Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
08 Ağustos 2022 Pazartesi
36 °C Kısmen güneşli

Kütüphaneler haftası kutlanacak

47. Kütüphaneler Haftası nedeniyle Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Kütüphaneler haftası kutlanacak
26 MART 2011 CUMARTESİ 00:30
0
1596
0
AA aa

 

Her yıl mart ayının son haftası kutlanmakta olan kütüphaneler haftasının 47.si bu yıl 28 Mart 03 Nisan tarihleri arasında kutlanacak. Bu kapsamda Bingöl İl Halk Kütüphanesi’nde de bir dizi etkinliklerin gerçekleştirileceğini bildiren Kütüphane Müdürü Aysun Özkan, kütüphanenin öğrencilere ve halka tanıtılması, toplumda okuma alışkanlığının artırılmasına katkı sağlanması amaçladıklarını belirtti.
Kültür Merkezi binasında hizmet veren Bingöl İl Halk Kütüphanesi’nin, Kültür ve Turizm Bakanlığımızca gönderilen, idarece satın alınan ve çeşitli kurum ve kişilerin bağışladığı kitaplarla zenginleşen, genellikle güncel yayınlardan oluşan 28 bin adet kitabıyla 0-16 yaş çocuklara araştırma yapma, ders çalışma ve ödünç verme hizmetlerinin sunulduğu çocuk bölümü, 16 yaş üstü gençlere ve yetişkin okuyuculara araştırma yapma, ders çalışma ve ödünç verme hizmetlerinin sunulduğu yetişkinler bölümü ve18 adet bilgisayarla her yaştan kullanıcının internetten araştırma yapabilmesine imkan veren internet erişim merkezinden oluştuğunu aktaran Özkan: “İnternet salonumuzda aynı zamanda 107 adet güncel süreli yayın ile ansiklopediler ve danışma kaynakları da hizmete sunulmuştur. Kütüphanemizden yararlanmak için üye olunmasına gerek yoktur. Sadece ödünç kitap almak isteyen okuyucularımızın üye olmaları gereklidir. Okuyucularımızın kütüphaneye üye olabilmeleri için kimlik ya da eşdeğeri bir belgeyi yanlarında bulundurmaları, öğrencilerin de öğrenci belgesi ile gelmeleri yeterlidir. Üye olan okuyucularımız kütüphaneden 15 günlüğüne ödünç kitap alabilmektedir. 2010 yılında kütüphanemizden 43 bin 124 kişi yararlanmış, 998 kişi kütüphanemize üye olmuş, 9 bin 659 kütüphanemizden ödünç kitap almıştır. Okuyucu sayımızın çok daha yukarılara çıkması için İl Halk Kütüphanesi olarak kütüphane raflarında okunmayı bekleyen kitaplarla okuyucuları buluşturma görevini memnuniyetle üstleniyor ve yediden yetmişe tüm halkımızı kütüphanemize bekliyoruz. 47. Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlemiş olduğumuz etkinliklere tüm halkımız davetlidir” açıklamasında bulundu.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.08.2022
16:41
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Bingöl'ün en büyük köylerinden biri olan Çaytepe'de, kanalizasyon sorununun yıllardır çözülmediğini belirten yöre sakinleri; 'Açık olan ve tarlaların içine akan kanalizasyon nedeniyle tarlalarımızı ekemez, kanalizasyon suyundan içen hayvanlarımızın da sütünü sağamaz hale geldik' dedi.
07.08.2022
16:39
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Bingöl'ün Genç ilçesinde balık tutmak için gittikleri Murat Nehri'nde suların yükselmesiyle mahsur kalan 3 kişiyi AFAD kurtardı.
07.08.2022
16:37
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'de bankada en fazla döviz bulunduran illeri açıkladı. Bingöl'ün sıralaması dikkat çekti!
07.08.2022
16:32
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Bingöl'de 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında seçilen dezavantajlı ilk ve ortaokulların fiziki mekânları ve altyapıları güçlendirildi.
07.08.2022
16:30
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınav Duyurusu yayımlandı. Rektör Çapak, adaylara başarılar diledi.
07.08.2022
16:29
`Yoğun Bakım Hemşiresi` eğitimi sona erdi
'Yoğun Bakım Hemşiresi' eğitimi sona erdi
Bingöl Devlet Hastanesi bünyesinde 1 aydır devam eden Yoğun Bakım Hemşiresi Sertifikalı Eğitim Programı sona erdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın