Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Eylül 2022 Salı
27 °C Güneşli

Bingöl Belediyesi Asfalt Şantiyesi Kuruyor

Başkan Arıkan: 'Saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip plentimizle, hızlı hizmet ile birlikte yollarımızı kaliteli BSK asfalt ile kaplayacağız.'

Bingöl Belediyesi Asfalt Şantiyesi Kuruyor
17 EYLÜL 2022 CUMARTESİ 16:49
12
1672
9
AA aa

Bingöl'de özellikle altyapı ve doğalgaz çalışmaları sonrası bozulan yolların yenilenmesi için kilitli parke taşından ziyade asfalt uygulaması için kolları sıvayan Bingöl Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı ile yürütülen çalışmalar neticesinde uzun vadeli ve uygun koşullu kredi olanağını sağladı. Ancak 2021 yılsonunda döviz kurlarında yaşanan ani yükseliş nedeniyle artan fiyatlar karşısında bir takım revizyonlar gerçekleştirildi ve yapım ihalesi tamamlanarak çalışmalara başlandı.

KURULUM BAŞLADI

Bingöl-Muş yolu üzerinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tahsis edilen (Karayolları Şantiyesi yanı) alana kurulmaya başlanan asfalt plentinde ilgili firma tarafından faaliyetler devam ediyor.

Kurulumun Ekim ayı sonuna kadar tamamlanmasını hedeflenirken, Kasım ayında ilk deneme üretiminin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

HEDEF, İLK ÜRETİMLE SORUNLU YOLLARA MÜDAHALE ETMEK

Kurulum çalışmaları tamamlanırken malzeme temini için de hazırlıkların devam edeceğini belirten Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, aksilik yaşanmaması durumunda Kasım ayının ilk haftasında ilk deneme üretiminin gerçekleştirileceğini söyledi.

Yol bakımından sorunlu bölgelerin tespitini yaptıklarını aktaran Başkan Arıkan: “Saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip plentimizle, hızlı hizmet ile birlikte yollarımızı kaliteli BSK asfalt ile kaplayacağız. İlk üretimle birlikte sorunlu olmaları bakımından aciliyet arz eden yollarımızda yenileme çalışmalarına başlamayı hedefliyoruz. Hemen ilk yılda tüm yolları yenileme şansımız olmayacak ama yine de elimizden geldiğince sıkıntıları minimize edip, asıl çalışmaları 2023 yılı baharında başlatmayı planlıyoruz. İnşallah gelecek sezonda yol sorunlarımızı önemli ölçüde gidermiş olacağız. İlk gün belirttiğimiz gibi söz verdik, yapıyoruz. Allah'ın izniyle yol sorunlarımızı tümüyle ortadan kaldıracak ve halkımızın beklediği diğer hizmetleri de süratle hayata geçireceğiz” dedi.

Arıkan, plent kurulumunda desteğini esirgemeyen ve Bakanlık düzeyindeki çalışmalara önemli destekler veren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz ve Milletvekili Feyzi Berdibek ile kredi alınmasına destek veren Belediye Meclis üyelerine teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95488)
19 Eylül 2022 Pazartesi 10:17
Allah razı olsun.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95479)
19 Eylül 2022 Pazartesi 00:22
Niye mahale yolarını yapmıyorsun neden işçileri izne çıkarmıyorsun işçi almıyorsun, söz verdigin üzere toplu taşıta çözüm bulamadın dolmuş minibüs neden mahalllere girmiyor senin de görev süren bitince digerleri gibi ankaraya yerleşecen bingölde kimse seni sormiycak
Beğendim (7) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95478)
18 Eylül 2022 Pazar 20:08
Şehiriçi halk otobüsleri gizli gizli zam yapıyor başkanım bunlar ne yapmaya çalışıyor bunlara dur diyen birileri yokmu acaba kültür mah. Yol ücreti 4tl iken birden 5 tl olması normal mi anormalmi üniv öğrencileri nasıl olsa yok bunu fırsat bilip öğrenciler gelmeden bu zami yapmalarida ayrica soru işaretleri bırakıyor. Uyan bingol uyan nereye kadar bu sessizlik
Beğendim (3) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95474)
18 Eylül 2022 Pazar 18:52
Niye Taş parkelere ne oldu hani 100 yıl parkeye ihtiyaç yok...Ağzından salya akanların cebinde paralar mi bitti
Beğendim (4) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95471)
18 Eylül 2022 Pazar 11:14
brakın bu prezeleri, seçim geliyor diye tırşikçilik başladı, mevcut asfalt şantiyeleri ile yolları onardılar mı yenisi vaad ediyorlar. Memleketin yolları afrika yolları gibi. başkan geldiğinde yolları yacam diyordun dönemin bitti bi tane yol yapamadın.
Beğendim (6) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95466)
17 Eylül 2022 Cumartesi 21:52
Bugün, araçla Kültür Mahallesinin ara sokaklarından geçtim ve yollar berbattı. Yollar kilit taş olduğu için bozulmuştu. Tesis kurulduktan sonra şehrin baştan başa asfalt yapılması gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla kimse belediyeden memnun değil. Bu şehirde başkan olan isim ikinci defa seçilemeyeceği için olsa gerek memlekete çok fazla bir şey katmadan süreyi doldurup gidiyor.
Beğendim (6) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95465)
17 Eylül 2022 Cumartesi 20:49
30 senedir memleketimizde eksik olan bir hizmet,memleketimiz için hayırlı olur.İNŞAALLAH
Beğendim (4) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95464)
17 Eylül 2022 Cumartesi 19:52
Baylar, baylar, baylaar.. Asfaltla övünme vakti geçmedi mi daha?
Beğendim (3) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95461)
17 Eylül 2022 Cumartesi 17:23
Rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah. Tebrik ediyorum. İlimize değer katacak projelerinizin devamını dilerim
Beğendim (3) Beğenmedim (2)Cevapla
27.09.2022
16:00
Belediye otobüsü talebi için toplanacaklar
Belediye otobüsü talebi için toplanacaklar
Bingöl Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahid Korkutata, belediye otobüsü istediklerini belirterek, Cuma günü belediye önünde oturma eylemi yapacaklarını ifade etti.
27.09.2022
15:58
Başar: `Deprem konutlarını hızlandırın`
Başar: 'Deprem konutlarını hızlandırın'
Yedisu Kaymakamı Furkan Başar, yaklaşık 2 yıl önce ilçede meydana gelen depremden dolayı yıkılan konut ve ahırların hızlandırılması için müteahhitlerle görüştü.
27.09.2022
15:56
Zaza FC futbol akademisi kuruluyor
Zaza FC futbol akademisi kuruluyor
Üç ay gibi kısa bir süre önce Bingöl'de gerçekleştirdiği seçmeler ile Bingöl futbol kamuoyunun dikkatini çeken Zaza FC London'un Başkanı Ömer Baraç: 'Şehir sahip çıktıkça kulüp güçlenecektir. Yakında kulübümüzün 8-12 yaş aralığında çocuklara hitap edecek futbol akademisi Bingöl'de faaliyetlerine başlayacak bunu da buradan kamuoyuna müjdelemek istiyorum.'
27.09.2022
15:54
Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmalarına hız verdi
Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmalarına hız verdi
Bingöl Belediyesi, ana cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.
27.09.2022
15:51
`Geleceğimizi ancak çocuklarla kurtarabileceğimizin farkındayız`
'Geleceğimizi ancak çocuklarla kurtarabileceğimizin farkındayız'
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, merkezdeki özel okulları ziyaret ederek idarecilerden bilgi aldı.
27.09.2022
15:50
Mollaoğlu, Vakıfbank Şube Müdürü oldu
Mollaoğlu, Vakıfbank Şube Müdürü oldu
Ankara Sincan OSB Şubesinde Kobi portföy yöneticisi olarak müdür yardımcılığı görevinde olan Sercan Mollaoğlu, Bingöl Vakıfbank Şube'sine müdür olarak atandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın