Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2022 Cuma
26 °C Çoğunlukla güneşli

Kuralar iptal edildi iddiası

Halkın Sesi Partisi (Has) Bingöl İl Başkanı Cezayir Ulukan, Bingöl Belediyesi tarafından alınacak olan güvenlik elemanı alım kuralarının iptal edildiğini iddia etti.

Kuralar iptal edildi iddiası
15 OCAK 2011 CUMARTESİ 11:22
0
1909
1
AA aa

Has Parti Bingöl İl Başkanı Ulukan, yaptığı yazılı açıklamada Belediye Başkanı Serdar Atalay’ın cevaplaması gerektiği konularda iki soru sordu.


Ulukan’ın sorduğu sorular arasından biri de Bingöl Belediyesi’nin alacağı 70 güvenlik görevlisi alım kuralarının iptal edilme nedeni oldu.


Bakan Yılmaz’ın ‘Seçimi kaybetsek bile hiç kimseye haksızlık yapılmayacak ve bu alım kura ile yapılacak’ sözünü hatırlatan Ulukan, Bakan Yılmaz’ın bu sözünün kamuoyu tarafından takdir topladığını ancak Bakan Yılmaz’a rağmen kura ile eleman alımlarının iptal edilmesine bir anlam veremediklerini söyledi.


Ulukan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bingöl Belediyesine özel güvenlik firmasında istihdam edilmek üzere 70 tane güvenlik görevlisi 31 Ocak 2010 tarihinde kura ile belirlenecekti. Sayın Devlet Bakanımız Cevdet Yılmaz; seçimi kaybetsek bile hiç kimseye haksızlık yapılmayacak ve bu alım kura ile yapılacak demişti. Biz Has Parti İl Yönetimi olarak Bakan Beyin aldığı bu kararından son derece memnun kalmıştık. Nihayetinde bu güvenlik personeli alımına başvuran 800 civarındaki kardeşimiz de kuraya razı olduklarını belirtmişlerdir. Fakat bu kura ile alım nedense iptal edildi.”


Herkes bu meselenin iç yüzünü öğrenmek istiyor

Belediye tarafından yapılan emlak ile ilgili işler ve ihalelerden Belediye Bingölspor adına para alınıp alınmadığı konusunda da soru soran Ulukan, Belediye Bingölspor adına para alındığı takdirde makbuzların olup olmadığını öğrenmek istediklerini ifade ederek, “Sayın Belediye Başkanı Serdar Atalay, seçim çalışmaları döneminde miting otobüsünün üstünden halka seslenirken; Ayşe Bacılara, Ahmet Dayılara başkan seçilmesi halinde, tüm işlerde çok şeffaf olacağını vaat etmişti.

Şimdi ise Ayşe Bacılar, Ahmet Dayılar tüm bu meselelerin iç yüzünü öğrenmek istiyor. Sayın Belediye Başkanını bu konular hakkında bir açıklama yapmaya davet ediyoruz. Biz Has Parti İl Yönetimi olarak, Bingöl halkının yararına olacak her işi alkışladığımız gibi, yapılacak olan yanlışları da tüm kamuoyu ve Bingöl halkı ile paylaşacağız” dedi. 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
furkan 21 (@Misafir_1651)
15 Ocak 2011 Cumartesi 11:49
bence mükemmel hata eksik yazılmış bir yazı artık bu halkın uyanması lazım. belediye başkanı tam bir diktatörlüğe doğru gidiyor.be şehirin sorunlarını muhalefet anlatmayacakta kim anlatacak.artık sesinizin daha gür çıkması lazım.şimdiye kadar has parti için akp nin yan kuruluşu diye düşünüyordum şimdi .birazda olsa öyle düşünmüyorum.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
27.05.2022
18:00
Bingöl`de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Bingöl'de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD'dan yapılan açıklamada, Bingöl'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
27.05.2022
16:01
`Yunuslar`, 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
'Yunuslar', 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
Bingöl'de kısa bir önce göreve başlayan Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), 24 yıl cezası bulunan ve başkasına ait kimlik bilgilerini ibraz ettiği anlaşılan bir şahsı yakaladı.
27.05.2022
16:00
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Bingöl İl Müdürü Halil Yücel, Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber öğretmenleri ile toplantı yaparak, okullarda rehberliğe ihtiyacı olan öğrencilerin sorunların çözümü konusunda fikir alış verişinde bulundu.
27.05.2022
14:20
Bingöl`de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de 7 yaşındaki çocuğa 4 köpek saldırdı, çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk tedavi altına alındı.
27.05.2022
13:50
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3 bin 546 personel alımı yapacağını duyurdu. Bingöl'de alınacak sayı 23 olarak belirtildi. Başvurular 17-21 Haziran arasında yapılacak. İşte alınacak personel türleri, şartlar ve koşullar;
27.05.2022
12:52
İş-Kur 200 personel alacak
İş-Kur 200 personel alacak
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere, 111 koruma ve güvenlik görevlisi ile 89 destek personeli (aşçı, temizlik görevlisi) olmak üzere toplam 200 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın