Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Nisan 2021 Cumartesi
23 °C Kısmen güneşli

Millet bahçesinde ilk kazı!

Genç Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Bingöl tarihinin en önemli projeleri arasında gösterilen Millet Bahçesi projesinde ilk kazma vuruldu. Çalışmaların aralıksız sürdürüleceği ve projenin 2021 yılının Haziran ayı içerisinde tamamlanacağı öğrenildi.

20 EKİM 2020 SALI 16:40
10
4098
4
AA aa
Millet bahçesinde ilk kazı!

Genç ilçesinin estetik görünümüne önemli bir katkı sağlayacak olan Genç Millet Bahçesine ilk kazma, hafta içerisinde vuruldu.  Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca ihalesi yapılan ve Remzi Ariç - Gelen İnşaat iş Ortaklığı'nın yapımını üstlendiği millet bahçesi 50 dönüm üzerine inşa edilecek.

 İlk kazmanın vurulmasıyla beraber çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, projenin ilçeye hayırlı olmasını dilerken, projenin içerisinde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları, nikâh salonu ile millet kıraathanesinin bulunacağını ve parkın önümüzdeki Haziran ayı içerisinde tamamlanmasını ön gördüklerini söyledi. 

“CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Millet Bahçesinin tamamlanması ile birlikte Genç ilçesi kadar Bingöl'e de hitap eden bir cazibe alanı olacağını ifade eden Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik: “Millet bahçesinde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları ve millet kıraathaneleri bulunacak. Vatandaşlarımız burada dinlendirici bir ortama kavuşacağı gibi millet kıraathanesi sayesinde özellikle gençlerimizin verimli vakit geçirebilecekleri, ders çalışıp kitap okuyabileceği, internetten ve ikramlardan ücretsiz yararlanabilecekleri, fikir alışverişinde bulunarak sosyalleşebilecekleri ortam sağlanacak. Bu parkımız Genç ilçemiz kadar Bingöl'e de hitap eden bir cazibe alanı olarak hizmet verecek. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63545)
21 Ekim 2020 Çarşamba 11:44
Millet gidip aç aç çay sigara içer artık, bu büyük yatırım sayesinde genç avrupa gibi zenginleşecek, yoksullukişsizlik biter artık.. Bi tanede bingöle yapsınlar bizde kurtulsak. :))
Beğendim (6) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63540)
21 Ekim 2020 Çarşamba 09:10
Tabi millet bahceye hasret Bingol'de
Beğendim (6) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63532)
21 Ekim 2020 Çarşamba 00:55
Bol bol oturun
Beğendim (4) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63515)
20 Ekim 2020 Salı 22:06
Bizim Çapakçur deresi ıslah projesi ne oldu? Fek akerdı ne işlerle meşgul acaba bilen gören var mı?
Beğendim (9) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın