Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Aralık 2021 Salı
4 °C Parçalı bulutlu

'Gençlik Kuşaklara Sığmaz' programı düzenlendi

HÜDA PAR Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından bu yıl ilan edilen 'Gençlik Şöleni' etkinlikleri kapsamında, Bingöl Beyaz Toprak alanında piknik etkinliği düzedi.

25 EKİM 2021 PAZARTESİ 15:20
6
904
15
AA aa
`Gençlik Kuşaklara Sığmaz` programı düzenlendi

HÜDA PAR Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından bu yıl ilan edilen "Gençlik Şöleni" etkinlikleri kapsamında, Bingöl Beyaz Toprak alanında piknik etkinliği düzedi.

HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kollarının düzenlediği programda konuşan HÜDA PAR GİK üyesi Yunus Emiroğlu, “Hayat yolculuğumuzun ne zaman biteceği belli değil bugünde yarında bitebilir. Bizim için ne zaman son bulacağı belli olmayan bir imtihanın içerisinde özellikle gençlik çağımızı iyi faydalı ve en güzel bir şekilde geçirmeliyiz. Bu dünyaya başıboş sahipsiz ve gayesiz gönderilmediğimizi bildiğimize göre eşrefi mahlûkata uygun bir yaşam ve hayat sürdürmek zorundayız. Şüphesiz insan çok değerli bir varlıktır, Allah insanı öyle bir şekil yaratmıştır ki insandaki özellikler başka bir varlıkta yoktur. Dolayısıyla önce rabbimizi ve sonra kendimizi tanımamız gerekiyor. Ancak bu şekilde varlık ve yaratılış amacımıza vakıf olabilir ve bu imtihan dünyasını başarılı bir şekilde sürdürebiliriz” dedi.

"Bütün hayatımızı olduğu gibi gençliğimizi de Allah için harcamamız gerekir."

Bütün hayatımızı olduğu gibi gençliğimizi de Allah için harcamamız gerektiğini belirten Emiroğlu, "Her şey bir hesaba göre dönüyor akıp gidiyor, bazı örneklere baktığımızda insanın aklı duruyor adeta, Bu muazzam evrende dünyamız bir toz zerresi gibidir. Allah bizleri bu evrenin eşrefi olarak niteliyor ve halifelik göreviyle sorumlu tutuyor. Bu evrenin içinde bizleri muhatap alıyor. Bu yaşamda her nimetten hesaba çekileceğiz bu evrende her varlık bir çalışma içindedir. Bu durumda insan durursa büyük bir eksiklik oluşur, bizlerde insan olarak yani eşrefi mahlûkat olarak bu hareketliliğimizi, çalışmamızı Allah rızası için harcamalıyız." İfadelerini kullandı.

Etkinliğe katılan HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya şunlara dikkat çekti, "Bugün burada etkinlik alanında bulunduk, gençlik kollarımızın gençlerle ilgili etkinlik programında bulunduk başta Rabbimiz gençlerimizden bunu tertipleyen genç kardeşlerimizden razı olsun. Gerçekten duygusal anlar yaşadık çünkü öyle bir zor zaman da yaşıyoruz gençleri farklı yerlere çeken çok düşünce var bizler z kuşağından ziyade bugün burada elif kuşağını gördük. Buradan tüm gençlerimize sesleniyorum üstadın dediği gibi ‘helal dairesi keyfe kâfidir'  eğlencemiz olsun işlerimiz olsun her türlü etkinliğimizi yapabiliriz dürüstlüğe yönelelim bugün bunu burada gençlerle birlikte gördük ve katılan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Konuşmalarından dolayı HÜDA PAR GİK Yunus Emiroğlu'ndan da teşekkür ediyorum."

Etkinlik hakkında bilgi veren HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları Başkanı Muhsin Ayık şunlara değindi:

"HÜDA PAR merkez Gençlik kolları Başkanımızın karar aldığı ‘Gençlik Haftası' dolayısıyla bizde Bingöl Gençlik Kolları olarak bugün burada bir program düzenledik. Yaptığımız program da çeşitli oyunlar yaptık, yemek ikramımız oldu. Bu programı yapmamızın amacı gençlerin maneviyatını diri tutmaktır. Bugün farklı kardeşlerimizle bir araya geldik yeni kişilerle tanıştık. Katılan tüm genç kardeşlerimizde Allah razı olsun.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86432)
27 Ekim 2021 Çarşamba 11:55
Adı geçen partide görevlilerin mal varlıklarından haberiniz var mı GENÇLEEEER. Akıllı olun Hz Muhammed (SAV) insanlığa hem dünya mutluluğunu hem de ahiret mutluluğunu ömrü boyunca anlatmış. Cevabı olmayan soruyu bırakıp ahirete gitmedi. Tercümana gerek yok. Kimsenin oyuncağı olmayın
Beğendim (4) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86480)
28 Ekim 2021 Perşembe 12:17
@Misafir Kullanıcı Evet, benim var. Ve hepsini yakından tanıyorum. Fedakar, ihlaslı ve cömertler... Ve bilmediğin belli olan gelirlerini de söyleyeyim. Üçü de kiracı ve aylık gelirleri 4.000 TL civarında... Gençler üzerinden spekülasyon yapacağına önce kendine aynada bir bak, sen neye hizmet ediyorsun?
Beğendim (1) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86429)
27 Ekim 2021 Çarşamba 11:09
Bu partinin imanla ilgisi yok. Sadece etrafıma ne kadar insan toplasam derdin de
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86478)
28 Ekim 2021 Perşembe 11:53
@Misafir Kullanıcı Öyle yazdığına göre sen de partinin imanından sorumlu birimin amirisin. Öyle bir birimin olduğunu bilseydim eleştirmezdim.
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86438)
27 Ekim 2021 Çarşamba 15:01
@Misafir Kullanıcı Niye senin elinde iman ölçer mi var? Kim de iman olup olmadığını ortaya koyuyorsun. Yapı veya partiyle ilgili acabaların varsa gidip sorarsın. Burada yorumlar kısmında atış serbest önüne gelen istediğini yazıyor. İnsaf ve merhamet...
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86423)
27 Ekim 2021 Çarşamba 08:54
Gençler sakın ha size akıl verenlere kanmayın. Uyanık olun yarın elinize silah verirlerse şaşmayın. Müslümanın rehbere ihtiyacı yok, rehber peygamberdir. Kıyametin alametlerinden biri de şu ümetin 75 fırkaya ayrılması ve hiç birinin diğerini kabul etmemesi veselam
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86418)
27 Ekim 2021 Çarşamba 08:04
Zaten gençliği kandırmanın bir yolu da piknik etkinlikleri. ondan sonra muhabbetler, ondan sonra da emirler
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86393)
26 Ekim 2021 Salı 14:59
Millet aç seçim istemiyor naraları atanlara son sözüm. Emin olun kim çok ağlıyorsa onda zerre kadar geçim derdi sıkıntısı yoktur. Sadece eli cebine gitmediği için bu zırıltısı.
Beğendim (1) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86498)
29 Ekim 2021 Cuma 04:18
@Misafir Kullanıcı ooo ikinci bir feto loading... please wait for another 15 temmuz. siz akillanmazsiniz, neymis ihtiyaci oldugu halde baskalarina yardim ediyormus, daha dundu yaw ne cabuk unuttunuz, bu nasil bir hafizasizlik, bu nasil bir kafasizlik. tam da bu hafizasizlik ve kafasizliktan oturu devletlerimiz kurulup kurulup yikiliyor maalesef.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86479)
28 Ekim 2021 Perşembe 11:55
@Misafir Kullanıcı Yardım için koşanlara, emek harcayanlara sözümüz yok. Allah hayırlarını kabul etsin. Altı dolu olup da ağlayanlara sözüm. Yazdığım kelimenin hangi kısmını üzerine aldın ki feryat ediyorsun
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86439)
27 Ekim 2021 Çarşamba 15:03
@Misafir Kullanıcı Zırıltı kelimesini sana aynen iade ediyorum. Ben, bu yapının içinde yüzlerce kişi tanıyorum, kendisi ihtiyacı olduğu halde gece gündüz muhtaçlar için koşup koşturuyor.
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86386)
26 Ekim 2021 Salı 08:49
Gençlik kuşağı uyanık olsun. Taze dönemleri, pusuda bekleyen çakkallar gibi kendilerini bekleyenleri çok. Akıllarını ve hayatlarını kimsenin iki dudağı arasına bırakmadan hayatlarını bir program çerçevesinde yaşasınlar. Rehberde istiyorlarsa Hz. Muhammed (SAV)'nin sünnetine ve Kur-anı Kerime uysalar kendilerine yeter. Bunu unutmayın size akıl verenler aklınca konuşanlar size ahirette yardımı zerre kadar olmayacak. Sermayesi yalan olan siyasetten de UZAK durun
Beğendim (5) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86382)
25 Ekim 2021 Pazartesi 19:41
Piknik alanında bıraktığınız çöpleri temizlemek çok mu zordu!? Nutuk atmakla herşey bitmiyor. Müslüman her yönüyle örnek olmalı...
Beğendim (4) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86392)
26 Ekim 2021 Salı 14:57
@Misafir Kullanıcı Kimse kusuruna bakmıyor. Gençlik üzerine oyun oynayanların Allah belasını versin
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86378)
25 Ekim 2021 Pazartesi 16:13
'Bütün hayatımızı olduğu gibi gençliğimizi de Allah için harcamamız gerekir.' doğurudur ama kelimenin devamını getirememişsiniz. Niyetindeki kelimeleri de tam yazamamışsın. Oylarınızı da HÜDA Par'a verin. Gençlikle oynamayın. CHP Z kuşağının oylarını gözünü dikti.
Beğendim (5) Beğenmedim (7)Cevapla
07.12.2021
21:06
Yurt protestosu ülke gündeminde
Yurt protestosu ülke gündeminde
Bingöl KYK Kız Öğrenci Yurdundaki olaylar, Twitter'de #bingölkykkızyurdu hashtagi ile tt oldu. 8 Binden fazla twitin atıldığı olayla ilgili önemli noktalara dikkat çekildi ve 'tedbir' çağrıları yinelendi.
07.12.2021
17:05
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Dr. Öğr. Üyesi Fatma Esen: 'Bingöl balının markalaşma sürecinde mutlak suretle kadın yer almalıydı. Bu amaç doğrultusunda arıcılık ve arı ürünleri sektöründe kadınların da yer alabileceği iş olanaklarını oluşturmaya çalıştık' dedi.
07.12.2021
17:04
Kızılboğa: `Halk fakirleşiyor`
Kızılboğa: 'Halk fakirleşiyor'
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın Türkiye ekonomisinde Yüzde 9'un üzerinde büyüme bekliyoruz sözlerini eleştirerek, 'Halk her geçen gün daha da fakirleşiyor. Kimlerin büyüdüğünü görüyoruz' dedi.
07.12.2021
17:03
Aydemir: `Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?`
Aydemir: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?'
Bingöl Pir Ali Kız öğrenci yurdunda yaşanan olayın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na bir önerge veren Aydemir, şu iddiada bulundu: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir? Herhangi bir öğrenciye bu sebeple soruşturma açılmış mıdır?'
07.12.2021
17:02
Yılmaz`dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
Yılmaz'dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Demokrasinin olduğu, serbest piyasanın olduğu ama ihracat odaklı bir şekilde cari fazla vererek büyümenin sağlandığı bir model bu.'
07.12.2021
17:01
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç- Bingöl arasında hizmet veren hat minibüslerinin tarifesi artan mazot ve diğer birçok gider gerekçe gösterilerek 7 TL'den 8 TL'ye çıkarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın