Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Kasım 2022 Çarşamba
9 °C Yağmur

'Bir birinizle değil, kendinizle yarışın'

Mesleki eğitimin Bingöl'de bir ihtiyaç olduğunu, bunun için de meslek liselerinden beklentilerinin fazla olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel: 'Okullar birbiriyle değil kendileriyle yarışmalıdır' dedi.

`Bir birinizle değil, kendinizle yarışın`
06 EYLÜL 2022 SALI 21:17
3
917
7
AA aa

2022-2023 eğitim öğretim yılı sene başı mesleki ve teknik lise müdürleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel başkanlığında yapıldı. 

“DEĞİŞİM VE GELİŞİM VARSA BAŞARI VAR DEMEKTİR”

Mesleki eğitimin Bingöl'de bir ihtiyaç olduğunu, bunun için de meslek liselerinden beklentilerinin fazla olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, “Okullar birbiriyle değil kendileriyle yarışmalıdır. Bugün akademik başarıda örnek uygulamalarda neredeyiz, bir yıl sonra, üç yıl sonra nereye gelmeliyiz buna bakmalıyız. Burada bir değişme ve gelişme varsa başarı vardır demektir. Yapılan planlamalarda mevcut ve geleceğin koşulları dikkate alınmalıdır” dedi.

“KALİFİYE ELEMAN İÇİN MESLEK LİSELERİNE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR”

“Bingöl'de genç nüfusun fazla olması, bizim mesleki eğitime yönelmemiz gerektiğini gösteriyor” diyen Yücel, şöyle devam etti: “Bingöl'ün sanayileşmesi ve kalifiye eleman yetiştirilmesi mesleki eğitimdedir. Bu anlamda sizlere güveniyoruz. İnşallah birlikte yapacağımız plan ve projelerle mesleki eğitimi önümüzdeki dönemde daha önemli bir noktaya taşıyacağımıza inanıyorum. Şu an için ilimizde yaklaşık 17 bini orta öğrenimde toplamda 60 bin öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin hepsinin akademik anlamda başarılı olması mümkün değildir. İlimizde sanayi anlamında birçok yatırım yapılmaktadır fakat buralarda çalışacak kalifiye eleman bulmada sıkıntı yaşanmaktadır. Bu sıkıntıların aşılmasında mesleki ve teknik okullarımıza büyük iş düşmektedir.”

Okullardaki ihtiyaç, eksiklik ve sorunlarla ilgili çözüm önerilerine ilişkin okul müdürleriyle fikir alışverişinde bulunan Yücel, “Yeni eğitim öğretim yılına en iyi şekilde başlamak ve sunduğumuz eğitim öğretimin kalitesini daha da yükseltmek için, okul müdürlerimizin tüm yönetici ve öğretmenlerimizle birlikte ekip ruhu içerisinde hareket ederek, okul başarısını daha yukarılara çıkaracaklarına olan inancım tamdır” dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95315)
09 Eylül 2022 Cuma 16:12
Her zaman demişimdir. Siyaseti en iyi Ankaradakiler değil öğretmenler yapar. Karma bir millet
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95314)
09 Eylül 2022 Cuma 16:11
Adam buraya gelmeden buranın insanın çözmüş, bunlar ne yapar ne eder ne içer nelerden hoşlanırlar. Cahil kesimi yolmak hizaya getirmek zor olmasa gerek. Birde eğitimciyse vay o milletin haline. Batıdan gelen her eğitimci bunu iyi yapar. Gerçek kimliğini kendi memleketine gittiğinde görürsün
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95286)
07 Eylül 2022 Çarşamba 13:48
6 senedir kapalı bir şekilde duran kızılay anaokuluna bakın müdürümüzün ne denli çalıştığını görürsünüz.Burada klavyede eleştirmek kolay.
Beğendim (3) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95285)
07 Eylül 2022 Çarşamba 13:39
Solhana kadar geldi. kalan inşaatları harekete geçirdi. ilk defa böyle bir il müdürü gördüm. birileri dedikodu yapıyor il müdürü beyanat vermiş.sen ne yaptın..
Beğendim (3) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95282)
07 Eylül 2022 Çarşamba 11:58
Sayın Milli Eğitim müdürü de okusun: Müdür Bey, bir Milli Eğitim Müdürü için gereğinden fazla konuşuyor. Gerçekten içinde haber değeri taşıyan maalesef pek bir şey de yok. Her gün mesaj, her gün beyanat..'Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, ki,şinin rütbe-i aklı görünür eserinde'
Beğendim (4) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95278)
07 Eylül 2022 Çarşamba 10:50
Anadolu liselerindeki sınıf mevcutları düşürülmeden kaliteli eğitimden söz edilemez.
Beğendim (3) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95276)
07 Eylül 2022 Çarşamba 10:02
bingöl mem neden öğretmen ve öğrenciler üzerinden hiç hedef belirlemez? mesela lgs - yks gibi sınavlardan en kaç öğrenci türkiyede ilk 100, 1000 kişi arasında olacak? kimse yarış atı olsun demiyoruz, eğitim işinin de sadece çalışkan olmaktan ibaret olmadığının da farkındayım. lakin sonuçta bir yazılı sınav var ortada, öğrencilerin başarılı olup olmadığıyla ilgili..
Beğendim (2) Beğenmedim (4)Cevapla
30.11.2022
13:03
Sürücü kursu ve ehliyet fiyatları 7 bin lirayı aştı!
Sürücü kursu ve ehliyet fiyatları 7 bin lirayı aştı!
Milyonlarca sürücü adayı bu yılın Haziran ayında yapılan zammın ardından yeni yılda kurs fiyatlarının ne kadar olacağını araştırıyor. Yeni yıl için kurs tarifeleri belli oldu. Peki, 2023 yılında sürücü kursları ne kadar olacak? Yeni zam oranı verildi.
30.11.2022
12:45
Yeni asgari ücrette 4 temel unsur belirleyici
Yeni asgari ücrette 4 temel unsur belirleyici
Yeni asgari ücret maratonu yarın başlıyor. Asgari ücret pazarlığında 'yaşam maliyeti, ülkenin ekonomik durumu, gerçekleşen ve hedef enflasyon, refah payı' olmak üzere 4 parametre belirleyici olacak. Asgari ücrette beklentiler 8 bin liranın altında olmayacağı yönünde.
29.11.2022
19:59
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmasıyla ilgili açıklama
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasına ilişkin açıklama yapıldı.
29.11.2022
16:44
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Kanalizasyon çalışmaları sürüyor
Bingöl'de İl Özel İdaresi koordinesinde başlanılan kanalizasyon çalışmaları aralıksız sürüyor.
29.11.2022
16:04
Kızılboğa`dan çalıştaya davet
Kızılboğa'dan çalıştaya davet
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 'Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan'' çalıştayına ildeki kadınları ve STK'ları davet etti. Kızılboğa, çalıştayın 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Erzurum'da gerçekleştirileceğini bildirdi.
29.11.2022
15:50
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
Berdibek ve Kaylı, kabri başında anıldı
HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları, Kültür camiinde düzenlenen sabah namazı programı sonrası Bingöl'de PKK tarafından 1993 yılında Köklü (Törek) köyündeki medreseye düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Süleyman Berdibek ile Ziya Kaylı'yı kabirleri başında andı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın