Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Eylül 2021 Salı
31 °C Güneşli

Okul geçidi görevlilerine uygulamalı eğitim

Bingöl'ün Solhan İlçesi'nde trafik ekipleri, okul geçidi görevlilerine uygulamalı eğitim verdi.

12 OCAK 2013 CUMARTESİ 09:33
0
3053
0
AA aa
Okul geçidi görevlilerine uygulamalı eğitim

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun (KTK) 134. Maddesi ve Karayolu Trafik Yönetmeliğinin 178. maddesi gereği “Okul Geçidi Görevlileri’nin seçimi, eğitimi, görev, yetki ve sorumlulukları, çalışma usul ve esasları ile kıyafetleri ve taşıyacağı işaretler” kapsamında Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilköğretim ile ortaöğretim öğrencilerinde trafik bilincinin geliştirilmesi öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde giriş ve çıkışlarının sağlanması ve meydana gelebilecek trafik kazalarının en aza indirilebilmesi amacı ile Okul Geçit Görevlisi Öğrencilere uygulamalı eğitim verildi.

Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliliği, D-300/28 karayolu üzeri emniyet kavşağında, Polis Memurları Âlim Uslu, Cafer Kahraman ve Resül Pısıl tarafından, “Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi ” başlığı altında uygulamalı eğitim verildi. Eğitim Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Marem Çolak, Polis Memurları Alim Uslu, Cafer Kahraman, Resül Pısıl ve “Okul Geçidi Görevlisi” olan Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu ile Solhan İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin katılımıyla yapıldı.

Uygulamalı olarak yapılan eğitimde; öncelikle kendi güvenliklerini almalarının önemi ve nasıl alacakları, okul geçidi görevlisi kıyafetinin önemi ve araç gereçleri nasıl kullanacakları, araçları nasıl durdurmaları gerektiği, görevli oldukları okul geçidinde kendilerinin talimatları olmadan öğrencilerin ve sürücülerin hareket etmemeleri gerektiği, öğrencilerin karşıdan karşıya nasıl güvenli bir şekilde geçirilebileceği anlatılan eğitimde, birebir uygulama gerçekleştirildi.

Okul Geçidi Görevlileri, araçları durdurarak öğrencilerin karşıdan karşıya geçişlerini ve sürücülere okul geçidine yaklaşırken yavaşlamalarını, gerekirse durmalarını, okul geçitlerinin önemi, levhaların ve işaretlemelerin yerleri, okul geçitlerinde bu hızlarını 30 km/s düşürmeleri gerektiği, şehir içinde 50 km/s sınırını geçmemelerini, araç kullanırken cep telefonu kullanmamalarını, emniyet kemerlerini takmalarını ve diğer trafik kurallarına uymalarını isteyip kurallar ile ilgili broşür dağıttılar. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın