Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Mayıs 2022 Salı
14 °C Açık

Bilimsel başarılardan yanayız

Bingöl Alperen Ocakları İl Başkanı Mehmet Bürkek, 'Gençlerimizin sokak kavgalarıyla değil, bilimsel başarılarıyla ön planda tutulmasından yanayız” dedi.

Bilimsel başarılardan yanayız
15 OCAK 2011 CUMARTESİ 11:03
0
2491
3
AA aa

Bingöl Alperen Ocakları İl Başkanı Mehmet Bürkek, yaptığı yazılı açıklamada yıllardır Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunların kamuoyunda gün yüzüne çıktığını söyledi.


Kirli oyunları tezgahlayan kişilerin ulusalcı, halkçı ve etnik köken gibi kavramlarla propaganda yaptığını söyleyen Bürkek, bu tür provokatörlere karşı halkın uyanık olması gerektiğine vurgu yaparak, “Ülkemiz topraklarında gözü olan bu dış mihraklar yıllarca farklı mezhepleri farklı etnik kökenleri birbirine kırarak ülkede iç kaos yaratmışlardır. Ülkemizi kültürel zenginliklerini dahi kendi emelleri doğrultusunda ötekileştirme olarak kullanabilen bu yamyam düzenin pislikleri yaşatmıştır.

Bu ülkede yaşayan pisliklerin karşısında dik duruşuyla tanınan şehitlerimizdeb Muhsin Yazıcıoğlu, çok şüpheli bir ölümle şehadet mertebesini elde etmiştir, kendisine olan gönül bağımız var olduğumuz sürece devam edecektir. Merhum liderimizin sağlığında bizlere olan öğreticileri hep güzellikten yana olmuştur.

Bizlerin amacı alemde nizam için ilahi Kelimetullah’tır. İl bazında yaşanan bir takım olaylar bizleri derinden üzmüştür, geçen yıl yaşanan olayları tekrar nüksetmesi toplumsal kaostan başka bir şey olmayacaktır. Bingöl Alperen Ocakları olarak; gençlerimizin sokak kavgalarıyla değil, bilimsel başarılarıyla ön planda tutulmasından yanayız. Etnik köken olarak hangi farklılıklara sahip olursak olalım İslam çatısı altında kardeş olduğumuzu unutmamalıyız. Ülke bazında ve il genelinde karışıklıklar getirmek isteyen provokatörlere karşı gözümüz açık olmalıdır” dedi. 

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
zaza bingöl (@Misafir_1662)
16 Ocak 2011 Pazar 18:36
avrupada alperen ocaklarina bir bingöllü zaza olarak girmeyi bi denesen cok iyi olur ! o zaman ayrimciligin kimin yaptigini cok iyi anlarsin ! Kardes !!!!
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
recep t. erdoğan (@Misafir_1659)
16 Ocak 2011 Pazar 03:55
çok önemli bir haber...
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
ben (@Misafir_1654)
15 Ocak 2011 Cumartesi 17:42
sen önce kendini düzelt
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
16.05.2022
17:25
Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
Bingöl'ün en etkin ve seçkin dergisi Detay, 3. sayısıyla okurlarıyla buluştu. Derginin kapak manşetinde; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar yer aldı.
16.05.2022
16:48
`Engellilere her türde eğitim fırsatının sağlanması devletin zorunluluğudur`
'Engellilere her türde eğitim fırsatının sağlanması devletin zorunluluğudur'
Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bahattin Tüz, 'Engelli bireylerin kendilerini gerçekleştirmesi, geliştirmesi için her kademe ve türde eğitim imkan ve fırsatının sağlanması devlet için temel bir sorumluluk ve zorunluluktur.'
16.05.2022
16:47
Yüzde 100 hibeli kükürt dağıtımı yapıldı
Yüzde 100 hibeli kükürt dağıtımı yapıldı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nce İl Özel İdare desteğiyle çiftçilere yüzde 100 hibeli olarak kükürt dağıtımı yapıldı.
16.05.2022
16:46
`Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız`
'Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız'
SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar: 'Sosyal Güvenlik Kurumunu, herkese ve her kesime tanıtmak, insanlarda sosyal güvenlik bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerde, iletişimin her yöntemi kullanılarak toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız.'
16.05.2022
16:45
SAR Ekibi, AFAD Eğitimine Katıldı
SAR Ekibi, AFAD Eğitimine Katıldı
Bingöl SAR ekibi, Adana AFAD Birlik Müdürlüğünde verilen orta seviye akreditasyon eğitimine katıldı.
16.05.2022
16:44
Göçerlere Hayvan Hastalıkları Anlatıldı
Göçerlere Hayvan Hastalıkları Anlatıldı
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, göçerleri hayvan hareketleri ve hayvan hastalıkları konusunda bilgilendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın