Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Haziran 2021 Cumartesi
16 °C Güneşli

Böyle ihmal görülmedi!

Solhan ilçesinde bir okulpansiyonunun tavanında alçıpanın düşmesi sonucu 3 öğrenci yaralandı. Öğrenci velileri ise daha öncede benzer bir durumun yaşandığını ve ihmal edildiğini iddia etti.

24 EKİM 2018 ÇARŞAMBA 19:09
1
3661
7
AA aa
Böyle ihmal görülmedi!

Olay, Solhan ilçesinde bulunan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonunda meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Öğrencilerin etüt salonunda ders çalıştığı sırada tavanın alçıpanı koparak düştü. Olayda 3 öğrenci yaralandı. Yaralanan öğrenciler, ambulanslarla ilçe devlet hastanesine kaldırıldı. İlk müdahalenin ardından öğrenciler, Bingöl Devlet Hastanesine sevk edilirken durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Öğrencilerden Bahattin Genç, “Etüt salonunda ders çalışırken tavan üzerimize çöktü. Biz üç arkadaştık. Gereken önlemlerin alınmasını istiyoruz” dedi.

Velilerden Murat Genç de, benzer durumların daha önce de yaşandığını, önlemler alınmadığı durumda çocuğunu okula gönderemeyeceğini söyledi.

Velilerinden Yunus Şener ise, “Öğrenciler etüt yaparken başlarına alçı düşüyor. Hemen bize haber verildi geldik hocalarımız bize durumu izah ettiler. Görüntüleri gördüğümde açıkçası öğrencimin hayatından kuşkulanmaya başladım. Bugün ucuz atlattık ama acaba yarın tekrar olabilir mi. Daha önce de böyle bir durum yaşanmış ilk değilmiş. Herhalde müteahhitler başlarından savurmuşlar. Bu konu hakkında bir an önce gerekenin yapılmasını istiyoruz. Zaten gerekli tutanakları tutmuşlar. Artık öğrencilerimizin hayatından kuşkulanmak istemiyoruz. Bugün bizimkine bir şey olmadı yarın bir başkasına bir şey olmayacak değil. Biran önce gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32212)
26 Ekim 2018 Cuma 08:15
Bu işin içinden çıkacak tek suçlu Okul müdürü olacak. Saldırılar, savunmalar, soruşturmalar, görevden almalar, ömür boyu idarecilikten hatta devlet memurluğundan men cezaları vb.
Milli Eğitimin dışında bir kurum olsa müdürün amiri konumunda olanlar hemen müdürüne sahip çıkıp bu alçı tavanının düşmesiyle müdürün ne bağlantısı olabilir ki diye savunma yaparlardı. Ancak MEB camiasında ne yazık ki personelini düşünmek değil yok etmek revaçtadır. Yıllardır Bingöl_Solhan arası yol onlarca defa el değiştirilerek yapılıyor. Sanırım bitmesi için 2070 hedefini koymuşlar. O kazaların vebali kim şoför!
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32209)
26 Ekim 2018 Cuma 07:51
Okul teslim alınırken şuan okulda görev yapan müdür ve diğer çalışanların çoğu daha bu okulda görev yapmıyordu bilip bilmeden yorum yapmayın
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32200)
25 Ekim 2018 Perşembe 14:38
bingöl özel muz cumhuriyetidir böyle hadiselerin yaşanması normal
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32199)
25 Ekim 2018 Perşembe 12:24
OKUL MÜDÜRÜ TESLİM ALMAMIŞ İŞİ MÜTEAHİTLERE İHALE DEN TOKİ TESLİM ALMIŞ OKUL İDARESİNİ ISRARLARINA RAĞMEN TOKİ BU İŞİTESLİM ALMIŞ İŞTE ANLI ŞANLI TOKİ IN HALİ BU OKULUN HER TARAFI MAALESEF DÖKÜLÜYOR BU KAZA NE İLKDİR NEDE SON OLUR ORDA KALANLARA ALLAH YARDIMCI OLSUN BAKANLIK MAALESEF UYUYOR VE BAKANLIĞA İL MİEM E DEFALARCA DURUM İLETİLMİŞ
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32197)
25 Ekim 2018 Perşembe 12:10
Ihaleleri işten anlamayan yandaşlarınıza verirseniz böyle sahte işleri hep göreceğiz Allah hakkımızı alsın..
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32196)
25 Ekim 2018 Perşembe 11:16
konuyla ilgili işi teslim alan okul müdürü şube müdürü derhal soruşturma açılmalı
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_32198)
25 Ekim 2018 Perşembe 12:22
@Misafir Kullanıcı OKUL MÜDÜRÜ İŞİ TESLİM ALMADI TESLİMATI TOKİ YAPMIŞTIR İŞİN İHALESİNİDE TOKİ ANKARADA YAPMIŞTI MAALESEF OKUL ŞUAN ÇÖKMEK ÜZEREDEDİR HERGÜN BİR TARAFIN TAVANI VE DUVARI ÇÖKÜYOR İŞTE TOKİ NİN ESERİ
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
18.06.2021
15:37
OSB`de aşılama çalışması başladı
OSB'de aşılama çalışması başladı
Bingöl'de yaklaşık olarak bin kişinin istihdam edildiği Organize Sanayi Bölgesi'nde mobil ekiplerce yerinde aşı uygulamasına başlandı.
18.06.2021
15:36
Çat`ta deprem konutlarının temeli atıldı
Çat'ta deprem konutlarının temeli atıldı
Bingöl Karlıova'da 2020 yılının Haziran ayında yaşanan 5.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen Erzurum'un Çat ilçesinde evleri hasar gören vatandaşlara verilecek konutların temeli atıldı. Evlerin ileri yapı teknolojisine sahip olduğunu dile getiren Vali Okay Memiş, 575 konut ve 443 ahırın temelinin atıldığını bildirdi.
18.06.2021
15:35
`Barış mücadelemizi sürdürme konusunda ısrarımızı devam ettireceğiz`
'Barış mücadelemizi sürdürme konusunda ısrarımızı devam ettireceğiz'
İzmir'deki HDP binasına yapılan saldırıdan hayatını kaybeden Deniz Poyraz için açıklama yapan HDP Bingöl İl Başkanlığı: 'Cesaret faşizmin en büyük panzehiridir. Bizler her türlü saldırıya rağmen demokratik siyaset ve onurlu barış mücadelemizi sürdürme konusunda ısrarımızı devam ettireceğiz.'
18.06.2021
15:34
Bingöl İHH`dan Filistin`e gıda yardımı
Bingöl İHH'dan Filistin'e gıda yardımı
Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), Filistin'in Gazze şehrine gıda yardımında bulundu.
18.06.2021
15:33
Sisi cuntası protesto edildi
Sisi cuntası protesto edildi
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu, Sisi cuntasının idam kararını protesto etmek için Dörtyol Saat Kulesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.
18.06.2021
15:32
Bakan Koca duyurdu: `18 yaş üstü nüfusun yüzde 50`si tamamlandı`
Bakan Koca duyurdu: '18 yaş üstü nüfusun yüzde 50'si tamamlandı'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında Türkiye'de 18 yaş üstü vatandaşların yüzde ellisinin tam doz ve ilk doz aşısının tamamlandığını duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın