Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Ekim 2021 Pazar
12 °C Açık

İlköğretim Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı

Bingöl'de 2021-2022 yılı eğitim ve öğretim yılı 'İlköğretim Haftası' kutlama programı düzenlendi.

16 EYLÜL 2021 PERŞEMBE 16:35
0
697
1
AA aa
İlköğretim Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Öğretmen Serkan Akyaz İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Belediye Başkan Vekili Sait Kolak, öğretmen, öğrenci ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney'in günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşma ile devam etti.

Güney, “Eğitim, belli unsurlardan oluşan ve bütünlüğü olan bir kompozisyondur. Ve bu bütünlüğün, idareciler, öğretmenler, ebeveynler, öğrenciler; geçmiş, bugün, gelecek; okul, aile, toplum; ders kitapları, programlar ve teknolojik araç gereçler gibi unsurları vardır. Yani bir cümle gibi, birbiriyle ilişkili öğelerden oluşan bir sistemdir. İşte bize düşen bu sistem içerisinde tüm çarkların nizami şekilde işlemesini sağlamaktır. Öğretmen, bu sistemin en asli öğesidir. Çünkü öğretmen eğitimin başlatıcısı, geliştiricisi, uygulayıcısıdır. Eğitim sistemi içerisinde bilgiye hep aç olması ve daha fazlası için çabalaması gerekmektedir. “Üniversite profesörlerimiz köy çocuğunu okutmaya başladıkları zaman memleket kurtulacaktır” sözü bu açıdan dikkate değerdir. Toplumun asrileşmesini ancak ve ancak maarifin yani eğitimin yükselmesinde aramak lazımdır. Arayış içerisinde olmak, eğitimle öğretimle beraber olmak için ne yapmalı sorusu tüm hiyerarşinin temel sorunsalı olmak zorundadır. Değerli anne ve babalar; “Öğrenme, öğretenin değil, öğrenenin yapımıdır” ifadesi öğrencinin eğitim sistemi içerisindeki yerinin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Özellikle eğitime yeni başlayan çocuklarımızı anne-babalarından bağımsız olarak değerlendirmemek gerekmektedir. Anne-babaların değerleri ve eğitim istekleri, onların eğitim alanındaki ilgisini ortaya çıkarmakta ve bu ilgi, çocukların eğitim hayatında önemli bir rol oynamaktadır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Güney'in konuşmasının ardından ilkokul 4. sınıf öğrencileri, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine çiçek takdim etti. Program şiir, türkü ve halk oyunları gösterisinin ardından sona erdi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_85544)
17 Eylül 2021 Cuma 14:37
Bu kutlamada folklor ekibini İl Milli Eğitim Müdürü (başı çeksin) müdür yardımcıları ve şube müdürlerinden kurulmalıydı.
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
16.10.2021
13:38
Jandarma tacirlere geçit vermedi! Piyasa değeri dudak uçuklattı!
Jandarma tacirlere geçit vermedi! Piyasa değeri dudak uçuklattı!
Bingöl'de jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda 4 Milyon 500 Bin TL piyasa değerinde 11 kilo Metamfetamin ve 11 kilo esrar ele geçirildi.
16.10.2021
10:37
Benzin ve motorine zam
Benzin ve motorine zam
Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 14, motorine 41 kuruş zam yapıldı.
16.10.2021
10:36
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik karlarıyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, vatandaşlara kolaylık sağlayacak yeni düzenlemeyi duyurdu.
16.10.2021
10:35
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan, koronavirüs kısıtlamalarını hafifletme adımlarının bir parçası olarak Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin vereceğini duyurdu.
15.10.2021
17:46
Bingöl`de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de toprağa gömülü vaziyette metal teneke içerisinde 5 kilo plastik El Yapımı Patlayıcı madde (EYP), jandarma ekiplerince imha edildi.
15.10.2021
17:45
Vali Kadir Ekinci`nin `Mevlid Kandili` Mesajı
Vali Kadir Ekinci'nin 'Mevlid Kandili' Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Mevlid kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci mesajında: 'Peygamber efendimizi anma ve anlama vesilesiyle kendimize dönük muhasebeler de yapmalıyız. Maneviyatımızı, birlik ve berberliğimizi, yardımlaşma ve dayanışmamızı risalet kurumu ve evrensel örneklik dolayımında yeniden gözden geçirmeliyiz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın