Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Aralık 2021 Salı
6 °C Parçalı bulutlu

Kursiyerler istihdam edilecek

Vali Yardımcısı ve Proje Ofisi Koordinatörü Abdulaziz Aydın, Özel İdare Genel Sekreterliği'nin hazırlamış olduğu ‘İş Verimliliği Artırmak için Yönetici Sekreterler Yetiştirme' adlı proje sonunda kursiyerlerden 40'ının istihdam edileceğini söyledi.

27 KASIM 2010 CUMARTESİ 02:30
0
1451
0
AA aa
Kursiyerler istihdam edilecek

Vali Yardımcısı ve Proje Ofisi Koordinatörü Aydın, yaptığı yazılı açıklamada Özel İdare Genel Sekreterliği’nin hazırlamış olduğu ‘İş Verimliliği Artırmak için Yönetici Sekreterler Yetiştirme’ adlı proje ile ilgili bilgiler verdi.

Özel İdare Genel Sekreterliği’nin hazırlamış olduğu projenin Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) ile ortaklaşa yürütüldüğünü ifade eden Aydın, “Projenin toplam bütçesi 143 bin Euro olup yüzde 90’ı Avrupa Birliği hibe katkısıyla 12 aylık sürede gerçekleştirilecektir. Valilik proje ofisi çalışanların büyük gayretleriyle hazırlanarak kabul gören proje ile istihdama yönelik beceri eğitimlerinin verilmesi hedeflenmektedir. Proje konusuyla bağlantılı olarak mevcut istihdam koşullarına baktığımızda; projemiz hizmet sektörüne yönelik istihdam olanağı sunmaktadır. İlimizdeki işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikte becerilere sahip sekreterlik ve müşteri temsilciliği yapabilecek eğitimli büro görevlilerinin sayısı sınırlıdır. İşe alımlar genellikle akraba ve eş dost ilişkileriyle yapılmaktadır. Projemiz kapsamında vereceğimiz büro yönetimi ve sekreterlik eğitimleriyle 50 işsiz bayana yönetici sekreterlik eğitimi verilecektir. Verilecek eğitimler sonucunda yetiştirilen kursiyerlerden 40’ının istihdam edilmesi planlanmaktadır. Bu amaçla eşleştirme faaliyetleri iş yeri gezileri ve çevre illerde tanıtım çalışmaları yapılacaktır” dedi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.12.2021
17:05
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Dr. Öğr. Üyesi Fatma Esen: 'Bingöl balının markalaşma sürecinde mutlak suretle kadın yer almalıydı. Bu amaç doğrultusunda arıcılık ve arı ürünleri sektöründe kadınların da yer alabileceği iş olanaklarını oluşturmaya çalıştık' dedi.
07.12.2021
17:04
Kızılboğa: `Halk fakirleşiyor`
Kızılboğa: 'Halk fakirleşiyor'
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın Türkiye ekonomisinde Yüzde 9'un üzerinde büyüme bekliyoruz sözlerini eleştirerek, 'Halk her geçen gün daha da fakirleşiyor. Kimlerin büyüdüğünü görüyoruz' dedi.
07.12.2021
17:03
Aydemir: `Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?`
Aydemir: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?'
Bingöl Pir Ali Kız öğrenci yurdunda yaşanan olayın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na bir önerge veren Aydemir, şu iddiada bulundu: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir? Herhangi bir öğrenciye bu sebeple soruşturma açılmış mıdır?'
07.12.2021
17:02
Yılmaz`dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
Yılmaz'dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Demokrasinin olduğu, serbest piyasanın olduğu ama ihracat odaklı bir şekilde cari fazla vererek büyümenin sağlandığı bir model bu.'
07.12.2021
17:01
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç- Bingöl arasında hizmet veren hat minibüslerinin tarifesi artan mazot ve diğer birçok gider gerekçe gösterilerek 7 TL'den 8 TL'ye çıkarıldı.
07.12.2021
17:00
Bingöl Gençlikspor, Ligde Namağlup
Bingöl Gençlikspor, Ligde Namağlup
Bingöl Amatör liginde mücadele eden Bingöl Gençlikspor, amatör ligde namağlup unvanını sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın