Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Aralık 2021 Salı
5 °C Parçalı bulutlu

'Firma vatandaşlardan para istedi' iddiası

Bingöl, Muş ve Bitlis'in doğalgaz altyapı işini alan firmanın, vatandaşlardan haksız yere para istediği belirtildi.

19 EKİM 2021 SALI 15:05
8
1561
4
AA aa
`Firma vatandaşlardan para istedi` iddiası

İyi Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Kaleönü Mahallesinde oturan vatandaşların partilerini ziyaret ederek doğalgaz altyapısı konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiğini söyledi.

Vatandaşların ekonomik sıkıntılar nedeniyle zaten zor günler geçirdiğini belirten Kızılboğa, “vatandaşlar, mahallede bulunan Hz. Ömer Camiine çekilecek doğalgaz altyapısı için 13 bin TL istendiğini söylediler. Daha önce doğalgaz firması, altyapı çalışmalarını binalara kadar yaparak vatandaşlara teslim ediyordu. Şimdi ise ana yoldan binalara hat çekilmesi için vatandaşlardan eksta para istiyor. Zaten zor dönemden geçen vatandaşlar, bu bedelleri karşılayamıyor.” dedi.

Firmanın bu yanlış uygulamadan vazgeçmesi, ilgili kurumların da gerekli denetimleri yapması gerektiğini belirten Kızılboğa, “Vatandaşlar, firmaların insafına bırakılmamalıdır. Daha önce binalara kadar döşenen doğalgaz hattı için neden şimdi para isteniyor. Vatandaşların mağdur edilmemesi için bu uygulamadan biran önce vazgeçilmelidir” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86272)
20 Ekim 2021 Çarşamba 08:50
Eğer böyle bir durum varsa çok vahim
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86268)
20 Ekim 2021 Çarşamba 00:15
İddia değil gerçek! Eğer firmaların böyle bir ücret alma hakları yok ise kesinlikle araştırılmalıdır. Genç ilçesinde de aynı uygulama var.
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86267)
19 Ekim 2021 Salı 23:40
Önce bize gaz verip sonra da zamlarla bizden gaz çıkaran doğugazdan ne beklenililir ki
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_86256)
19 Ekim 2021 Salı 16:41
Bu doğalgaz işiyle uğraşanlar kadar insafsız bir kesim yok. Adamların işten anladıkları yok işi Suriyeli kesime hep yaptırıyorlar. ondan sonra tahsilat işini de iyi yapıyorlar. aynı markadan Kombi fiyatlarını çevre illerle karşılaştırın arada ki farka siz şahit olun.
Beğendim (10) Beğenmedim (0)Cevapla
07.12.2021
21:06
Yurt protestosu ülke gündeminde
Yurt protestosu ülke gündeminde
Bingöl KYK Kız Öğrenci Yurdundaki olaylar, Twitter'de #bingölkykkızyurdu hashtagi ile tt oldu. 8 Binden fazla twitin atıldığı olayla ilgili önemli noktalara dikkat çekildi ve 'tedbir' çağrıları yinelendi.
07.12.2021
17:05
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Kadınlar markalaşmaya katkı sunacak!
Dr. Öğr. Üyesi Fatma Esen: 'Bingöl balının markalaşma sürecinde mutlak suretle kadın yer almalıydı. Bu amaç doğrultusunda arıcılık ve arı ürünleri sektöründe kadınların da yer alabileceği iş olanaklarını oluşturmaya çalıştık' dedi.
07.12.2021
17:04
Kızılboğa: `Halk fakirleşiyor`
Kızılboğa: 'Halk fakirleşiyor'
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın Türkiye ekonomisinde Yüzde 9'un üzerinde büyüme bekliyoruz sözlerini eleştirerek, 'Halk her geçen gün daha da fakirleşiyor. Kimlerin büyüdüğünü görüyoruz' dedi.
07.12.2021
17:03
Aydemir: `Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?`
Aydemir: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?'
Bingöl Pir Ali Kız öğrenci yurdunda yaşanan olayın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na bir önerge veren Aydemir, şu iddiada bulundu: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir? Herhangi bir öğrenciye bu sebeple soruşturma açılmış mıdır?'
07.12.2021
17:02
Yılmaz`dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
Yılmaz'dan Yeni Ekonomik Model Açıklaması
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Demokrasinin olduğu, serbest piyasanın olduğu ama ihracat odaklı bir şekilde cari fazla vererek büyümenin sağlandığı bir model bu.'
07.12.2021
17:01
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç İlçe Minibüslerinden Zam Kararı
Genç- Bingöl arasında hizmet veren hat minibüslerinin tarifesi artan mazot ve diğer birçok gider gerekçe gösterilerek 7 TL'den 8 TL'ye çıkarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın