz diyor, kim yahu bu bolen ulkeyi? Birlik beraberlik icerisinde yasiyoruz biz, mersodan inin de halkin sefaletini konusun
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87116)
21 Kasım 2021 Pazar 00:35
Sakarya Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapanlar genelde sıkıntılı. Köz kemallettin Özdemir, adil öksüz, Ali erbaş v s
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87115)
21 Kasım 2021 Pazar 00:33
Ülkeyi bölen milleti Perisan eden dini ticarethaneye ceviren Sizden ve iktidardan alasi olamaz
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87114)
21 Kasım 2021 Pazar 00:30
Kılıç Ali konuştu ver mehteri...
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87113)
21 Kasım 2021 Pazar 00:28
Papa Renault clio ile istanbula gelirken dönemin diyanet işleri başkanı Mehmet görmez trilyonluk son model Mercedes ile kendisini karşılamıştı. Bir kere de kul hakkına girmenin günah olduğunu, devlet malının çalmanın , faizin her türlüsünün haram olduğunu söyle bea adam.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87108)
20 Kasım 2021 Cumartesi 10:40
Bolluk içinde yaşa gel islamdan konuş inanmıyorum size
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87103)
19 Kasım 2021 Cuma 23:43
Memleket dediğiniz dünyalıklarınızı kaybetmemek. Dünyalık olarak elde ettiğiniz malınız makamlarınız size bir yarar sağlamayacak. Çok mide bulandırıyorsunuz. İzzetli yaşamak herkesin işi değil
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87102)
19 Kasım 2021 Cuma 23:12
Gene başladılar hamasete,yahu kim bölüyor? Kim bu dış güçler mesela ne zaman ekonomiyi batirsalar başlıyorlar dış güçler dış güçler.bu adam birde diyanetin başkanı..söyleyecek birşey bulamıyorum bu masalllara inanlarada hayret ediyorum..İslam dinini kendi siyasi menfaatleriniz için kullanmayın.insanlari dinden soguttunuz.bunlarin dine verdigi zararı yeryüzünde kimse vermemiştir.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87098)
19 Kasım 2021 Cuma 19:36
Sen siyasetçi değilsin hocam din adamısım hz ali adaletinden hz Muhammed peygamberimiz nasıl yaşadı onu anlat cemaate artık camilerden siyaseti çekin Allah'ın izniyle biz bölünmeyiz yeterki siyaset bölmesin
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
07.12.2021
17:05
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Dr. Öğr. Üyesi Fatma Esen: 'Bingöl balının markalaşma sürecinde mutlak suretle kadın yer almalıydı. Bu amaç doğrultusunda arıcılık ve arı ürünleri sektöründe kadınların da yer alabileceği iş olanaklarını oluşturmaya çalıştık' dedi.
07.12.2021
17:04
Kızılboğa: `Halk fakirleşiyor`
Kızılboğa: 'Halk fakirleşiyor'
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın Türkiye ekonomisinde Yüzde 9'un üzerinde büyüme bekliyoruz sözlerini eleştirerek, 'Halk her geçen gün daha da fakirleşiyor. Kimlerin büyüdüğünü görüyoruz' dedi.
07.12.2021
17:03
Aydemir: `Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?`
Aydemir: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?'
Bingöl Pir Ali Kız öğrenci yurdunda yaşanan olayın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na bir önerge veren Aydemir, şu iddiada bulundu: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir? Herhangi bir öğrenciye bu sebeple soruşturma açılmış mıdır?'
07.12.2021
17:02
Yılmaz`dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
Yılmaz'dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Demokrasinin olduğu, serbest piyasanın olduğu ama ihracat odaklı bir şekilde cari fazla vererek büyümenin sağlandığı bir model bu.'
07.12.2021
17:01
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç- Bingöl arasında hizmet veren hat minibüslerinin tarifesi artan mazot ve diğer birçok gider gerekçe gösterilerek 7 TL'den 8 TL'ye çıkarıldı.
07.12.2021
17:00
Bingöl Gençlikspor, Ligde Namağlup
Bingöl Gençlikspor, Ligde Namağlup
Bingöl Amatör liginde mücadele eden Bingöl Gençlikspor, amatör ligde namağlup unvanını sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın