Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Mayıs 2022 Salı
13 °C Açık

Solhanlı öğrencilerden anlamlı yardım

Solhan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Okul Aile Birliği; Yiğitharman Gündoğdu İlköğretim Okulu'na kırtasiye ve giyim yardımında bulundu.

Solhanlı öğrencilerden anlamlı yardım
11 OCAK 2011 SALI 08:23
0
1962
0
AA aa

Solhan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Ferhat Bayar, Okul Aile Birliği Başkanı Osman Bayır ve II. kademe öğrencileri ile Yiğitharman Gündoğdu İlköğretim Okulu’na düzenledikleri ziyarette Gündoğdu İlköğretim Okulu öğrencilerini, kırtasiye malzemeleri ve giyim malzemelerinden oluşan yardım paketleri ile sevindirdiler. Bayar; Bu yardımda özellikle kendi okulumuzda birkaç öğrenciyi de beraberimizde götürdük. Bundaki amaç, ilçe merkezinde var olan öğrencilerin sahip oldukları imkânların farkına varmalarını sağlamaktır. Aslında merkez ilköğretim okullarının ortaklaşa hareket etmeleri ile köy okullarındaki var olan eksiklikleri bir nebze de olsa gidermek gerekiyor. Bu kapsamda ileriki zamanlarda okul olarak diğer köy okullarına da hem ziyaret hem de yardım amaçlı geziler düzelemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Başkanı Osman Bayır, kendisinin de zamanında Yiğitharman Gündoğdu İlköğretim Okulu’nda okuduğunu ve imkânsızlıktan dolayı yeterli düzeyde öğrenim görmediğini bu yüzden çocuklarımın da aynı durum ile karşılaşmaması için ilçe merkezine taşındığını belirtti. Bayır; biz yeterli düzeyde okul okuyamadık, bari çocuklarımız okusun” şeklinde konuştu.

Yiğitharman Gündoğdu İlköğretim Okul Müdürü Evren Çelebi, “Yardımda bulunan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okul Müdürü Ferhat Bayar, Okul Aile Birliği Başkanı Osman Bayır ve okul öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Bu yardım ile öğrencilerimizin eğitimine destekte bulundular. Gerçekten köy okullarındaki eksikliklerin merkez okullarına göre daha fazla olduğu bilinmektedir. Bu anlamda ilçe merkezindeki okulların köy okullarına bu tür desteklerde bulunmaları köy okullarındaki sıkıntıları bir nebze bile olsa giderilmesi hususunda etkili olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
16.05.2022
17:25
Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
Bingöl'ün en etkin ve seçkin dergisi Detay, 3. sayısıyla okurlarıyla buluştu. Derginin kapak manşetinde; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar yer aldı.
16.05.2022
16:48
`Engellilere her türde eğitim fırsatının sağlanması devletin zorunluluğudur`
'Engellilere her türde eğitim fırsatının sağlanması devletin zorunluluğudur'
Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bahattin Tüz, 'Engelli bireylerin kendilerini gerçekleştirmesi, geliştirmesi için her kademe ve türde eğitim imkan ve fırsatının sağlanması devlet için temel bir sorumluluk ve zorunluluktur.'
16.05.2022
16:47
Yüzde 100 hibeli kükürt dağıtımı yapıldı
Yüzde 100 hibeli kükürt dağıtımı yapıldı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nce İl Özel İdare desteğiyle çiftçilere yüzde 100 hibeli olarak kükürt dağıtımı yapıldı.
16.05.2022
16:46
`Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız`
'Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız'
SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar: 'Sosyal Güvenlik Kurumunu, herkese ve her kesime tanıtmak, insanlarda sosyal güvenlik bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerde, iletişimin her yöntemi kullanılarak toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız.'
16.05.2022
16:45
SAR Ekibi, AFAD Eğitimine Katıldı
SAR Ekibi, AFAD Eğitimine Katıldı
Bingöl SAR ekibi, Adana AFAD Birlik Müdürlüğünde verilen orta seviye akreditasyon eğitimine katıldı.
16.05.2022
16:44
Göçerlere Hayvan Hastalıkları Anlatıldı
Göçerlere Hayvan Hastalıkları Anlatıldı
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, göçerleri hayvan hareketleri ve hayvan hastalıkları konusunda bilgilendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın