Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2022 Cuma
26 °C Çoğunlukla güneşli

Öğrenciler gönül korosu için yarışıyor

Bingöl'ün Genç İlçe Kaymakamı Serkan Şeker öncülüğünde hayata geçirilen 'Gönül korosu' projesi kapsamında çalışmalar başlatıldı.

Öğrenciler gönül korosu için yarışıyor
10 KASIM 2010 ÇARŞAMBA 12:36
0
1659
0
AA aa

Müzik alanında başarılı olan öğrencilerin yeteneklerinin açığa çıkartılmasının amaçlandığı projede hedefin eğitim yılı sonunda düzenlenecek konserlerle vatandaşlara Türk Halk Müziği keyfi yaşatmak olduğu belirtildi. Kaymakam Serkan Şeker talimatları ile başlatılan çalışmalar kapsamında ilçede yetenekli gençler tespit edilerek bunlara çalışma imkanı sağlanıyor. 30 öğrenciden oluşacak 'Gönül korosu' projesi için çalışmalarını sürdüren müzik öğretmenleri Umut Çağlar Akdemirci, Yaprak Kaçar ve Pınar Çiçek, ilçe merkezinde ve yatılı ilköğretim bölge okullarında sesi güzel yaklaşık 60 öğrenci tespit etti.

 Bu öğrenciler arasında eleme yapan müzik öğretmenleri, en iyi 30 kişiyi belirlemek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Gönül korusu projesi kapsamında haftada bir gün Genç İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda çalışmalar yapılarak öğrencilere müzikal işitme yetenekleri, ritim duygusu, ses rengi ve türkü yorumlama konularında iki saatlik eğitim verilmeye başlandı. 2010-2011 eğitim öğretim yılı sonuna kadar eğitimlerini alacak olan öğrencilerin önümüzdeki aylarda Kaymakam Serkan Şeker aracılığıyla profesyonel saz sanatçıları eşliğinde Türk Halk Müziği alanında belirlenen türküleri seslendirecek.


Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen çalışmaları yerinde takip eden Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener, ilçeleri için ilk olma özelliği taşıyan bu projeyi önemsediklerini söyledi. Dener, "Sosyal içerikli projeler öğrencilerimizin okula adapte olması ve yeteneklerini sergilemesi açısından çok önemli. Özellikle yılsonunda düzenlenecek konserler ilçemize farklı bir renk katacaktır. İlgisinden dolayı İlçe Kaymakamımız Serkan Şeker'e teşekkür eder, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerim" dedi.
(AS-AKK-MSA-Y)
09.11.2010 10:36 TSİ
NNNN
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
27.05.2022
18:00
Bingöl`de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Bingöl'de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD'dan yapılan açıklamada, Bingöl'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
27.05.2022
16:01
`Yunuslar`, 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
'Yunuslar', 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
Bingöl'de kısa bir önce göreve başlayan Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), 24 yıl cezası bulunan ve başkasına ait kimlik bilgilerini ibraz ettiği anlaşılan bir şahsı yakaladı.
27.05.2022
16:00
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Bingöl İl Müdürü Halil Yücel, Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber öğretmenleri ile toplantı yaparak, okullarda rehberliğe ihtiyacı olan öğrencilerin sorunların çözümü konusunda fikir alış verişinde bulundu.
27.05.2022
14:20
Bingöl`de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de 7 yaşındaki çocuğa 4 köpek saldırdı, çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk tedavi altına alındı.
27.05.2022
13:50
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3 bin 546 personel alımı yapacağını duyurdu. Bingöl'de alınacak sayı 23 olarak belirtildi. Başvurular 17-21 Haziran arasında yapılacak. İşte alınacak personel türleri, şartlar ve koşullar;
27.05.2022
12:52
İş-Kur 200 personel alacak
İş-Kur 200 personel alacak
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere, 111 koruma ve güvenlik görevlisi ile 89 destek personeli (aşçı, temizlik görevlisi) olmak üzere toplam 200 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın