Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
08 Ağustos 2022 Pazartesi
36 °C Kısmen güneşli

Millet Bahçesi İçin Kredi Kararı

Bingöl Belediye Meclisi, 1.Etap Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi Projesi kapsamında taşınmazların kamulaştırılması işinde kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.'den 10 Milyon TL kredi kullanılmasına oy çokluğuyla karar verdi.

Millet Bahçesi İçin Kredi Kararı
02 AĞUSTOS 2022 SALI 19:29
22
2864
4
AA aa

Bingöl Belediyesi'nde “1.Etap Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi projesi” için 10 milyon TL kredi kullanımı meclis gündemine taşındı.

Mecliste alınan karar doğrultusunda, kredinin kullanımına oy çokluğu ile karar verildi.

Kararda, şu ifadeler yer aldı:

“Gündemin 2. Maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğünce Meclis Başkanlığına sunulan Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi için Kredi alınması hakkındaki teklif görüşülerek yapılan müzakereler sonucunda; 1.Etap Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi projesi kapsamında ekli listede yer alan taşınmazların kamulaştırılması işinde kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.'den 10.000.000.-(ONMİLYON) TL kredi kullanılmasına, krediden kaynaklanacak anapara, faiz, denetim giderleri, komisyon, vergi, resim, harç, ücret vs. ödemelerin, İller Bankası A.Ş.'ce teminat olarak alınacak Belediyemiz gelirlerinden ve İller Bankası A.Ş. ile Hazine ve Maliye Bakanlığınca dağıtılan yasal paylarımızın mevzuattan kaynaklanan herhangi bir kesinti oranına bağlı kalmaksızın tamamından (%40'ın dışında ve %100'üne kadar) karşılanmasına, kredi teminatına konu gelirlerden krediye ilişkin ödemelerin karşılanamaması halinde, bu krediyle elde edilen tesis, inşaat ve her nevi gayrimenkul ile araç, gereç ve malzemenin, İller Bankası A.Ş.'ce talep edildiği takdirde aynı şartlarda ve talep tarihinde İller Bankası A.Ş. adına ipotek veya rehin edilmesine, İller Bankası A.Ş.'ce Belediyemize kullandırılacak krediye ilişkin olarak her türlü sözleşmeyi ve evrakı imzalamaya ve kredi ile ilgili devam eden işlemleri yürütmeye, Belediyemiz mülkiyetindeki her türlü gayri menkulü İller Bankası A.Ş.'ye ipotek vermeye, Belediyemizin her türlü gelir, hak ve alacaklarını İller Bankası A.Ş.'ye terhin ve temlik etmeye, Belediyemize ait her türlü ticari işletmeyi İller Bankası A.Ş.'ye rehin vermeye, İller Bankası A.Ş.'nin mevcut mevzuatı ve bunda meydana gelebilecek her türlü değişiklik çerçevesinde, 5393 Sayılı Belediye Kanun'un 68. maddesinde yer alan koşulların yerine getirilmesi kaydıyla krediye konu işle ilgili her türlü işlemi yapmaya Belediye Başkanı Erdal Arıkan'a yetkilendirilmesine 20 KABUL, 7 RED oyu ile oy çokluğu ile karar verildi.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94483)
04 Ağustos 2022 Perşembe 12:48
artık başlasın ne olur
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94458)
03 Ağustos 2022 Çarşamba 10:56
Fransa Paris'deki Luxemburg parkının gölü gibi göl yapılacak mı ?
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94457)
03 Ağustos 2022 Çarşamba 10:47
millet bahçesini yapacak olanlara sesleniyorum, o suyun aktığı yerin altını doğal taşlarla yapın, o suda balıklar yaşıyor, her yere beton dökerek nereye varacaksınız
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94445)
02 Ağustos 2022 Salı 21:11
Kredi çeke çeke belediye dünya kadar borçla bir sonraki döneme bırakılacak ve yeni seçilecek başkanının işi zor olacak.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
07.08.2022
16:41
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Bingöl'ün en büyük köylerinden biri olan Çaytepe'de, kanalizasyon sorununun yıllardır çözülmediğini belirten yöre sakinleri; 'Açık olan ve tarlaların içine akan kanalizasyon nedeniyle tarlalarımızı ekemez, kanalizasyon suyundan içen hayvanlarımızın da sütünü sağamaz hale geldik' dedi.
07.08.2022
16:39
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Bingöl'ün Genç ilçesinde balık tutmak için gittikleri Murat Nehri'nde suların yükselmesiyle mahsur kalan 3 kişiyi AFAD kurtardı.
07.08.2022
16:37
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'de bankada en fazla döviz bulunduran illeri açıkladı. Bingöl'ün sıralaması dikkat çekti!
07.08.2022
16:32
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Bingöl'de 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında seçilen dezavantajlı ilk ve ortaokulların fiziki mekânları ve altyapıları güçlendirildi.
07.08.2022
16:30
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınav Duyurusu yayımlandı. Rektör Çapak, adaylara başarılar diledi.
07.08.2022
16:29
`Yoğun Bakım Hemşiresi` eğitimi sona erdi
'Yoğun Bakım Hemşiresi' eğitimi sona erdi
Bingöl Devlet Hastanesi bünyesinde 1 aydır devam eden Yoğun Bakım Hemşiresi Sertifikalı Eğitim Programı sona erdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın