Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2022 Cuma
26 °C Çoğunlukla güneşli

Bingöl Afrika dostluk köprüsü

Bingöllü iş insanları ile Afrika ülkesi Benin iş insanlarını bir araya getiren iş insanı Yılmaz Demir ile Benin Endüstriyel Yeniden Yapılanma ve İyileştirme Genel Müdürü Tonato Airy, iş gezisi için Bingöl'e geldi.

Bingöl Afrika dostluk köprüsü
20 OCAK 2022 PERŞEMBE 16:20
4
2578
5
AA aa

Bingben Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şirin Başaran ve yönetim kurulu üyeleriyle karşılanan Yılmaz ve Airy'nin, Bingöl'de başta Vali Kadir Ekinci ve diğer kurumları ziyaret etmesi bekleniyor.

Bingöl iş insanlarının Benin'deki ortakları arasında yer alan Airy, oraklarını ziyaret etmek ve iş ortamlarında görmek için Bingöl'e geldiğini belirterek, Benin'de çok projeleri olduğunu söyledi.

Ariy, şunları söyledi:

"Yılmaz Demir Bey ile ortak karar verdiğimiz bir projeyi hayata geçiriyor olmaktan çok mutluyum. Bingöl'deki ortaklarımı ziyaret etmek ve Türkiye'yi görmek için geldim. Daha önce hiç Türkiye'ye gelmemiştim. Bu ziyaret bir fırsat oldu benim için. Bingöl'deki arkadaşlarımız daha önce Benin'e geldiler, onları burada gördüm. Büyük işler yapmak için büyük makinelere gerek yok, gönüllü insanlar olsun yeter. Bingöl'de olmaktan mutluluk duyuyorum."

Ülkesinde iki kimliği bulunduğunu hatırlatan Airy, bunlardan birincisinin yatırımlarla ilgili devlet görevlisi, ikincisinin ise iş insanı olduğunu ifade etti.

Doğup büyüdüğü topraklara vefa borcunu ödemek için bir şeyler yapmak için çırpındığını anlatan iş insanı Yılmaz Demir ise iki ülke iş insanları arasında köprü olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Memleketi Bingöl'de olmaktan büyük onur duyduğunu anlatan Yılmaz Demir, "Amacım Bingöl ile Benin arasında köprü oluşturmak ve Bingöllü iş insanlarını Afrika pazarıyla buluşturmak, tanıtmak ve ihracat hacmimizi artırmaktır." dedi.

Yılmaz Demir, Türkiye'den Benin'e mobilya sektöründe yatırım yapmaya karar verdiklerini ve bunun için araştırma yaparken TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ın tavsiyesiyle Bingöl'ü tercih ettiklerini hatırlatarak, işin yüzde 70'ninin tamamlandığını belirtti.

Bingöllü iş insanları ile Benin'de bir mobilya fabrikası kurulacağını anlatan Demir, "Çalışmak isteyen Bingöllü arkadaşlarla Benin'e gittik, gezdiler, gördüler. Daha sonra bir fabrika kurmaya karar verdik. Şuanda işin yüzde yetmişini bitirmişiz diyebilirim. İş ve işlemler devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Afrika'ya yatırım kararı alan Bingben Yönetim Kurulu Başkanı Başaran da kendilerinin de daha önce iki kere Afrika'yı ziyaret ettiğini hatırlatarak, misafirlerinin ortaklık yapısı ve gelinen noktada yapılan çalışmalar konusunda bilgi alış verişinde bulunacaklarını söyledi.

Misafirlerini ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Başaran, "Bu ziyaret aslında güçlü bir işbirliği yaptığımızın sinyalidir, göstergesidir. Bu ziyareti önemsiyoruz. Bütün ekibi hazır kıta bekliyoruz. Afrika'da ortaklarımız alt yapı çalışmalarını sürdürüyor, bizde burada makine ve ekipman temini konusunda büyük mesafe kat ettik. Yakın zamanda inşallah işimize start vereceğiz. Orada çok ciddi işler yapacağımıza inanıyorum. BU işlerinin yapılması durumunda hem ülkemize hem de Bingöllümüze ciddi anlamda katkı sağlayacağına umuyoruz. İnşallah çok kısa sürede Bingöl'den Afrika'ya bir dostluk köprüsü kuracağız." diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88743)
26 Ocak 2022 Çarşamba 13:25
Güzel bir şeyde. Birde en yakınımızdakine de dost diyebilseydik iyi olurdu. İllaki yabancı olması mı lazım
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88629)
21 Ocak 2022 Cuma 15:22
Way way way bunlar hepsi sizmisiniz
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88627)
21 Ocak 2022 Cuma 10:45
Allah muvaffak etsin umarım hedeflenen seviyeninde üstüne çıkarak haketiğiniz yeri alırsınız
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88625)
21 Ocak 2022 Cuma 00:18
Ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
27.05.2022
18:49
Bingöl`de kiralar uçtu
Bingöl'de kiralar uçtu
Semtine göre değişiklik gösteren kiralar, 2.500 TL'ye dayandı. Kiralık ev bulmak iste oldukça zor! Ev satın almak isteyenler ise semtine göre 1 Milyon 200 Bin ila 2 milyon TL arasında rakamları gözden çıkarması gerekiyor.
27.05.2022
18:00
Bingöl`de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Bingöl'de 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi
AFAD'dan yapılan açıklamada, Bingöl'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
27.05.2022
16:01
`Yunuslar`, 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
'Yunuslar', 24 yıl cezası bulunan şahsı yakaladı
Bingöl'de kısa bir önce göreve başlayan Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), 24 yıl cezası bulunan ve başkasına ait kimlik bilgilerini ibraz ettiği anlaşılan bir şahsı yakaladı.
27.05.2022
16:00
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Yücel, Rehber Öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirdi
Bingöl İl Müdürü Halil Yücel, Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber öğretmenleri ile toplantı yaparak, okullarda rehberliğe ihtiyacı olan öğrencilerin sorunların çözümü konusunda fikir alış verişinde bulundu.
27.05.2022
14:20
Bingöl`de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de köpekler, 7 yaşındaki çocuğu parçalayacaktı
Bingöl'de 7 yaşındaki çocuğa 4 köpek saldırdı, çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk tedavi altına alındı.
27.05.2022
13:50
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 personel alacak
İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 3 bin 546 personel alımı yapacağını duyurdu. Bingöl'de alınacak sayı 23 olarak belirtildi. Başvurular 17-21 Haziran arasında yapılacak. İşte alınacak personel türleri, şartlar ve koşullar;
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın