Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Kasım 2022 Salı
5 °C Bulutlu ve güneşli

Bingöl Belediyesi 7 adet saha yapacak

Bingöl Belediyesi, Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı desteğiyle 7 adet basketbol-voleybol sahasının yapımına başladı.

Bingöl Belediyesi 7 adet saha yapacak
31 AĞUSTOS 2022 ÇARŞAMBA 17:10
13
3216
6
AA aa

Bingöl'de 7 adet basketbol-voleybol sahasının yapımına başlandı. Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı, 7 adet basketbol-voleybol sahasının yapımı için Bingöl Belediyesine 1 milyon 400 bin TL hibe desteği sağladı.

NERELERDE YAPILACAK?

Konuya ilişkin Bingöl Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Gençlerimize sosyal ve sportif alanlar açmak için adet semt sahası yapımına başladık. Devam eden çalışma alanları; Kültür Mahallesi, Turgut Özal Ort. Bahçesi, Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Belediye Mesire Alanı, Ilıcalar Beldesi” denildi.

1 MİLYON 400 BİN TL HİBE VERİLDİ

7 adet basketbol-voleybol sahasının yapım işiyle ilgili Bingöl Belediyesi Meclisinden alınan kararda şu ifadeler yer almıştı:

“Belediyemiz ile Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı ile 05.04.2021 tarihinde yapılan Reklam Sözleşmesine istinaden mahal listesinde yerleri belirtilen alanlarda proje ve teknik şartnamelerine göre 7 adet Basketbol-Voleybol sahası yapılması için Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı tarafından belediyemize 1.400.000,00 TL hibe verilmiştir. Söz konusu Basketbol-Voleybol sahalarının 1 Adedinin İlimiz Merkez Ilıcalar beldesinde yapılması amacıyla Ilıcalar Belediyesi tarafından belediyemize yazılı talepte bulunmuştur. 5393 sayılı Belediye Kanununun Belediye Meclisinin görev ve yetkililerini belirleyen 18.maddesinin (p) bendinde, Yurt içindeki ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın izniyle yurt dışındaki belediyeler ve mahallî idare birlikleriyle karşılıklı iş birliği yapılmasına; kardeş kent ilişkileri kurulmasına; ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmek amacıyla kültür, sanat ve spor gibi alanlarda faaliyet ve projeler gerçekleştirilmesine; bu çerçevede arsa, bina ve benzeri tesisleri yapma, yaptırma, kiralama veya tahsis etmeye karar vermek hükmü bulunmaktadır. Buna göre; söz konusu beldemizin kaplıcalar ve turistik tesislerinden dolayı özellikle yaz aylarında yoğun bir misafir ağırlayan belde olması nedeniyle vatandaşlarımız ve öğrencilerimizin spor aktiviteleri yapmaları göz önünde bulundurularak 5393 sayılı Belediye Kanununun 18.maddesinin (p) bendi hükümlerine göre 1 adet Voleybol-Basketbol sahalarının İlimiz Merkez Ilıcalar beldesi belediyesi sınırları içerisinde Belediye Başkanı tarafından belirlenecek mahalde yaptırılmasına 5393 sayılı Belediyeler kanununun 18. maddesinin (p) bendi gereğince oy birliği ile karar verildi.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95219)
03 Eylül 2022 Cumartesi 04:07
Yeşilyurt gerçekten güveçliye bağlansın İstiklal sokak askeri alana yapılsın basketbol futbol sahaları yeter bu zülüm bitsin artık çoçuklar yolda oynamasın
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95198)
02 Eylül 2022 Cuma 11:03
Bahçelievlere zaten birşey yok
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95178)
01 Eylül 2022 Perşembe 20:31
Başkan neden yeşilyurt, mazra , yeni mahalle içinde bir şeyler yapmıyorsun yarın seçim gelir sende gelir bizlerden bir şeyler istersin.
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95177)
01 Eylül 2022 Perşembe 13:16
lütfen sizden rica ediyoruz yeşilyurt mahhalesine yapmayınız.zira mahalleli olarak güveçli köyüne bağlanmak istiyoruz.oranın sosyal alanları daha çok imkanları elverişli sokak çeşmelerinden su akıyor spordan sonra yüzümüzü yıkamak için.en kısa sürede lütfen bizi köy statüsüne koyun saygılardilekçe olarak kabul edin lütfen
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95161)
31 Ağustos 2022 Çarşamba 21:58
Volkan Aybek söz verdiniz ama sözünüzü tutmadınız. 2 hafta oldu Rabia parkının basketbol sahası onarılmadı. Buradan yapacağız deyip yapmamanız gerçekten üzücü ve ayıp. İyi günler.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95156)
31 Ağustos 2022 Çarşamba 18:08
Sayın başkan bundan emin olun Bingoluler eski Bingöl'ü değil. Bingöllüler çok geziyorlar. Tüm Türkiye de en kötü Yol, kaldırım, çok basit parklar ve imar Ne yazıkki Bingölde. Böyle adı kilit parkeler hem yollara hem kaldırımlara yakışmıyor.
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
29.11.2022
09:56
AK Parti açıkladı! Seçim erkene alınabilir,
AK Parti açıkladı! Seçim erkene alınabilir,
Altılı Masa'nın Parlamenter Sisteme geçiş anayasa teklifini açıklamasının ardından AK Parti'den flaş bir çıkış geldi. 'Seçim tarihi bayram ve hac tarihine göre ayarlanabilir' diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, 'Cumhurbaşkanlığı sistemi revize edilebilir; muhalefet kapıları kapatmasaydı her şeyi konuşurduk' dedi...
29.11.2022
09:45
Milyonlar merak içindeydi Erdoğan`dan EYT açıklaması
Milyonlar merak içindeydi Erdoğan'dan EYT açıklaması
Emeklilikte yaşa takılanların beklediği düzenleme için atık sayılı günler kaldı. İşverenler EYT için hükümete taleplerini iletti, formüller masada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşamki kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada çalışmaları en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacaklarını duyurdu.
29.11.2022
09:35
Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık`ta başlıyor
Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık'ta başlıyor
Milyonlarca araç sahini için için zorunlu kış lastiği uygulamasının başlamasına sayılı günler kaldı.1 Aralık tarihinde başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulaması için araç sahiplerine önemli uyarı geldi. 1 Ocak 2023'ten itibaren yeniden değerleme oranının da devreye girmesiyle birlikte kış lastiği takmayanlara kesilen ceza artacak.
28.11.2022
18:53
Sözen: `Seçimin kaderini gençler tayin edecek`
Sözen: 'Seçimin kaderini gençler tayin edecek'
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Bingöl'de seçim rüzgârını erken estiren isimlerden Ziya Sözen, aday adayı olacağını da ilan etmiş oldu. Seçime dair değerlendirmelerini paylaşan Sözen: 'Seçim kaderini gençlerin kararı tayin edecektir. Gençlik buluşması için hazırlıklarımıza başladık. Biz değil, gençler konuşacak. Raporu da ilgili tüm mercilere sunacağız.'
28.11.2022
18:45
Tıkla ne kadar emekli maaşı alacağını hemen öğren
Tıkla ne kadar emekli maaşı alacağını hemen öğren
SGK, 'Emekli olursam ne kadar maaş alırım?' uygulamasını erişime açtı. Kullanıcılar, emekli maaşı hesaplama uygulaması ile maaş miktarını öğrenebilecek. İşte detaylar.
28.11.2022
16:16
Belediye`nin 2023 bütçesi 982 milyon lira
Belediye'nin 2023 bütçesi 982 milyon lira
Bingöl Belediyesinin 2023 yılı bütçesi 982 milyon olarak belirlenirken, bütçe oy çokluğuyla kabul edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın