Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Temmuz 2022 Perşembe
24 °C Açık

Silikozis haslarına ‘meslek' raporu uyarısı

Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaarslan, silikozis hastalarına seslenerek, &';Lütfen meslek raporu olmayanlar, onlara en yakın meslek hastanesi hangisi ise oraya gidip meslek raporu alsınlar” dedi.

Silikozis haslarına ‘meslek` raporu uyarısı
08 MART 2011 SALI 08:38
0
1293
0
AA aa

Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Karaarslan, yaptığı yazılı açıklamada malulen emekli olabilmeleri için silikozis hastalarının ‘meslek’ raporu almaları gerektiğine dikkat çekerek, meslek raporu almayan hastaların biran önce bu raporu almaları gerektiğini söyledi.

Meslek raporu alan hastaların emeklilik işlemlerinin başlaması için SGK’ya başvurmaları gerektiğini ifade eden Karaarslan, “Lütfen meslek raporu olmayanlar, onlara en yakın meslek hastanesi hangisi ise oraya gidip meslek raporu alsınlar. Bu raporlarla SGK'ya müracaat etsinler. Bir an önce emeklilik işlemlerinin başlaması için hemen hareket etmeleri gerekmektedir. Bingöl'de önceden rapor alanlar ve son rapor alanlarla birlikte toplu müracaat edeceğiz. Hastalarımızın yol giderlerini karşılayan Karlıova Kaymakamlığına, önümüzdeki günlerde Adaklı'dan gidecek olan hastalarımız için Adaklı Kaymakamlığına, Ankara Meslek Hastanesi yetkililerine, onları arayıp randevu istediğimde göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı, sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Hayatını kaybeden silikozis hastalarının eş ve çocuklarına sahip çıkılsın
Aylık almadan hayatını kaybeden silikozis hastalarının eş ve çocuklarına maaş bağlanması konusunda çıkan yasada bir çalışma yapılmadığını belirten Karaarslan, “Sayın Bakanımız Ömer Dinçer'den hayatını kaybeden silikozis hastalarının eş ve çocuklarına sahip çıkmasını istiyoruz. Umuyoruz, istiyoruz ve diliyoruz ki aylık almadan ölen silikozis hastalarının eş ve çocuklarına aylık bağlanması hususu eklenir. Böylece yasa çıkana kadar kaybettiğimiz 49 kişinin evli olanlarının eş ve çocuklarına da bu yasadan yaralanma hakkı verilmiş olacak” şeklinde konuştu.


 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
06.07.2022
21:46
Sağlık camiasından protesto grevi
Sağlık camiasından protesto grevi
Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından yasa boğulan sağlık camiası, protesto amaçlı grev kararı aldı. Bingöl'deki hastanelerde acil servis hariç hasta bakılmayacağı bildirildi.
06.07.2022
17:14
Karasu: `3 ayrı davadan birini kazandık`
Karasu: '3 ayrı davadan birini kazandık'
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Bingöl'deki alımları için 3 ayrı dava açtıklarını belirten Doğan Karasu: 'Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aleyhine açtığımız 3 ayrı davanın birincisini kazandık. Diğer iki dava devam ediyor.'
06.07.2022
17:13
Karlıova`daki sağlık evi yenilendi
Karlıova'daki sağlık evi yenilendi
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü'nce, Karlıova ilçesine bağlı Bahçe köyü sağlık evi yenilendi.
06.07.2022
17:12
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Okullarda LGS tercih danışmanlık büroları kuruldu
Bingöl'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, merkez ve ilçelerdeki tüm okullarda 'Liselere Geçiş Sistemi' (LGS) tercih danışmanlığı büroları kuruldu.
06.07.2022
17:11
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Gençlerle doğa gezisi yapıldı
Bingöl'de üniversite sınavına giren ve KPSS'ye girecek olan gençlerle doğa gezisi yapıldı.
06.07.2022
17:10
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Binaların yıkımı ile ilgili yönetmelik yürürlüğe girdi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İsa Gülgür, binaların yıkılması hakkında hazırlanan yönetmeliğin 1 Temmuz 2022'de yürürlüğe girdiğini belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın